Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Trak Wood-Mizer LT20 przeciera drewno palisandru w Indonezji

Trak Wood-Mizer LT20 przeciera drewno palisandru w Indonezji

 

Indonezyjska firma drzewna założona przez rodzinę Kennedy zwiększyła eksport twardego drewna egzotycznego do Chin i Japonii, właśnie dzięki inwestycji w maszyny Wood-Mizer. Firma zatrudnia obecnie 150 pracowników i swój rozwój zawdzięcza w głównej mierze trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT20.

 

- Przedsiębiorstwo zostało założone przez mojego ojca w 1991 roku, a ja przejąłem pieczę nad nim niespełna dwa lata temu - tłumaczy pan Kennedy. Dawniej, firma ta przetwarzała głównie ratan, lecz w ostatnich latach zaczęła skupiać się na przecieraniu drewna twardego. Dokładnie chodzi o indonezyjski gatunek palisandra i akacji, które ze względu na swoją twardość stanowią nie lada wyzwanie w przecieraniu i obróbce. - W ciągu jednego dnia, musimy zmieniać brzeszczot dwa, a nawet trzy razy - wyjaśnia pan Kennedy.

 

 

Na szczęście, firma pana Kennediego ma do dyspozycji traka Wood-Mizer LT20 i oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer, które dobrze radzą sobie z takimi wyzwaniami.

- Główną zaletą traka Wood-Mizer i oryginalnych brzeszczotów o niewielkiej grubości jest bardzo wysoka precyzja cięcia, duży uzysk materiału i minimalna produkcja odpadów. Gdy stosujemy brzeszczoty Wood-Mizer, możemy wytworzyć deski o grubości zaledwie 3,3 cm, a to oznacza uzysk o połowę większy, niż w przypadku stosowania zwykłej piły łańcuchowej - wyjaśnia właściciel firmy. 

 

 

Trak taśmowy Wood-Mizer LT20 to uniwersalna maszyna, na której można przecinać kłody o średnicy do 80 cm i długości od 4,8 do 8,4 m. Dla niewielkiego przedsiębiorstwa pana Kennediego trak LT20 był idealnym wyborem, ponieważ nie wymagał dużego nakładu inwestycyjnego. Decydując się właśnie na ten model, Kennedy wiedział, iż do obróbki drogiego i wymagającego drewna egzotycznego będzie potrzebował traka niezawodnego i precyzyjnego. Dzisiaj przyznaje, że trak taśmowy Wood-Mizer LT20 był trafnym wyborem. 

 

 

- Najpierw segregujemy kłody pod kątem jakości. Następnie wytwarzamy z nich na traku deski i kantówki, które później obrabiamy na strugarce. Nasi klienci oczekują od nas, żeby materiał miał wykończone krawędzie i gładką powierzchnię. Tak przygotowany materiał trafia na paletę i wyrusza w drogę do klienta.

 

 

Odbiorcy w Chinach i Japonii cenią sobie produkty Kennediego za ich wysoką jakość. Wiedzą, że z jego firmy drewno jest zawsze najwyższej klasy, o idealnie gładkiej powierzchni i wyjątkowej estetyce.

- Praca z drewnem to dla mnie ogromna satysfakcja. Uwielbiam przyglądać się powierzchni drewna, które właśnie wychodzi z maszyny. Zapach drewna, jego tekstura, kolor i ułożenie słojów – wszystko to sprawia, że jest to bardzo wyjątkowy materiał.