Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Artykuły

Historia traka Wood-Mizer LT40 – modyfikacje głowicy tnącej i pulpitu operatora

Powstały w 1982 roku trak LT40 to model, który słusznie nazywany jest dzisiaj „legendą”, gdyż na zawsze zmienił sposób w jaki ludzie przerabiają kłody na gotowy materiał. Umożliwił przeciętnym użytkownikom przeróbkę drewna w sposób łatwy, wydajny i, co najważniejsze, mobilny. W latach 80. trak LT40 wyznaczył również nowy trend w budowie przewoźnych maszyn do obróbki drewna.

Zrównoważona gospodarka leśna w służbie miejscowej ludności – Włochy

Już od 20 lat przedsiębiorstwo Forestry Consortium z doliny Alta Val di Suza w okolicy Turynu we Włoszech polega głównie na trakach Wood-Mizer, aby osiągać swoje cele związane z rozsądnym zarządzaniem lasami – po pierwsze chronić przyrodę, a po drugie mądrze wykorzystywać pozyskany surowiec.

Jak efektywnie zarządzać miejskim drewnem odpadowym - nowe podejście w gospodarce zasobami drzewnymi

New York Heartwoods to przedsiębiorstwo powołane do życia w 2010 roku w celu przeprowadzenia rewitalizacji okolicznych lasów, a następnie wykorzystania odpadów drzewnych w racjonalny sposób. Jedną ze współzałożycielek była Megan Offner, będąca obecnie siłą napędową projektu i promotorem rozwoju nowej niszy rynkowej, czyli gospodarki zasobami drewna miejskiego.

Rozwój przemysłu drzewnego w Szwecji wspierany przez produkty Wood-Mizer

Szwecja to kraj, w którym lasy darzy się należytym szacunkiem, a pozyskiwane drewno wykorzystywane jest mądrze i odpowiedzialnie. Szwedzki przemysł drzewny, oparty w głównej mierze na surowcu pokrywającym blisko 70 procent powierzchni kraju, odgrywa kluczową rolę w całej gospodarce. Wielu tartaczników, producentów i rzemieślników polega na produktach Wood-Mizer, dzięki którym może efektywnie pracować w swoich przedsiębiorstwach.

Odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi możliwe dzięki trakom Wood-Mizer – przykład z Katalonii

Projekt MMBB, do którego dołączyło już kilka miast i gmin z regionu Katalonii, to inicjatywa mająca na celu zarządzanie zasobami leśnymi w sposób rozsądny i odpowiedzialny. W tzw. gospodarce o obiegu zamkniętym, każda kłoda pozyskiwana z lasu wykorzystywana jest najefektywniej jak to możliwe, przy jednoczesnej minimalizacji odpadów drzewnych.

Rewolucja na dwóch kołach, czyli narodziny i rozwój nowej technologii w tartacznictwie

Rok 2022 został ogłoszony rokiem jubileuszu traka Wood-Mizer LT40, ponieważ właśnie w tym czasie mija 40 lat, odkąd pierwszy trak Wood-Mizer na zawsze odmienił sposób, w jaki ludzie przecierają drewno. Ta pomarańczowa maszyna z charakterystyczną głowicą zawieszoną nad długim płaskim łożem, z dwoma kołami i zaczepem do holowania zdobyła uznanie i popularność wśród klientów na całym świecie, a nazywanie traka LT40 „klasykiem gatunku” czy „legendą” jest w pełni uzasadnione.

Inspiracje z Kanady – budowa domku letniskowego pośród lasu

Wystarczy przejść niewielką kładką zawieszoną nad strumykiem, aby dostać się do miejsca, w którym Andrew Koessler ukończył swój najnowszy projekt – przepiękny domek letniskowy z drewna zbudowany tuż przy potoku. Do realizacji tego oryginalnego projektu Andrew wykorzystał traka taśmowego Wood-Mizer LT40 Hydraulic oraz drewno pozyskane z tutejszej okolicy.

Emerytowany inżynier spełnia swoje marzenie o pracy z drewnem u podnóża francuskich Alp

Henri Kurzaj to francuski przedsiębiorca z polskim rodowodem, który pracuje z drewnem już od sześciu lat. Jego firma Forest-Ethik projektuje i wytwarza oryginalne produkty z drewna pochodzącego z okolicznych lasów. Henri mieszka w niewielkiej wiosce w regionie Savoie, we Francji.

Na ratunek lasom i ludziom – Traki taśmowe Wood-Mizer pomagają w odbudowie wioski po pożarze

Niespełna cztery lata po klęsce żywiołowej, która dotknęła lasy we włoskiej dolinie Val di Susa, na pograniczu Francji i Włoch, miejscowa spółdzielnia tartaczna La Foresta angażuje się w ratowanie drewna przed całkowitym zniszczeniem.

Tysiące drewnianych zabawek dla dzieci – świąteczna akcja charytatywna „Operation Christmas Child”

W zeszłym roku, Ken wykonał około 10 tysięcy małych drewnianych samochodów dla dzieci, wykorzystując drewno sosnowe i topolowe z rodzinnego lasu. Dlaczego aż tyle? Odpowiedź jest prosta – dla fundacji charytatywnej „Operation Christmas Child”, która co roku pakuje świąteczne prezenty w pudełka do butów i przekazuje je dzieciom z ubogich rodzin.

Elementy 41 do 50, 91 łącznie