Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Trak Wood-Mizer LT40 najlepszą maszyną dla Twojego przedsiębiorstwa

- LT40 to fantastyczna i praktyczna maszyna. Pracuje bez względu na pogodę. Świetnie się sprawdza podczas realizacji wymagających zamówień w terenie. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Podczepiając ją do samochodu jak przyczepę, mogę podjechać z nią w miejsce przecierania drewna. Nie muszę przewozić dużych i ciężkich kłód do tartaku stacjonarnego. To wszystko sprawia, że naprawdę lubię na niej pracować - tak opisuje traka Wood-Mizer LT40 David Jones ze Szkocji, użytkownik tej kultowej maszyny, jeden z wielu tysięcy na całym świecie.

Budowa domków drewnianych w stanie Michigan w USA

Steve Kesti, właściciel przedsiębiorstwa drzewnego Backwoods Lumber ze stanu Michigan (USA), wspomina swoje zainteresowanie pracą z drewnem, sięgające lat dzieciństwa. - Już jako mały chłopiec marzyłem o tym, aby zbudować własny domek w lesie - mówi Steve. Tę pasję Steve odziedziczył po ojcu, a po ukończeniu szkoły średniej o profilu stolarskim, związał z nią swoją karierę zawodową.

Przewoźne przecieranie drewna w Alpach francuskich z użyciem traka Wood-Mizer LT70

Praca z drewnem w Alpach wymaga od tamtejszych tartaczników silnego charakteru i determinacji. Jazda z ciężkim i długim trakiem górskimi dróżkami to nie lada wyzwanie – nawet dla najbardziej doświadczonych. Oprócz sporych umiejętności oraz praktycznej wiedzy o drewnie, tartacznicy z rejonu Alp muszą też dysponować odpowiednimi maszynami do przerobu drewna, aby móc wykonywać swoją pracę sprawnie i bezpiecznie.

Jak powstają magiczne sanie z drewna dla Świętego Mikołaja

To nie są zwykłe sanie! Do ich budowy potrzebna była spora doza wyobraźni, zapas drewna topolowego, trak Wood-Mizer i odrobinę magii :-) A ponieważ Gregg Turk lubi spędzać wolny czas w warsztacie stolarskim i ma własnego traka Wood-Mizer, potraktował pomysł budowy oryginalnych sań dla Mikołaja zupełnie na serio.

Wykorzystać każdą kłodę do końca – efektywne przecieranie drewna we Włoszech

W północnych Włoszech, Marco Marcante zwiększył wartość sprzedawanego drewna czterokrotnie, przecierając kłody na materiał na zamówienie na swoim traku Wood-Mizer LT15.

Odbudowa zabytkowej kolejki turystycznej w Hiszpanii

Hiszpańska firma kolejowa RENFE Viajeros zleciła zakładowi tartacznemu dysponującemu trakiem Wood-Mizer odbudowę czterech zabytkowych wagonów Kolejki Truskawkowej. Wagony te pochodzą sprzed blisko stu lat, a ich konstrukcja jest w dużej mierze drewniana.

Historia traka Wood-Mizer LT40 – modyfikacje łoża i układu hydrauliki

Szybki i sprawny proces przerobu kłód w gotowy materiał budowlany zależy nie tylko od mocnej i dokładnej głowicy z odpowiednio dobranym brzeszczotem, ale również od stabilnej i trwałej ramy traka będącej podstawą dla całej konstrukcji maszyny. Łoże traka wyposażone w wydajny układ hydrauliki umożliwia sprawne obracanie i poziomowanie kłody, przez co operator może ...

Nowoczesny tartak łotewski zwiększa produkcję z maszyną WM4000

Łotewskie przedsiębiorstwo tartaczne PRO WOOD potroiło wielkość produkcji drewna utrzymując dotychczasowy poziom zatrudnienia i redukując znacznie ilość generowanych odpadów, a wszystko to za sprawą nowoczesnej linii produkcyjnej Wood-Mizer opartej na traku przemysłowym WM4000.

Budowa kaplicy na farmie w USA - trak LT40 pomaga w realizacji wyjątkowego projektu

George Coker planował budowę kaplicy na swojej farmie w Carnesville przez ponad 20 lat. W końcu zrealizował swoje marzenie, rozszerzając posiadłość w stanie Georgia o okazałą budowlę z drewna, w której przyjmuje gości z okazji ślubów, przyjęć rodzinnych oraz podobnych uroczystości.

Odkrywamy piękno drewna w Alpach francuskich z trakiem Wood-Mizer LT15

„W regionie Savoye drewno jest żywe cały czas. Nawet gdy zostanie ścięte, nadal żyje i służy ludziom,” stwierdza Yvan Cometto, stolarz z niewielkiej miejscowości we francuskim rejonie Alp. W swojej firmie YC Charpente, Yvan wytwarza produkty z lokalnego drewna przy użyciu maszyn i narzędzi Wood-Mizer.

Elementy 1 do 10, 69 łącznie