Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wskazówki i porady

Historia traka Wood-Mizer LT40 – brzeszczoty oraz modyfikacje układu prowadzenia brzeszczotu

Przemysł tartaczny w Polsce pod koniec lat 80. uważany był za przestarzały i mało wydajny, opierający się głównie na ciężkich trakach ramowych. Do przecierania kłód wykorzystywano grube brzeszczoty, co powodowało, że efektywność pozyskiwania materiału była bardzo ograniczona. Przełom nastąpił dopiero na początku lat 90., wraz z pojawieniem się traka taśmowego Wood-Mizer LT40 wyposażonego w cienkie i wąskie brzeszczoty, pozwalające na większy uzysk drewna z kłody i minimalizację ilości odpadów.

Historia traka Wood-Mizer LT40 – modyfikacje głowicy tnącej i pulpitu operatora

Powstały w 1982 roku trak LT40 to model, który słusznie nazywany jest dzisiaj „legendą”, gdyż na zawsze zmienił sposób w jaki ludzie przerabiają kłody na gotowy materiał. Umożliwił przeciętnym użytkownikom przeróbkę drewna w sposób łatwy, wydajny i, co najważniejsze, mobilny. W latach 80. trak LT40 wyznaczył również nowy trend w budowie przewoźnych maszyn do obróbki drewna.

Narzędzia do obróbki drewna Wood-Mizer TOOLS – wybór na poziomie PREMIUM

Oferta produktowa Wood-Mizer to starannie przygotowany pakiet rozwiązań dla każdego rzemieślnika i producenta, który potrzebuje wysokiej jakości maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Katalog TOOLS obejmuje produkty przeznaczone do szerokiego zakresu prac z drewnem, czyli piły tarczowe, głowice oraz noże skrawające do obróbki powierzchni płaskich i profilowania, wiertła oraz piły trakowe.

Charakterystyka i zastosowanie brzeszczotów Wood-Mizer DoubleHARD

Brzeszczoty Wood-Mizer DoubleHARD są przeznaczone do pracy z różnymi gatunkami drewna w zróżnicowanych warunkach klimatycznych. To popularny typ brzeszczotów w ofercie Wood-Mizer, który na przestrzeni dekad zdobył zaufanie wielu tysięcy użytkowników.

Rewolucja na dwóch kołach, czyli narodziny i rozwój nowej technologii w tartacznictwie

Rok 2022 został ogłoszony rokiem jubileuszu traka Wood-Mizer LT40, ponieważ właśnie w tym czasie mija 40 lat, odkąd pierwszy trak Wood-Mizer na zawsze odmienił sposób, w jaki ludzie przecierają drewno. Ta pomarańczowa maszyna z charakterystyczną głowicą zawieszoną nad długim płaskim łożem, z dwoma kołami i zaczepem do holowania zdobyła uznanie i popularność wśród klientów na całym świecie, a nazywanie traka LT40 „klasykiem gatunku” czy „legendą” jest w pełni uzasadnione.

Nowoczesny trak taśmowy – rozsądna inwestycja w przyszłość zasobów leśnych

Pod koniec lat 70-tych, dwóch amerykańskich inżynierów wpadło na genialny pomysł – zamiast zwozić drewno do tartaku, można przecież przewieźć maszynę do lasu i przecierać drewno na miejscu. Czas i pieniądze zaoszczędzone na transporcie wydawały się konstruktorom wystarczającym argumentem, aby podjąć się projektu zbudowania mobilnej maszyny do cięcia drewna, czyli traka taśmowego.

Swedish Homestead: Jak wycinać drzewa poprawnie i bezpiecznie

Simeon Fuchs dzieli się swoim doświadczeniem jak sprawnie i bezpiecznie wycinać drzewa w lesie. Metody przedstawiane w tym filmie są dobrze sprawdzone i od dawna stosowane przez tartaczników i leśników w Szwecji.

PORADNIK Wood-Mizer | Jak wymienić brzeszczot?

Poradnik Wood-Mizer to seria filmów instruktażowych zawierających najistotniejsze porady dotyczące obsługi maszyn. Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym tartacznikiem czy hobbystą, dzięki wskazówkom specjalistów Wood-Mizer rozwiniesz i udoskonalisz swoją wiedzę.

Swedish Homestead: Jak obsługiwać traka taśmowego Wood-Mizer w zimowy dzień

W tym odcinku serii, szwedzki gospodarz Simeon Fuchs wyjaśni w jaki sposób jego trak LT40 z pakietem hydrauliki jest w stanie generować zyski o każdej porze roku. Trak na którym pracuje Simeon ma już 15 lat, a na liczniku widać ponad 5,000 przepracowanych motogodzin.

Jak wymienić noże skrawające w strugarko-frezarce?

Strugarko-frezarki Wood-Mizer zostały zaprojektowane z myślą o wytwarzaniu finalnych produktów z drewna w wydajny i przystępny sposób. Wood-Mizer posiada w ofercie sprzedażowej szereg noży skrawających (prostych i profilowych), które można łatwo montować na głowicach i wpływać na kształt produkowanych materiałów. W tych materiałach filmowych znajdziesz przydatne informacje jak wymienić noże skrawające w strugarko-frezarce Wood-Mizer.

Elementy 1 do 10, 32 łącznie

Page