Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Ręce pełne pracy ze strugarko-frezarką Wood-Mizer MP360 w Szwecji

- Drewno, które sprzedawane jest w sklepach budowlanych jest drogie, więc ludzie szukają sposobów, by kupić je taniej. Dzwonią do mnie, a ja wykonuję dla nich gotowe produkty. Są to podłogi, elewacje, konstrukcje dachowe, a nawet specjalistyczne listwy do domów chronionych prawem zabytków. Do wytwarzania wysokiej jakości produktów wykorzystuję blisko 200-letnie drzewa - zauważa Hans Larsson, tartacznik i stolarz ze szwedzkiego miasta Vansbro.

Tartaki w Słowenii korzystają ze sprawdzonych technologii firmy Wood-Mizer

Właściciel słoweńskiego przedsiębiorstwa stolarskiego, Jože Moric, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem o pracy z drewnem zdobywanym od ponad 40 lat. "Jeśli za młodu odkrywasz pasję do drewna, przez całe życie będziesz czerpać radość z tego co robisz,” uważa.

Odkrywamy piękno drewna dębowego z trakiem Wood-Mizer LX50 w Holandii

Tartak Boba Ottena mieści się w niewielkiej holenderskiej wiosce Lutten. Bob twierdzi, że nie ma lepszego drewna niż dąb. Pochłonięty swoją pasją, spędza mnóstwo czasu na wolnym powietrzu pracując z drewnem. Z drewna dębowego wykonuje stojaki do siana, odnawia stodoły, wytwarza krokwie dachowe. Bob czuwa nad całym procesem - od wycięcia drzewa przez przetarcie, aż po wykonanie konstrukcji.

Trak Wood-Mizer LT40WIDE w królewskiej posiadłości Balmoral w Szkocji

Zamek Balmoral został nabyty przez księcia Alberta dla królowej Wiktorii w 1852 roku. Budowa zamku została zakończona w 1856 roku i od tego czasu Balmoral jest szkockim domem królewskiej rodziny. Tradycją jest, że każdy kolejny właściciel posiadłości wykazuje się dużym osobistym zaangażowaniem w zarządzanie nią i jej ulepszanie. Niedawno właściciele majątku Balmoral zakupili trak Wood-Mizer LT40 WIDE w wersji mobilnej, aby móc efektywnie wykorzystywać drewno pozyskane z okolicznych lasów i terenów zielonych.

Wymarzony dom staje się rzeczywistością – przykład z Kanady

Nathan Shewchuk realizuje życiowe marzenie o budowie własnego domu po ośmiu latach ciężkiej pracy i zaangażowania, przy wsparciu kilku pomocników oraz traka taśmowego Wood-Mizer.

Szkockie tartaki korzystają z najnowszych technologii przemysłowych Wood-Mizer WB2000

"Szkocja zachwyca swoimi krajobrazami, licznymi zamkami i nieprzewidywalną pogodą. Kiedy podróżujemy na północ od Edynburga docieramy do Perth, gdzie moglibyśmy pomyśleć, że to już ostatni bastion cywilizacji, ale za górami odkryjemy Inverness. Dzięki swojemu mikroklimatowi i żyznym glebom ten ciepły zakątek Północnej Szkocji idealnie nadaje się do uprawy dobrej jakości drewna" - mówi Ronald Munro Ferguson, właściciel tartaku Novar.

Trak LT15 na szczycie góry w Słowenii

Traki firmy Wood-Mizer można znaleźć nie tylko w zakładach przetwórstwa drzewnego, ale także w wielu niezwykłych miejscach. Jednym z takich miejsc jest szczyt słoweńskich Alp, gdzie usytuowany jest kościół św. Anny.

Od drewna opałowego po pełnowartościowe wyroby tartaczne z trakiem Wood-Mizer LT70 we Włoszech

Około 50 km na północ od Rzymu mieści się firma rodzinna Stefana Chiniego, założona w 1929 przez jego dziadka, który zajmował się odzyskiem drewna ze zużytych podkładów kolejowych. Ojciec Stefana wychowywał się w otoczeniu rzemieślników i pracując ciężko całe życie, zbudował dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkujące drewno opałowe. Stefano przejął interes rodzinny w 2007 roku i jako przedstawiciel trzeciego pokolenia przedsiębiorców już dzisiaj myśli o przyszłości w firmie dla swojego syna.

Nowoczesna linia tartaczna Wood-Mizer TV6000/MR6000 w amerykańskiej firmie Nelson Wood Shims

Zlokalizowana w stanie Minnesota (USA) firma Nelson Wood Shims to największy na kontynencie amerykańskim producent wysokiej jakości wyrobów z drewna, dostarczający swoje produkty do tysięcy odbiorców rozproszonych po całym kraju. Przedsiębiorstwo zainwestowało ostatnio w najnowszą linię produkcyjną do przerobu drewna Wood-Mizer Systems, maksymalizując uzysk z każdej kłody i redukując koszty operacyjne.

Trak Wood-Mizer LT20 pomaga w odbudowie rodzinnej firmy tartacznej na Lazurowym Wybrzeżu

Spinelli Palanca Services to firma z ponadstuletnim doświadczeniem w ochronie lasów i wykorzystywaniu ich zasobów. Firma powstała w 1912 roku w miejscowości Castagniers we Francji i była rozwijana przez kolejne pokolenia, konsekwentnie dostosowując swoją ofertę do zmieniających się wymagań rynku. W 2014 roku Sebastien Spinelli przejął rodzinny interes ...

Elementy 1 do 10, 86 łącznie