Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Nowoczesna linia tartaczna Wood-Mizer TV6000/MR6000 w amerykańskiej firmie Nelson Wood Shims

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Nowoczesna linia tartaczna Wood-Mizer TV6000/MR6000 w amerykańskiej firmie Nelson Wood Shims

 

Zlokalizowana w stanie Minnesota (USA) firma Nelson Wood Shims, to największy na kontynencie amerykańskim producent wysokiej jakości wyrobów z drewna, dostarczający swoje produkty do tysięcy odbiorców rozproszonych po całym kraju. Przedsiębiorstwo zainwestowało ostatnio w najnowszą linię produkcyjną do przerobu drewna Wood-Mizer Systems, maksymalizując uzysk z każdej kłody i redukując koszty operacyjne. 

 

Firma Nelson Wood Shims specjalizuje się w produkcji przekładek z wysokiej jakości drewna miękkiego, pozyskiwanego z Ameryki Północnej oraz innych stron świata. Przekładki drewniane wytwarzane przez Nelson Wood Shims mają kształt klina i są przeznaczone do poziomowania, wyrównywania lub podpierania konstrukcji podczas realizacji różnych projektów remontowo-budowlanych. Firma wykorzystuje ponadsześćdziesięciopięcioletnie doświadczenie w produkcji i dystrybucji swoich wyrobów, które cieszą się dużą popularnością w sklepach i marketach budowlanych.

- Priorytetem dla naszej firmy jest zachowanie najwyższej jakości produktu opracowanego przed laty przez naszego założyciela Wilbura Nelsona. Przekładki produkowane w naszym zakładzie są z dobrej jakości drewna, mają dokładnie określone wymiary i są łatwe w użyciu - wyznaje Brian Peterson, prezes firmy Nelson Wood Shims.   

 

scottbergscottberg

 

Latem 2014 roku firma Nelson Wood Shims jeszcze nie wykorzystywała technologii tartacznych w procesie produkcyjnym.

- Pozyskiwanie surowca do produkcji było dla nas wówczas wyzwaniem, a sprzedaż gotowych wyrobów nabierała tempa - mówi Scott Berg, kierownik zakładu produkcyjnego  Nelson Wood Shims. - Gdy na poważnie zaczęliśmy myśleć o rozbudowie linii produkcyjnej, z pomocą przyszła firma Wood-Mizer, która zaproponowała nam trak taśmowy idealnie odpowiadający naszym ówczesnym wymaganiom. Zapewniono nam też szkolenie, co było bardzo istotne, gdyż nigdy wcześniej nie obsługiwaliśmy traka taśmowego. 

 

Nelson Wood Shims Log DeckNelson Wood Shims Log Deck
logramploadinglogramploading
tv60001tv60001

 

W 2015 roku firma Nelson Wood Shims zmodernizowała zakład instalując trak Wood-Mizer z serii LT z hydrauliką, na którym można było sprawnie przetwarzać kłody na materiał do produkcji przekładek.

- Dzieki naszemu pierwszemu trakowi mogliśmy zintegrować proces produkcyjny. Obecnie Wood-Mizer nadal wspiera nas w usprawnianiu procesu produkcyjnego i zwiększaniu wydajności produkcji, co przekłada się na wzrost jakości naszych produktów i siłę marki na rynku -  stwierdza Peterson.

 

tvsbladestvsblades
logspikewheellogspikewheel

 

Firma Nelson Wood Shims, rozwijając się, ściśle współpracowała ze specjalistami z firmy Wood-Mizer w celu zwiększenia możliwości produkcyjnych traka taśmowego.

- Wiedzieliśmy o tym, że Wood-Mizer słynie z ponadprzeciętnej obsługi klienta - wspomina Berg. - Firma zaproponowała nam opracowanie zautomatyzowanej linii produkcyjnej w przystępnej cenie, stworzonej specjalnie dla naszego przedsiębiorstwa. 

 

tv6000tv6000

 

Inżynierowie z Działu Konstrukcyjnego Maszyn Przemysłowych (Wood-Mizer Sawmilling Solutions) zaprojektowali i uruchomili nowoczesną, superwydajną linię produkcyjną, która w pełni spełnia wymagania Nelson Wood Shims.

- Seria maszyn i linii przemysłowych Wood-Mizer pozwala na realizację założeń produkcyjnych przedsiębiorstw, które rozwijają się i poszukują nowoczesnych technologii przerobu drewna. Współpraca z firmą Nelson Wood Shims przyniosła nam dużo satysfakcji, zwłaszcza że udało nam się zrealizować projekt nowoczesnej, przemysłowej linii w ramach niewielkiego nakładu finansowego - mówi Luke Murray z firmy Wood-Mizer. 

Linia tartaczna Wood-Mizer Systems zainstalowana w zakładzie Nelson Wood Shims składa się z dwugłowicowej rozrzynarki pionowej TVS oraz dedykowanej wielopiły przemysłowej. Do obsługi całości potrzeba zaledwie jednego operatora. Linia ta pozwala na maksymalizację uzysku materiału z każdej kłody przy znacznej redukcji kosztów operacyjnych. Wykorzystuje rampę załadowczą oraz układ odbiorczy materiału, dzięki czemu proces produkcyjny przebiega szybko i sprawnie. Firma Nelson Wood Shims zdecydowała się na inwestycję w linię tartaczną właśnie z myślą o zwiększeniu wydajności w przedsiębiorstwie, poprawie jakości oferowanych produktów oraz maksymalizacji uzysku z przerabianego surowca.   

 

actionspikeyactionspikey

 

Dwugłowicowa rozrzynarka pionowa TV6000 to największa rozrzynarka przemysłowa Wood-Mizer zaprojektowana do przerobu kłód o średnicy do 45 cm i długości 6,6 m.

- Głównym zadaniem, jakie maszyna ma spełniać na tym etapie przerobu, jest uzyskanie jednolitych powierzchni rozkrojonej kłody -  tłumaczy Murray. - Rozrzynarka TV6000 z dwoma brzeszczotami pozwala na równe przekrojenie kłody, między innymi dzięki sprawnemu mechanizmowi posuwu materiału połączonemu z pneumatycznymi rolkami asekuracyjnymi i układem kół kolczastych. Przekłada się to na wyższą sprawność wielopiły, a co za tym idzie - większy uzysk materiału z kłody. 

W kolejnym etapie, podczas zaledwie jednego przejścia materiału, wielopiła Wood-Mizer MR6000 rozrzyna pryzmę z dużą dokładnością na kilka kantówek lub desek. Obecność materiału wykrywana jest przy pomocy czujników optycznych, które uruchamiają rolki asekuracyjne stabilizujące materiał przechodzący przez maszynę.

- Rozrzynarka przemysłowa MR6000 to jedna z najważniejszych maszyn w przemysłowej linii tartacznej, dzięki której przedsiębiorstwo może sprawnie wytwarzać gotowe produkty - zapewnia Murray.

 

sawlogconveyorsawlogconveyor

 

Uniwersalność maszyn Wood-Mizer polega na tym, że każda z nich może działać osobno lub, po odpowiednim skonfigurowaniu, jako komponent linii produkcyjnej, jak ma to miejsce w zakładzie Nelson Wood Shims.

- Zwiększyliśmy wydajność o 30-50% angażując mniej ludzi w proces produkcyjny - mówi Berg. - Wysoka dokładność i powtarzalność cięcia rozrzynarki pozwoliły nam na wyeliminowanie z procesu produkcji etapu heblowania. 

Zaawansowana linia tartaczna w firmie Nelson Wood Shims to kolejna instalacja, która potwierdza pozycję globalnego lidera firmy Wood-Mizer wśród światowych producentów maszyn do przerobu drewna.

- Projekt linii tartacznej został dostosowany do specyficznych potrzeb klienta. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej technologii przedsiębiorstwo Nelson Wood Shims będzie mogło wytwarzać dużo więcej materiału do produkcji wysokiej jakości gotowych wyrobów - zapewnia John Smith, prezes firmy Wood-Mizer. - Zespoły specjalistów i inżynierów Wood-Mizera pracują nie tylko nad rozwijaniem najlepszych linii tartacznych dla klientów, ale również budują z nimi długofalowe relacje biznesowe, które pomagają generować zyski w ich przedsiębiorstwach.

 

log edgerlog edger

 

Peterson i Berg są pod wrażeniem tego, jak szybko i sprawnie specjaliści z działu Działu Obsługi Klienta zainstalowali  linię tartaczną i jak profesjonalnie przeprowadzili szkolenie z obsługi maszyn dla pracowników Nelson Wood Shims.

- Firma Wood-Mizer zrealizowała projekt na czas, zapewniając bardzo profesjonalną obsługę klienta. Gdy tylko pojawiły się wyzwania, inżynierowie zaproponowali nam rozsądne i przystępne rozwiązania techniczne - stwierdza Berg.

- Wyrażamy wdzięczność za pełne zaangażowanie, szerokie wsparcie techniczne i profesjonalne podejście do naszego projektu. Jesteśmy przekonani, że to początek długiej i owocnej współpracy między firmami Wood-Mizer i Nelson Wood Shims - mówi Peterson.

 

cutandedgedcutandedged
Nelson Wood Shims OffbearingNelson Wood Shims Offbearing
Nelson Wood Shims YardNelson Wood Shims Yard

 

Korzyści wynikające ze współpracy z firmą Wood-MIzer w zakresie zainstalowania linii tartacznej z rozrzynarką TV6000 i wielopiłą MR6000 w firmie Nelson Wood Shims:

•    Produkt dopasowany do potrzeb klienta. 
•    Nadzór nad realizacją projektu. 
•    Produkcja maszyn i komponentów Wood-Mizer z zachowaniem najwyższych standardów.   
•    Profesjonalny montaż i szkolenie z obsługi. 
•    Wzrost wydajności przedsiębiorstwa Nelson Wood Shims na poziomie 30-50%.
•    Redukcja nakładu pracy (mniej pracowników zaangażowanych w proces produkcji). 
•    Usprawnienie procesu planowania.  
•    Wysoka powtarzalność produkcji wyrobów wysokiej jakości (przekładki). 
•    Duży potencjał wzrostu produkcji i rozwoju firmy Nelson Wood Shims.

 

***