Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Akcesoria

Akcesoria

Setworks

Urządzenie do automatycznego ustawiania grubości cięcia
Codzienne cięcie drewna wymaga wykonania wielu pomiarów i obliczeń matematycznych, które obniżają wydajność pracy operatora. Elektroniczne systemy ustawiania grubości cięcia firmy Wood-Mizer zapewniają precyzyjne cięcie oraz zwiększają zysk drewna i zdolność produkcyjną. Dzięki zastosowaniu systemu automatycznego ustawiania grubości cięcia, operator traka nie musi dokonywać pomiarów i uwzględniać ilości drewna usuwanego przez brzeszczot. Jedyne co musi zrobić, to ustawienie żądanej grubości deski i rozpoczęcie procesu cięcia.

Setworks

Setworks

ACCUSET


System Accuset znacznie zwiększa elastyczność w porównaniu z systemami Simple Setworks i PLC Setworks. Oprócz 16 programowalnych pamięci grubości desek system posiada również cztery tryby pracy:
– ręczny
– automatyczny góra/dół, każde włączenie przełącznika góra/dół powoduje podniesienie lub opuszczenie głowicy o kolejną grubość deski (możliwość wyboru 16 oddzielnie programowanych grubości desek),
– programowanie 16 standardowych wzorów cięcia,
– zapamiętywanie ostatniego miejsca cięcia przed obrotem kłody, co umożliwia powrót głowicy do tego samego miejsca po ponownym obróceniu kłody.


Setworks

PLC SETWORK


PLC Setworks przeznaczny jest wyłącznie dla maszyn wyposażonych w silniki prądu przemiennego zasilane z sieci trójfazowej 400V 50Hz (traki wersji AC). Umożliwia zaprogramowanie 4 różnych grubości desek. Urządzenie to posiada następujące tryby pracy:
– wyłączony (tryb awaryjny), wówczas maszyna pracuje identycznie jak maszyna bez PLC Setworks
– ręczny
– automatyczny (w dół), każde włączenie przełącznika posuwu w dół powoduje opuszczenie głowicy o kolejną grubość cięcia (do wyboru 4 oddzielnie programowane grubości desek)
– automatyczne znajdywanie miejsca (wysokości), od którego należy zacząć cięcie, aby następna deska, każda kolejna i ostatnia były jednakowej grubości.


Setworks

SW PLC 2 SETWORK


Sterownik SW-PLC2 służy do automatycznego ustawiania głowicy tnącej na zadaną wysokość cięcia. Pomiar wysokości głowicy jest dokonywany w sposób ciągły i jest niezależny od luzów przekładni, zużywania się łańcucha głowicy tnącej itd. Dane o wysokości głowicy nie są tracone nawet po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania.W urządzeniu SW-PLC2 zastosowano sterownik PLC z listwą pomiarową (odczytującą aktualne położenie głowicy) oraz programowalny panel operatora i regulator prędkości obrotowej silnika.

Sterownik SW PLC 2 może pracować w następujących trybach:
– ręczny
– automatycznym - odmierzanie jednej grubości deski w dół od aktualnej wysokości głowicy,
– automatycznym - odmierzanie jednej grubości deski w górę od aktualnej wysokości głowicy,
– automatycznym - rozplanowanie serii cięć od łoża do górnej krawędzi kłody,
– awaryjnym – z pominięciem SW-PLC2.

Urządzenie SW PLC2 posiada:
– 8 wymiarów desek
– 4 pamięci programów trybu "Patern"
– 4 pamięci wysokości powrotnej "Bum-up"


Setworks

SW SETWORKS


W ramach ciągłego doskonalenia funkcjonalności traków serii LT15, Wood-Mizer wprowadza do produkcji automatyczny sterownik ustawiania grubości cięcia SW Setworks. Urządzenie wspomaga pracę operatora co wpływa na wydajność pracy maszyn i jakość przetartego materiału. Nowy Setworks jest oferowany jako wyposażenie opcjonalne do maszyn elektrycznych LT15. Do maszyn wyprodukowanych wcześniej przygotowaliśmy zestawy adaptacyjne, które będą dostępne do wszystkich modeli LT15 wyposażonych w elektryczny posuw góra/dół (czyli produkowanych od lipca 2005 roku).

Najważniejsze funkcje:
– Wyświetla aktualną pozycję głowicy tnącej.
– Pozwala na zaprogramowanie wysokości kolejnego cięcia.
– Posiada funkcje powrotu głowicy do ostatniej pozycji oraz ustawienia następnego cięcia z uwzględnieniem grubości rzazu
– Wysokość powrotna głowicy może być programowana przez operatora, co pozwala na cykliczne cięcie kłody bez zdejmowania kolejnych ciętych desek.

Korowarka

Dzięki użyciu korowarki Wood-Mizer, czas poświęcony na ręczne usuwanie ziemi, kamieni i kory z kłody można lepiej wykorzystać na efektywne cięcie drewna. Zastosowanie korowarki wydłuża żywotność brzeszczotu między ostrzeniami. Przełączniki włączania i wyłączania, dosunięcia i odsunięcia znajdują się na konsoli operatora. Tnąc kłodę z zanieczyszczeniami, przed rozpoczęciem cięcia należy włączyć korowarkę.

Debarker

LubeMizer

System smarowania brzeszczotu
Bez odpowiedniego smarowania brzeszczotu mogą występować duże trudności przy cięciu drewna, ponieważ żywica będzie przywierać do ostrza i powodować obniżenie wydajności. Zespół smarowania brzeszczotu LubeMizer pomaga utrzymać ostrze w czystości, zapewniając bezproblemowe cięcie. Urządzenie posiada elektroniczny regulator przepływu i pompkę, w której zastosowano specjalne rozwiązanie, polegające na smarowaniu dwóch stron brzeszczotu. Specjalna mieszanka dostarczana w butelkach. Zawartość jednej butelki mieszanki można rozcieńczyć w 20 litrach wody. Środek ten jest przyjazny dla środowiska.

LubeMizer

Przedłużenie łoża

Wersja bez hydrauliki
Przedłużenie łoża traka pozwala na zwiększenie długości cięcia o 1,8 m lub 3,6 m lub 7,2 m. Na zainstalowanie przedłużenia łoża należy przewidzieć dodatkową ilość czasu. Maszyna z zainstalowanym przedłużeniem łoża nie może być transportowana na miejsce pracy. Wood-Mizer oferuje następujące przedłużenia: BX6 – 1.8 m, BX12 – 3.6 m, X24 – 7.2 m.

Bed Extension

Wersja z hydrauliką
Przedłużenie łoża BX z hydrauliką jest dostępne dla maszyn z serii LT20, LT40 i LT70 typu AC z ramą „M”. Wszystkie funkcje hydrauliczne przedłużenia łoża są sterowane ze skrzynki hydraulicznej traka. Aby prawidłowo połączyć maszynę z hydraulicznym przedłużeniem łoża, trak musi być wyposażony w skrzynkę hydrauliczną z 10 lub 16-sekcyjnym rozdzielaczem.

Bed Extension

Hydrauliczne wyposażenie łoża MBX12

 Funkcja / Oznaczenie   pakietu 12M  12H1 12H2 12H3 12H4 12H5 12H6
 Ręczne opory boczne 2            
 Docisk ręczny 1            
 Hydrauliczne opory boczne   2 2 2 2 2 2
 Rolka poziomowania kłody     1 1 1 1 2
 Centralny docisk       1 1 1 1
 Obracak         1 1 1
 Dwukierunkowe dociski   kłody
        1 1
 Rampa załadowcza 1            
 Opora hydrauliczna rama M 1 1 1 1      


Hydrauliczne wyposażenie łoża MBX24

 Funkcja / Oznaczenie   pakietu 24M  24H1 24H2 24H3 24H4 24H5 24H6
 Ręczne opory boczne 3            
 Docisk ręczny 1            
 Hydrauliczne opory boczne   3 3 3 3 3 3
 Rolka poziomowania kłody     1 1 1 1 2
 Centralny docisk       1 1 1 1
 Obracak         1 1 1
 Dwukierunkowe dociski   kłody
        1 1
 Rampa załadowcza 1            

Laserowy wskaźnik cięcia

Doskonałe rozwiązanie dla traków pracujących w pomieszczeniach. Wiązka laserowa precyzyjnie ustala miejsce, w którym brzeszczot trafi w kłodę. Laserowy wskaźnik cięcia można zainstalować na dowolnym traku Wood-Mizer wyposażonym w akumulator 12 V. Nie zalecany do stosowania przy świetle słonecznym.

Laser

Sprzęgło automatyczne

Zastępuje tradycyjny sposób załączania i rozłączania. Wystarczy jeden ruch palcem, by załączyć sprzęgło brzeszczotu i uzyskać pełną moc silnika. Przesunięcie przełącznika w drugą stronę spowoduje, że brzeszczot zatrzyma się, a silnik powróci do biegu jałowego.

Clutch

Połączenie bezprzewodowe WIRELESS

Sterowanie funkcjami traka nie musi odbywać się wyłącznie poprzez tradycyjny pulpit, za którym operator chodzi wzdłuż łoża traka. Jeśli potrzebujesz swobody poruszania się wokół traka i lepszej kontroli podczas przecierania materiału – skorzystaj z opcji połączenia bezprzewodowego WIRELESS. Opcja dostępna dla traków z serii LT40 i LT70.

System składa się z odbiornika sygnału montowanego na pulpicie operatora oraz urządzenia bezprzewodowego, które użytkownik nosi przy sobie. Odbiornik i transmiter działają na falach 434 MHz, co pozwala na pracę bez zakłóceń na znaczną odległość (do 100 m), w każdych warunkach pogodowych (zakres temp. od -25ᵒC do +70ᵒC), oraz w pobliżu innych urządzeń bezprzewodowych. Wystarczająco długi czas pracy transmitera na jednym ładowaniu baterii (14-20 godz.) pozwala na swobodną obsługę maszyny przez cały dzień. Lekka i zwarta konstrukcja transmitera, który za pomocą szelki zawiesza się na szyi operatora, umożliwia sterowanie pracą głowicy, za wyjątkiem zmiany wymiarów cięcia i uruchamiania hydrauliki łoża.

Sterowanie WIRELESS zapewnia nie tylko bezpieczeństwo i ergonomię pracy operatora, ale też i wygodę -zwłaszcza podczas pracy w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli wiatr i deszcz pada prosto na ciebie lub słońce oślepia cię i nie widzisz dobrze przecieranej kłody - ustaw się w dogodnej pozycji i steruj trakiem bezprzewodowo.

Clutch Clutch

Obracak ręczny

To tradycyjne narzędzie drwala jest niezbędnym wyposażeniem każdego tartaku. Wykorzystywane jest do przetaczania, podnoszenia lub przesuwania kłód na traku i w jego pobliżu. Do sprawnego manewrowania kłodą zalecamy stosowanie minimum dwóch sztuk obracaka.

Log Turner

Obracak ręczny drewniany
Drewniany obracak ręczny jest solidnym narzędziem, które będzie się sprawdzać w trudnych warunkach przez długie lata. Hak obracaka został wykonany ze stali hartowanej, a trzonek z drewna hikorowego. Dostępny w standardowej długości 120 cm.

Kup teraz
Log Turner
Obracak ręczny stalowy
W stalowym obracaku ręcznym hak i trzonek zostały wykonane ze stali hartowanej. Dodatkowe pokrycie rękojeści trzonka warstwą gumy zapewnia mocny i stabilny chwyt podczas pracy. Dostępny w długościach 150, 120 i 70 cm.

Kup teraz
Obracak stalowy

Pokrowiec głowicy traka

Wysokiej jakości pokrowce ochronne pasują do wszystkich modeli naszych traków. Zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym i wyposażone w oczka i gumowe linki pozwalające utrzymać pokrowiec na właściwym miejscu. Nasz jednoczęściowy pokrowiec doskonale chroni głowicę i silnik oraz części elektryczne pulpitu sterowania.

Sawmill Headef Cover

11 produkty/-ów

na stronę
Set Descending Direction
View as Grid List

11 produkty/-ów

na stronę
Set Descending Direction
View as Grid List