Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Akcesoria do traków

Akcesoria do traków

Setworks

Urządzenie do automatycznego ustawiania grubości cięcia
Codzienne cięcie drewna wymaga wykonania wielu pomiarów i obliczeń matematycznych, które obniżają wydajność pracy operatora. Elektroniczne systemy ustawiania grubości cięcia firmy Wood-Mizer zapewniają precyzyjne cięcie oraz zwiększają zysk drewna i zdolność produkcyjną. Dzięki zastosowaniu systemu automatycznego ustawiania grubości cięcia, operator traka nie musi dokonywać pomiarów i uwzględniać ilości drewna usuwanego przez brzeszczot. Jedyne co musi zrobić, to ustawienie żądanej grubości deski i rozpoczęcie procesu cięcia.

Setworks

Setworks

ACCUSET


System Accuset znacznie zwiększa elastyczność w porównaniu z systemami Simple Setworks i PLC Setworks. Oprócz 16 programowalnych pamięci grubości desek system posiada również cztery tryby pracy:
– ręczny
– automatyczny góra/dół, każde włączenie przełącznika góra/dół powoduje podniesienie lub opuszczenie głowicy o kolejną grubość deski (możliwość wyboru 16 oddzielnie programowanych grubości desek),
– programowanie 16 standardowych wzorów cięcia,
– zapamiętywanie ostatniego miejsca cięcia przed obrotem kłody, co umożliwia powrót głowicy do tego samego miejsca po ponownym obróceniu kłody.


Setworks

PLC SETWORK


PLC Setworks przeznaczny jest wyłącznie dla maszyn wyposażonych w silniki prądu przemiennego zasilane z sieci trójfazowej 400V 50Hz (traki wersji AC). Umożliwia zaprogramowanie 4 różnych grubości desek. Urządzenie to posiada następujące tryby pracy:
– wyłączony (tryb awaryjny), wówczas maszyna pracuje identycznie jak maszyna bez PLC Setworks
– ręczny
– automatyczny (w dół), każde włączenie przełącznika posuwu w dół powoduje opuszczenie głowicy o kolejną grubość cięcia (do wyboru 4 oddzielnie programowane grubości desek)
– automatyczne znajdywanie miejsca (wysokości), od którego należy zacząć cięcie, aby następna deska, każda kolejna i ostatnia były jednakowej grubości.


Setworks

SW PLC 2 SETWORK


Sterownik SW-PLC2 służy do automatycznego ustawiania głowicy tnącej na zadaną wysokość cięcia. Pomiar wysokości głowicy jest dokonywany w sposób ciągły i jest niezależny od luzów przekładni, zużywania się łańcucha głowicy tnącej itd. Dane o wysokości głowicy nie są tracone nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania.W urządzeniu SW-PLC2 zastosowano sterownik PLC z listwą pomiarową (odczytującą aktualne położenie głowicy) oraz programowalny panel operatora i regulator prędkości obrotowej silnika.

Sterownik SW PLC 2 może pracować w następujących trybach:
– ręczny
– automatycznym - odmierzanie jednej grubości deski w dół od aktualnej wysokości głowicy,
– automatycznym - odmierzanie jednej grubości deski w górę od aktualnej wysokości głowicy,
– automatycznym - rozplanowanie serii cięć od łoża do górnej krawędzi kłody,
– awaryjnym – z pominięciem SW-PLC2.

Urządzenie SW PLC2 posiada:
– 8 wymiarów desek
– 4 pamięci programów trybu "Patern"
– 4 pamięci wysokości powrotnej "Bum-up"


Setworks

SW SETWORKS


W ramach ciągłego doskonalenia funkcjonalności traków serii LT15, Wood-Mizer wprowadza do produkcji automatyczny sterownik ustawiania grubości cięcia SW Setworks. Urządzenie wspomaga pracę operatora co wpływa na wydajność pracy maszyn i jakość przetartego materiału. Nowy Setworks jest oferowany jako wyposażenie opcjonalne do maszyn elektrycznych LT15. Do maszyn wyprodukowanych wcześniej przygotowaliśmy zestawy adaptacyjne, które będą dostępne do wszystkich modeli LT15 wyposażonych w elektryczny posuw góra/dół (czyli produkowanych od lipca 2005 roku).

Najważniejsze funkcje:
– Wyświetla aktualną pozycję głowicy tnącej.
– Pozwala na zaprogramowanie wysokości kolejnego cięcia.
– Posiada funkcje powrotu głowicy do ostatniej pozycji oraz ustawienia następnego cięcia z uwzględnieniem grubości rzazu
– Wysokość powrotna głowicy może być programowana przez operatora, co pozwala na cykliczne cięcie kłody bez zdejmowania kolejnych ciętych desek.

Korowarka

Dzięki użyciu korowarki Wood-Mizer, czas poświęcony na ręczne usuwanie ziemi, kamieni i kory z kłody można lepiej wykorzystać na efektywne cięcie drewna. Zastosowanie korowarki wydłuża żywotność brzeszczotu między ostrzeniami. Przełączniki włączania i wyłączania, dosunięcia i odsunięcia znajdują się na konsoli operatora. Tnąc kłodę z zanieczyszczeniami, przed rozpoczęciem cięcia należy włączyć korowarkę.

Debarker

LubeMizer

System smarowania brzeszczotu
Bez odpowiedniego smarowania brzeszczotu mogą występować duże trudności przy cięciu drewna, ponieważ żywica będzie przywierać do ostrza i powodować obniżenie wydajności. Zespół smarowania brzeszczotu LubeMizer pomaga utrzymać ostrze w czystości, zapewniając bezproblemowe cięcie. Urządzenie posiada elektroniczny regulator przepływu i pompkę, w której zastosowano specjalne rozwiązanie, polegające na smarowaniu dwóch stron brzeszczotu. Specjalna mieszanka dostarczana w butelkach. Zawartość jednej butelki mieszanki można rozcieńczyć w 20 litrach wody. Środek ten jest przyjazny dla środowiska.

LubeMizer

Przedłużenie łoża

Wersja bez hydrauliki
Przedłużenie łoża traka pozwala na zwiększenie długości cięcia o 1,8 m lub 3,6 m lub 7,2 m. Na zainstalowanie przedłużenia łoża należy przewidzieć dodatkową ilość czasu. Maszyna z zainstalowanym przedłużeniem łoża nie może być transportowana na miejsce pracy. Wood-Mizer oferuje następujące przedłużenia: BX6 – 1.8 m, BX12 – 3.6 m, X24 – 7.2 m.

Bed Extension

Wersja z hydrauliką
Przedłużenie łoża BX z hydrauliką jest dostępne dla maszyn z serii LT20, LT40 i LT70 typu AC z ramą „M”. Wszystkie funkcje hydrauliczne przedłużenia łoża są sterowane ze skrzynki hydraulicznej traka. Aby prawidłowo połączyć maszynę z hydraulicznym przedłużeniem łoża, trak musi być wyposażony w skrzynkę hydrauliczną z 10 lub 16-sekcyjnym rozdzielaczem.

Bed Extension

Hydrauliczne wyposażenie łoża MBX12

 Funkcja / Oznaczenie   pakietu 12M  12H1 12H2 12H3 12H4 12H5 12H6
 Ręczne opory boczne 2            
 Docisk ręczny 1            
 Hydrauliczne opory boczne   2 2 2 2 2 2
 Rolka poziomowania kłody     1 1 1 1 2
 Centralny docisk       1 1 1 1
 Obracak         1 1 1
 Dwukierunkowe dociski   kłody
        1 1
 Rampa załadowcza 1            
 Opora hydrauliczna rama M 1 1 1 1      


Hydrauliczne wyposażenie łoża MBX24

 Funkcja / Oznaczenie   pakietu 24M  24H1 24H2 24H3 24H4 24H5 24H6
 Ręczne opory boczne 3            
 Docisk ręczny 1            
 Hydrauliczne opory boczne   3 3 3 3 3 3
 Rolka poziomowania kłody     1 1 1 1 2
 Centralny docisk       1 1 1 1
 Obracak         1 1 1
 Dwukierunkowe dociski   kłody
        1 1
 Rampa załadowcza 1            

Laserowy wskaźnik cięcia

Doskonałe rozwiązanie dla traków pracujących w pomieszczeniach. Wiązka laserowa precyzyjnie ustala miejsce, w którym brzeszczot trafi w kłodę. Laserowy wskaźnik cięcia można zainstalować na dowolnym traku Wood-Mizer wyposażonym w akumulator 12 V. Nie zalecany do stosowania przy świetle słonecznym.

Laser

Sprzęgło automatyczne

Zastępuje tradycyjny sposób załączania i rozłączania. Wystarczy jeden ruch palcem, by załączyć sprzęgło brzeszczotu i uzyskać pełną moc silnika. Przesunięcie przełącznika w drugą stronę spowoduje, że brzeszczot zatrzyma się, a silnik powróci do biegu jałowego.

Clutch

Obracak ręczny

To tradycyjne narzędzie drwala jest niezbędnym wyposażeniem każdego tartaku. Wykorzystywane jest do przetaczania, podnoszenia lub przesuwania kłód na traku i w jego pobliżu. Do sprawnego manewrowania kłodą zalecamy stosowanie minimum dwóch sztuk obracaka.

Log Turner

Obracak ręczny drewniany
Drewniany obracak ręczny jest solidnym narzędziem, które będzie się sprawdzać w trudnych warunkach przez długie lata. Hak obracaka został wykonany ze stali hartowanej, a trzonek z drewna hikorowego. Dostępny w standardowej długości 120 cm.

Kup teraz
Log Turner
Obracak ręczny stalowy
W stalowym obracaku ręcznym hak i trzonek zostały wykonane ze stali hartowanej. Dodatkowe pokrycie rękojeści trzonka warstwą gumy zapewnia mocny i stabilny chwyt podczas pracy. Dostępny w długościach 150, 120 i 70 cm.

Kup teraz
Obracak stalowy

Pokrowiec głowicy traka

Wysokiej jakości pokrowce ochronne pasują do wszystkich modeli naszych traków. Zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym i wyposażone w oczka i gumowe linki pozwalające utrzymać pokrowiec na właściwym miejscu. Nasz jednoczęściowy pokrowiec doskonale chroni głowicę i silnik oraz części elektryczne pulpitu sterowania.

Sawmill Headef Cover

4 produkty/-ów

na stronę
Set Descending Direction
View as Grid List

4 produkty/-ów

na stronę
Set Descending Direction
View as Grid List