Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Sukces z przypadku

Laureat konkursu „Mój projekt 2015” opowiada o swoim „sukcesie z przypadku”, który różnymi drogami wciąż do niego powraca.

Nauczyciel z Malezji spełnia swoje marzenie o pracy z drewnem

Na wschodnim wybrzeżu Malezji, w stanie Kelantan, na obrzeżach miasta Kota Bharu, mieszka Mohd Nazmie ze swoją rodziną. Pracuje jako nauczyciel. Prowadzi także tartak i stolarnię. Przerabia drzewa przeznaczone do spalenia na meble dla przyjaciół i klientów. Dzięki swojej odważnej decyzji o zainwestowaniu w trak LT15 zagospodarował ogromną niszę rynkową. Wierzę, że wielu innych mieszkańców Azji mogłoby pójść za jego przykładem.

Trak LT15 na szczycie góry w Słowenii

Traki firmy Wood-Mizer można znaleźć nie tylko w zakładach przetwórstwa drzewnego, ale także w wielu niezwykłych miejscach. Jednym z takich miejsc jest szczyt słoweńskich Alp, gdzie usytuowany jest kościół św. Anny.

Gospodarstwo rolne i tartak – praca z pasją

Henry Brown - Anglik jest rolnikiem, który dzięki pracy na traku Wood-Mizer i sprzedaży drewna znacznie zwiększył dochodowość swojego gospodarstwa.

Traki Wood-Mizer pomagają przekształcić drewno z przemytu w 146 tysięcy ławek szkolnych dla dzieci

Rządy i organizacje wielu krajów próbują zapobiec procederom nielegalnej wycinki lasów i handlu drewnem pochodzącym z przemytu. Na Filipinach udało się wypracować skuteczne metody zapobiegawcze i sposoby na utylizację skonfiskowanego drewna, do których wykorzystuje się również traki taśmowe Wood-Mizer.

Intuicja i konsekwencja kluczem do sukcesu tartaku w Studzionce

Pokora, skromność, a zwłaszcza biznesowa intuicja to cechy naszego bohatera - Pana Jerzego Białasa - właściciela firmy "Tartak Jerzy Białas" w powiecie pszczyńskim.

Gdy drewno wzbogaci się o fantazję...

Niedaleko miasta Koła, gdzie znajduje się siedziba firmy Wood-Mizer - wiodącego producenta traków taśmowych i brzeszczotów - dotarliśmy do niezwykłej rodziny Państwa Matusiaków. Ich malowniczy dom, niczym przeniesiony z krainy bajek, otoczony jest pięknym sadem, gdzie wznoszą się drewniane altany. Tuż bok wije się strumyk, wnosząc niezmącony nastrój spokoju. Ten zaczarowany świat stworzyli Państwo Maria i Jerzy Matusiakowie.

Gdzie te dachy z tamtych lat?

Pewnie niejeden raz takie pytanie zadaje sobie operator traka lub cieśla, któremu przychodzi wyciąć lub wywiązać wymyślną konstrukcję dachową oferowaną we współczesnych projektach.

Sztuka pracy z drewnem nadal w cenie – maszyny Wood-Mizer w szkockim zakładzie stolarskim

James Thomson, mieszkaniec Glenrothes w Szkocji, założył firmę Thomson Timber w 2007 roku. Wcześniej pracował w różnych miejscach na świecie jako inżynier mechanik, ale ostatecznie zdecydował się na powrót w rodzinne strony i od ponad dwudziestu lat uczy młodzież rzemiosła stolarskiego.

Mój dom. Z drewna? Naturalnie!

Moda na domy z bali powraca i nie ma jakiegoś szczególnego podziału na ludzi, którzy je zamawiają. Koszty są porównywalne do kosztów budowy domu w technologii murowanej, a efekt?… No cóż, każdy chciałby mieć taki domek dla siebie.

Elementy 41 do 50, 51 łącznie