Wskazówki i porady

Swedish Homestead: Jak wycinać uschnięte drzewa z lasu

Jak efektywnie zarządzać lasem? Simeon Fuchs opowiada o zaletach wycinki obumarłych drzew i przedstawia swój punkt widzenia na temat troski o naturalne zasoby leśne.

Dlaczego brzeszczoty do traków pękają?

Aby wydłużyć żywotność brzeszczotu, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach warunkujących przedwczesne pękanie brzeszczotu podczas cięcia na traku taśmowym. W tym artykule dowiesz się na co należy zwracać uwagę podczas pracy z brzeszczotem, jakich błędów nie popełniać i jakie praktyczne wskazówki starać się zastosować.

E-book «Jak zwiększyć wydajność brzeszczotów” do pobrania za darmo

Zespół specjalistów Wood-Mizer przygotował publikację eBook zawierającą najchętniej czytane artykuły online na temat stosowania i regeneracji brzeszczotów do traków taśmowych. To pomocny materiał nie tylko dla tych doświadczonych tartaczników, ale też dla tych uczących się pracy z drewnem. Profesjonaliści docenią naszą publikację za możliwość odświeżenia sobie pewnych informacji, a początkujący znajdą w niej dużo wiedzy praktycznej.

Swedish Homestead: Jak przecierać kłodę – poradnik dla początkujących

Simeon Fuchs wraz z ojcem Helmutem obsługę swojego piętnastoletniego traka LT40 Hydraulic mają opanowaną do perfekcji. “Chcielibyśmy zademonstrować wam jak prawidłowo przecierać kłody od początku do końca na traku taśmowym, tak żebyście również mogli poczuć się pewnie i komfortowo podczas pracy,” przekonuje Simeon. Na przykładzie jednej kłody, Helmut pokaże wam kilka ulubionych technik cięcia drewna.

Wyższa wydajność i niższe koszty produkcji dzięki Linii Tartacznej Wood-Mizer

Linie tartaczne do obróbki kłód Wood-Mizer to połączenie kilku maszyn w jeden układ, umożliwiający produkcję drewna w sposób jeszcze bardziej wydajny i pod zwiększoną kontrolą. Każda linia produkcyjna jest projektowana i dopasowywana do konkretnego klienta i jego indywidualnych potrzeb. Oferta firmy Wood-Mizer obejmuje podstawową linię opartą na traku LT70, poprzez rozbudowane systemy linii SLP1/SLP2, a skończywszy na zaawansowanej linii do obróbki kłód Titan.

Swedish Homestead: Jak efektywnie zarządzać lasem

Dwóch rolników ze Szwecji, Simeon Fuchs i jego brat, dzielą się wiedzą na temat sprawnego zarządzania lasem, odpowiedzialnym przerzedzaniu drzewostanu, oraz produkcji drewna opałowego z pozyskanych kłód brzozy.

Elementy 1 do 6, 23 łącznie

Page