Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

USA

Zaręczona para buduje studio jogi z trakiem Wood-Mizer LT15

Parker Dunbar z miejscowości Salida (Colorado, USA) wykorzystuje trak mobilny Wood-Mizer LT15 do budowy drewnianego studia jogi, spełniając przy tym marzenie swojej przyszłej żony. "Zaczęło się od rozmowy na pierwszej randce, a zakończyło na oświadczynach w nowo wybudowanym studio jogi," wspomina Parker.

Przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer LT40WIDE do pracy i do odpoczynku

- Przecieranie kłód na moim traku Wood-Mizer to sama przyjemność! To niezwykle relaksujące zajęcie, a nawet terapeutyczne - wyznaje Jon Scott, tartacznik z Nowego Jorku, USA. Jon Scott zainteresował się drewnem, gdy miał 12 lat. - W szkole średniej nie miałem zajęć typowo warsztatowych, więc obróbki drewna uczyłem się sam.

Budowa unikalnej drewnianej kaplicy z trakiem Wood-Mizer LT40 WIDE na farmie w USA

- Jestem budowniczym od 40 lat i w ciągu tego czasu zbudowałem wiele ciekawych rzeczy, ale myślę, że ta kaplica to mój najlepszy projekt – mówi Bill Miskiman, właściciel farmy w Connecticut i jeden z konstruktorów unikalnej kaplicy Trinity Knot Chapel.

Amerykańska firma Wilson Enterprises rozwija się z trakiem Wood-Mizer WB2000

Położone w północnej części stanu Michigan, rodzinne przedsiębiorstwo tartaczne Wilson Enterprises od 1985 roku zaopatruje rynek amerykański w wysokiej jakości produkty z drewna stosowane do budowy domów, wykończenia wnętrz i realizacji różnorodnych projektów rzemieślniczych. Ostatnio firma zainwestowała w przemysłowy system tartaczny Wood-Mizer WB2000 (...) i od tamtej pory dostarcza swoje wyroby do blisko 5000 sklepów w USA ...

Nowoczesna linia tartaczna Wood-Mizer TV6000/MR6000 w amerykańskiej firmie Nelson Wood Shims

Zlokalizowana w stanie Minnesota (USA) firma Nelson Wood Shims to największy na kontynencie amerykańskim producent wysokiej jakości wyrobów z drewna, dostarczający swoje produkty do tysięcy odbiorców rozproszonych po całym kraju. Przedsiębiorstwo zainwestowało ostatnio w najnowszą linię produkcyjną do przerobu drewna Wood-Mizer Systems, maksymalizując uzysk z każdej kłody i redukując koszty operacyjne.

Budowa domków drewnianych w stanie Michigan w USA

Steve Kesti, właściciel przedsiębiorstwa drzewnego Backwoods Lumber ze stanu Michigan (USA), wspomina swoje zainteresowanie pracą z drewnem, sięgające lat dzieciństwa. - Już jako mały chłopiec marzyłem o tym, aby zbudować własny domek w lesie - mówi Steve. Tę pasję Steve odziedziczył po ojcu, a po ukończeniu szkoły średniej o profilu stolarskim, związał z nią swoją karierę zawodową.

Jak powstają magiczne sanie z drewna dla Świętego Mikołaja

To nie są zwykłe sanie! Do ich budowy potrzebna była spora doza wyobraźni, zapas drewna topolowego, trak Wood-Mizer i odrobinę magii :-) A ponieważ Gregg Turk lubi spędzać wolny czas w warsztacie stolarskim i ma własnego traka Wood-Mizer, potraktował pomysł budowy oryginalnych sań dla Mikołaja zupełnie na serio.

Budowa kaplicy na farmie w USA - trak LT40 pomaga w realizacji wyjątkowego projektu

George Coker planował budowę kaplicy na swojej farmie w Carnesville przez ponad 20 lat. W końcu zrealizował swoje marzenie, rozszerzając posiadłość w stanie Georgia o okazałą budowlę z drewna, w której przyjmuje gości z okazji ślubów, przyjęć rodzinnych oraz podobnych uroczystości.

Domek na drzewie Mesquite w Arizonie, USA

Drzewo Mesquite (Jadłoszyn baziowaty) to gatunek dominujący w pustynnym krajobrazie południowej Arizony. Jego krzaczasta struktura gałęzi i wysoka tolerancja na suszę pozwala na egzystencję w ekstremalnym i surowym klimacie pustyni Sonora, rozciągającej się na pograniczu Kalifornii, Arizony i Meksyku. To właśnie ten gatunek zainspirował Arthura i Valerie Flores ponad 20 lat temu do założenia firmy ‘Tumacacori Mesquite Sawmill’.

Jak efektywnie zarządzać miejskim drewnem odpadowym - nowe podejście w gospodarce zasobami drzewnymi

New York Heartwoods to przedsiębiorstwo powołane do życia w 2010 roku w celu przeprowadzenia rewitalizacji okolicznych lasów, a następnie wykorzystania odpadów drzewnych w racjonalny sposób. Jedną ze współzałożycielek była Megan Offner, będąca obecnie siłą napędową projektu i promotorem rozwoju nowej niszy rynkowej, czyli gospodarki zasobami drewna miejskiego.

Tysiące drewnianych zabawek dla dzieci – świąteczna akcja charytatywna „Operation Christmas Child”

W zeszłym roku, Ken wykonał około 10 tysięcy małych drewnianych samochodów dla dzieci, wykorzystując drewno sosnowe i topolowe z rodzinnego lasu. Dlaczego aż tyle? Odpowiedź jest prosta – dla fundacji charytatywnej „Operation Christmas Child”, która co roku pakuje świąteczne prezenty w pudełka do butów i przekazuje je dzieciom z ubogich rodzin.

Trak LT40 zmienia tragedię w inspirację

Mack Lowery zamienił tragedię swojej rodziny w spełnione marzenie, gdy ukończył swój własnoręcznie zbudowany, oszałamiający, drewniany dom w lesie Mississippi.

Z wizytą w warsztacie dla zabytkowych aut - Ford Auto Museum

Czy można połączyć pasję pracy z drewnem z pasją odnawiania starych aut? Ależ oczywiście! Przecież dawno temu warsztaty i garaże, w których nasi dziadkowie naprawiali auta, były robione głównie z drewna. Członkowie klubu American Ford Car postanowili wybudować muzeum dla zabytkowych aut wykorzystując drewno, dokładnie tak jak to robiono na początku XX wieku.

Mobilna suszarnia solarna sposobem na zabezpieczenie drewna przed szkodnikami i wilgocią

Na jednej z farm w Stanach Zjednoczonych, w stanie Północnej Karoliny, pewien stolarz postanowił usprawnić proces suszenia drewna. Nathan Brown miał dość uporczywych insektów atakujących tarcicę pozostawioną do suszenia na wolnym powietrzu i zbudował suszarnię do drewna zasilaną energią cieplną słońca.

Jak budowano Arkę Noego - po raz drugi

Trak taśmowy produkcji Wood-Mizer użyty został do przetarcia połowy tarcicy potrzebnej do zbudowania jednej z największych, wolnostojących szkieletowych konstrukcji z drewna – oryginalnych rozmiarów rekonstrukcji biblijnej Arki Noego.

DIY: Drewniany blat i zlew w domku letniskowym

Wielu właścicieli maszyn Wood-Mizer może pochwalić się pięknymi, własnoręcznie wykonanymi projektami wnętrz z drewna. Eric Means jest jednym z tych majsterkowiczów. Kiedy firma wykonująca instalację elektryczną wycięła drzewo orzechowe o średnicy 90 cm, Eric od razu zdał sobie sprawę z potencjalnej wartości drewna i zaczął myśleć, jak odzyskać z niego drewno. "Przemieliłem je za pomocą mojego traka LT40 Wood-Mizer i stworzyłem piękne deski", mówi Eric.