Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Meble z charakterem – tylko z Dolnej Saksonii w Niemczech

Pomimo tego, że kłody o dużej średnicy można nabyć w rozsądnych cenach, stanowią nie lada wyzwanie podczas transportu i obróbki. Tylko nieliczni stolarze podejmują się pracy z ponadwymiarowym materiałem. Wyzwania te nie zniechęciły Jana Nartena, młodego rzemieślnika z Niemiec do produkcji oryginalnych mebli z kłód o dużej średnicy.

Praca z trakiem przewoźnym Wood-Mizer LT70 w alpejskiej dolinie Haut-Verdon przez cały rok

"Nazywam się Serge Jourdan. Jestem właścicielem tartaku obwoźnego w dolinie Haut-Verdon, w pobliżu miejscowości Beauvezer w Alpach Francuskich. Dlaczego zdecydowałem się na traka LT70? Ponieważ mogę łatwo się z nim przemieszczać, nawet w trudnym terenie. Mieszkam w górach, więc gdy transportuję traka wzdłuż przełęczy górskich na wysokości 2400 m n.p.m., wiem, że zawsze dojadę do celu. Ta maszyna nigdy mnie nie zawiodła!"

Produkcja kostek lodu z trakiem Wood-Mizer LT15 – przykład z Holandii

Holenderska firma The Rocks tworzy oryginalne produkty z lodu, takie jak rzeźby i bloki lodowe, kostki, tafle i sople dekoracyjne, które trafiają na imprezy i przyjęcia organizowane w klubach, restauracjach, czy hotelach.

Trak Wood-Mizer LT40 najlepszą maszyną dla Twojego przedsiębiorstwa

- LT40 to fantastyczna i praktyczna maszyna. Pracuje bez względu na pogodę. Świetnie się sprawdza podczas realizacji wymagających zamówień w terenie. Jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Podczepiając ją do samochodu jak przyczepę, mogę podjechać z nią w miejsce przecierania drewna. Nie muszę przewozić dużych i ciężkich kłód do tartaku stacjonarnego. To wszystko sprawia, że naprawdę lubię na niej pracować - tak opisuje traka Wood-Mizer LT40 David Jones ze Szkocji, użytkownik tej kultowej maszyny, jeden z wielu tysięcy na całym świecie.

Budowa domków drewnianych w stanie Michigan w USA

Steve Kesti, właściciel przedsiębiorstwa drzewnego Backwoods Lumber ze stanu Michigan (USA), wspomina swoje zainteresowanie pracą z drewnem, sięgające lat dzieciństwa. - Już jako mały chłopiec marzyłem o tym, aby zbudować własny domek w lesie - mówi Steve. Tę pasję Steve odziedziczył po ojcu, a po ukończeniu szkoły średniej o profilu stolarskim, związał z nią swoją karierę zawodową.

Przewoźne przecieranie drewna w Alpach francuskich z użyciem traka Wood-Mizer LT70

Praca z drewnem w Alpach wymaga od tamtejszych tartaczników silnego charakteru i determinacji. Jazda z ciężkim i długim trakiem górskimi dróżkami to nie lada wyzwanie – nawet dla najbardziej doświadczonych. Oprócz sporych umiejętności oraz praktycznej wiedzy o drewnie, tartacznicy z rejonu Alp muszą też dysponować odpowiednimi maszynami do przerobu drewna, aby móc wykonywać swoją pracę sprawnie i bezpiecznie.

Jak powstają magiczne sanie z drewna dla Świętego Mikołaja

To nie są zwykłe sanie! Do ich budowy potrzebna była spora doza wyobraźni, zapas drewna topolowego, trak Wood-Mizer i odrobinę magii :-) A ponieważ Gregg Turk lubi spędzać wolny czas w warsztacie stolarskim i ma własnego traka Wood-Mizer, potraktował pomysł budowy oryginalnych sań dla Mikołaja zupełnie na serio.

Wykorzystać każdą kłodę do końca – efektywne przecieranie drewna we Włoszech

W północnych Włoszech, Marco Marcante zwiększył wartość sprzedawanego drewna czterokrotnie, przecierając kłody na materiał na zamówienie na swoim traku Wood-Mizer LT15.

Odbudowa zabytkowej kolejki turystycznej w Hiszpanii

Hiszpańska firma kolejowa RENFE Viajeros zleciła zakładowi tartacznemu dysponującemu trakiem Wood-Mizer odbudowę czterech zabytkowych wagonów Kolejki Truskawkowej. Wagony te pochodzą sprzed blisko stu lat, a ich konstrukcja jest w dużej mierze drewniana.

Historia traka Wood-Mizer LT40 – modyfikacje łoża i układu hydrauliki

Szybki i sprawny proces przerobu kłód w gotowy materiał budowlany zależy nie tylko od mocnej i dokładnej głowicy z odpowiednio dobranym brzeszczotem, ale również od stabilnej i trwałej ramy traka będącej podstawą dla całej konstrukcji maszyny. Łoże traka wyposażone w wydajny układ hydrauliki umożliwia sprawne obracanie i poziomowanie kłody, przez co operator może ...

Elementy 1 do 10, 72 łącznie