Artykuły
Tagi
Moc hydrauliki w traku Wood-Mizer LT70: Sukces Michaela Huemera z Austrii
Michael Huemer, doświadczony tartacznik z Abtenau w Austrii, obsługuje traka taśmowego Wood-Mizer LT70 w wersji stacjonarnej, z łatwością realizując zróżnicowane zamówienia klientów. Dawniej pracował na traku LT15, lecz ostatecznie zdecydował się na modernizację przedsiębiorstwa i zainwestował w LT70 ze względu na funkcje hydrauliczne, które zwiększyły wydajność i komfort pracy.
Trak Wood-Mizer LX250 do przerobu dużych kłód w nowoczesnym zakładzie tartacznym
Na podkarpaciu, w niewielkiej miejscowości Nowe Sioło działa tartak pana Adama Marciniszyna. Już od 1998 roku firma zaopatruje okolicznych odbiorców w wysokiej jakości drewno konstrukcyjne oraz świadczy usługi tartaczne. Kilka lat temu Tartak Marciniszyn podjął współpracę z firmą Wood-Mizer, modernizując zakład o nowoczesne maszyny i urządzenia, m.in. traka LX250 ...
Firma elektryczna z USA rozszerza działalność z trakami Wood-Mizer
Paul Gangloff z Cincinatti (Ohio, USA) realizuje swoje marzenie o rozbudowie rodzinnej firmy świadczącej usługi elektryczne już od trzech pokoleń. Historia tartaku Riverside Logging and Sawmill to przykład na to, jak pasja do pracy z drewnem zbliża do siebie członków rodziny i pozwala na rozwój zawodowy.
Trak Wood-Mizer LT40 w kanadyjskiej firmie tartacznej prowadzonej przez nastolatka
17-letni Max Smith stawiał pierwsze kroki w przecieraniu drewna na ręcznej pile tartacznej. Niedawno zainwestował w hydrauliczny, przenośny trak taśmowy Wood-Mizer LT40 i założył firmę tartaczną w Nowym Brunszwiku, w Kanadzie. Choć Max ma swój tartak zaledwie od niedawna, już planuje rozszerzyć swój warsztat o obrzynarkę do desek, strugarko-frezarkę, a może nawet suszarnię do drewna.
Inwestycja, która się opłaciła: Sukces rodzinnej firmy w Austrii z trakiem Wood-Mizer LT15WIDE
W przetwarzaniu drewna posiadanie odpowiednich narzędzi może zrobić ogromną różnicę. Dla Simona Radauera i jego rodzinnej firmy zajmującej się pielęgnacją drzew, inwestycja w trak taśmowy Wood-Mizer LT15WIDE zrewolucjonizowała ich działalność. Skupiając się na obróbce dużych, wartościowych kłód drewna, rodzina Radauer przekształciła swoją działalność gospodarczą w dochodowy biznes.
Budowa unikalnych drewnianych łodzi w Wisconsin, USA
Nad brzegiem pięknego jeziora Superior w stanie Wisconsin, USA, stolarz i tartacznik Joshua Swan, już od ponad dwóch dekad buduje unikalne drewniane łodzie. Jednym z nieodzownych narzędzi, jakie wykorzystuje w swojej pracy jest trak taśmowy Wood-Mizer LT40 WIDE Super Hydraulic.
Mieszkańcy Nadrenii ratują drewno zniszczone przez korniki dzięki trakowi Wood-Mizer LX50
Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiego traka taśmowego na własnej posesji, możesz nadać drewnu nowy sens i zachować je od zniszczenia. Właśnie tak zrobił Thomas Paffrath z miasteczka Wipperfürth w Niemczech, ratując drewno przed plagą korników.
Zaręczona para buduje studio jogi z trakiem Wood-Mizer LT15
Parker Dunbar z miejscowości Salida (Colorado, USA) wykorzystuje trak mobilny Wood-Mizer LT15 do budowy drewnianego studia jogi, spełniając przy tym marzenie swojej przyszłej żony. "Zaczęło się od rozmowy na pierwszej randce, a zakończyło na oświadczynach w nowo wybudowanym studio jogi," wspomina Parker.
Gospodarstwa rolne w Niemczech generują wyższe dochody dzięki trakom Wood-Mizer
Kolejne pokolenie rolników wkracza w świat tartacznictwa dzięki trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT70. To maszyna, która ułatwi pozyskanie drewna do wszelkich napraw w gospodarstwie, a ponadto, stworzy możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Inwestując w sprzęt tartaczny Wood-Mizer, rolnicy mogą dywersyfikować działalność i wykorzystując lokalne drewno, generować zyski również z produkcji tarcicy i świadczenia usług tartacznych.
Przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer LT40WIDE do pracy i do odpoczynku
- Przecieranie kłód na moim traku Wood-Mizer to sama przyjemność! To niezwykle relaksujące zajęcie, a nawet terapeutyczne - wyznaje Jon Scott, tartacznik z Nowego Jorku, USA. Jon Scott zainteresował się drewnem, gdy miał 12 lat. - W szkole średniej nie miałem zajęć typowo warsztatowych, więc obróbki drewna uczyłem się sam.