Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Gospodarstwa rolne w Niemczech generują wyższe dochody dzięki trakom Wood-Mizer

Kolejne pokolenie rolników wkracza w świat tartacznictwa dzięki trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT70. To maszyna, która ułatwi pozyskanie drewna do wszelkich napraw w gospodarstwie, a ponadto, stworzy możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Inwestując w sprzęt tartaczny Wood-Mizer, rolnicy mogą dywersyfikować działalność i wykorzystując lokalne drewno, generować zyski również z produkcji tarcicy i świadczenia usług tartacznych.

Przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer LT40WIDE do pracy i do odpoczynku

- Przecieranie kłód na moim traku Wood-Mizer to sama przyjemność! To niezwykle relaksujące zajęcie, a nawet terapeutyczne - wyznaje Jon Scott, tartacznik z Nowego Jorku, USA. Jon Scott zainteresował się drewnem, gdy miał 12 lat. - W szkole średniej nie miałem zajęć typowo warsztatowych, więc obróbki drewna uczyłem się sam.

Gdy pasja zamienia się w zawód: historia Rasmusa Ströma i jego stolarni w Szwecji

Jeśli realizujesz swoją pasję w pracy zawodowej, zawsze będziesz pracować z przyjemnością. Będziesz żył swoim marzeniem! Rasmus Ström właśnie tak postrzega swoją pracę w pracowni Ädelsnickaren, w szwedzkim miasteczku Falköping. Na co dzień używa narzędzi marki Wood-Mizer, np. czterostronnej strugarki-frezarki MP260, na której wytwarza wysokiej jakości produkty z drewna ...

Przekraczając Granice: Kobiety z Pakistanu przełamują stereotypy dzięki maszynom Wood-Mizer

Przedsiębiorstwo CIQAM Green Solutions Private Limited działa na dalekiej północy Pakistanu, blisko Chin, a konkretnie w Dolinie Hunza. Region ten słynie z gór i wiosek położonych na wysokości około 2500 metrów nad poziomem morza. Kiedyś rządzona przez książąt, Dolina Hunza jest atrakcyjną krainą, bogatą w krajobrazy, przyrodę i miejsca dziedzictwa kulturowego.

Innowacje i tradycja: Zygmunt Koss i jego droga do mistrzostwa w stolarstwie

Polski przedsiębiorca Zygmunt Koss opowiada o swojej pasji do drewna i o sukcesie w biznesie, jaki odniósł dzięki trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT20B z łożem modułowym. - Ze stolarstwem połączył mnie przypadek. Nie planowałem tego - wyznaje ...

Budowa unikalnej drewnianej kaplicy z trakiem Wood-Mizer LT40 WIDE na farmie w USA

- Jestem budowniczym od 40 lat i w ciągu tego czasu zbudowałem wiele ciekawych rzeczy, ale myślę, że ta kaplica to mój najlepszy projekt – mówi Bill Miskiman, właściciel farmy w Connecticut i jeden z konstruktorów unikalnej kaplicy Trinity Knot Chapel.

Bracia prowadzą warsztat stolarski z maszynami Woodworking w Szwecji

Göran i Lennart Ståhl zajmują się stolarstwem i dostarczają lokalnym klientom wysokiej jakości drewno do budowy i wykańczania domów. Bracia polegają przede wszystkim na narzędziach i maszynach Wood-Mizer, m.in. z czterostronnej strugarko-frezarki MP260 i grubościówki MP160.

Amerykańska firma Wilson Enterprises rozwija się z trakiem Wood-Mizer WB2000

Położone w północnej części stanu Michigan, rodzinne przedsiębiorstwo tartaczne Wilson Enterprises od 1985 roku zaopatruje rynek amerykański w wysokiej jakości produkty z drewna stosowane do budowy domów, wykończenia wnętrz i realizacji różnorodnych projektów rzemieślniczych. Ostatnio firma zainwestowała w przemysłowy system tartaczny Wood-Mizer WB2000 (...) i od tamtej pory dostarcza swoje wyroby do blisko 5000 sklepów w USA ...

Ręce pełne pracy ze strugarko-frezarką Wood-Mizer MP360 w Szwecji

- Drewno, które sprzedawane jest w sklepach budowlanych jest drogie, więc ludzie szukają sposobów, by kupić je taniej. Dzwonią do mnie, a ja wykonuję dla nich gotowe produkty. Są to podłogi, elewacje, konstrukcje dachowe, a nawet specjalistyczne listwy do domów chronionych prawem zabytków. Do wytwarzania wysokiej jakości produktów wykorzystuję blisko 200-letnie drzewa - zauważa Hans Larsson, tartacznik i stolarz ze szwedzkiego miasta Vansbro.

Tartaki w Słowenii korzystają ze sprawdzonych technologii firmy Wood-Mizer

Właściciel słoweńskiego przedsiębiorstwa stolarskiego, Jože Moric, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem o pracy z drewnem zdobywanym od ponad 40 lat. "Jeśli za młodu odkrywasz pasję do drewna, przez całe życie będziesz czerpać radość z tego co robisz,” uważa.

Elementy 1 do 10, 92 łącznie