Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Olej do obróbki metali

108,66 zł
In stock

Podana cena jest ceną netto (należy doliczyć 23% VAT)

Numer części: 083559-1

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania
Opis Olej do obróbki metali

Jakiego rodzaju jest to olej?

Jest to mineralny olej do obróbki metali, stosowany w procesie ostrzenia w ostrzarkach Wood-Mizer ze ściernicami CBN. Jego główną funkcją jest czyszczenie delikatnej struktury ściernej z zabrudzeń i opiłków metalu oraz schładzanie powierzchni ściernicy. Kiedy poziom oleju w ostrzarce jest zbyt niski, albo gdy olej jest już zużyty, porowata powierzchnia ścierna będzie się zapychać i w rezultacie wydajność operacji ostrzenia ulegnie pogorszeniu.

Dlaczego stosować ten rodzaj oleju?

Ten rodzaj oleju jest przebadany i w pełni zgodny z wymaganiami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny. Należy pamiętać, że w procesie ostrzenia ściernicami borazonowymi, pewna ilość szkodliwych oparów zostaje uwalniana do otoczenia i nie powinna być wdychana przez operatora. Olej mineralny do ostrzenia należy stosować w połączeniu z systemem odciągu oparów stosowanym w ostrzarkach Wood-Mizer, w celu zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa.

Jak często należy wymieniać olej?

Najlepszą metodą jest regularne sprawdzanie koloru i konsystencji oleju w pojemniku ostrzarki. Świeży olej jest zawsze żółtego koloru i ma płynną konsystencję, ale zużyty staje się ciemny i lepki. Jest to sygnał, że należy go wymienić. Należy pamiętać również o kontroli poziomu oleju, ponieważ zbyt niski poziom wpłynie na sprawność ściernicy borazonowej, tzn. struktura ścierna szybciej ulegnie zapchaniu a ściernica będzie „stępiona”. Ściernice borazonowe należy regularnie konserwować, czyszcząc ich strukturę ścierną pędzelkiem i rozpuszczalnikiem, lub benzyną ekstrakcyjną. Poprawi to skuteczność działania ściernicy CBN i wydłuży jej żywotność.

Jak dużo oleju potrzebuje ostrzarka?

W zależności od modelu ostrzarki:

  • BMS250 - poziom oleju powinien wynosić pomiędzy 4,5 a 5 litrów.
  • BMS500/600 - poziom oleju powinien wynosić pomiędzy 8,5 a 10 litrów.

Okresowo sprawdzaj poziom oleju i uzupełniaj go w razie potrzeby.

Read More