Wskazówki i porady

Porównanie strugarko-frezarek czterostronnych Wood-Mizer

Wood-Mizer posiada w ofercie serię czterostronnych strugarko-frezarek. Artykuł ten ma na celu pomóc w zrozumieniu różnic pomiędzy nimi i ułatwić podjęcie świadomej decyzji zakupowej.

Wood-Mizer przedstawia Wielopiłę Dwuwałową MR200

Wood-Mizer wprowadza do oferty nową wielopiłę przemysłową, wszechstronną i wydajną maszynę z dwoma wałami, każdy z maksymalnie 12 piłami, mogącą przecinać drewno o maksymalnej grubości aż 200 mm.

Strugarko-frezarki Wood-Mizer

Dobrze znane motto Wood-Mizer „From Forest to Final Form” („Gotowy produkt prosto z lasu”) nabrało nowego wymiaru, kiedy to w 2018 roku Wood-Mizer został właścicielem szwedzkiej firmy i wprowadził na rynek linię urządzeń do wtórnej obróbki drewna.

Odpowiedni dobór brzeszczotu zwiększa wydajność cięcia na trakach Wood-Mizer

Aby osiągnąć najwyższą jakość i skuteczność cięcia należy dobrać brzeszczoty odpowiednie dla danego gatunku drewna oraz rodzaju posiadanego traka. Rozsądny wybór narzędzia ma znaczący wpływ na ilość przecieranego materiału.

PORADNIK Wood-Mizer #4 | Jak wybrać odpowiednie narzędzia do cięcia?

Im więcej w naszym warsztacie maszyn do cięcia, tym częściej stajemy przed dylematem, jakie narzędzia do nich wybrać, czym się kierować dokonując wyboru i skąd mieć pewność, że dane narzędzie będzie nam dobrze służyć.

PORADNIK Wood-Mizer #3 | Jak wyregulować prowadniki brzeszczotu?

Systematyczna i umiejętna regulacja podzespołów głowicy traka wpływa na pracę brzeszczotu, a tym samym przekłada się na jakość cięcia.

Elementy 1 do 6, 8 łącznie

Page
Privacy Policy