Wskazówki i porady

Wysoka jakość produktów ważniejsza niż szybki zysk

W kolejnym odcinku filmu z serii Swedish Homestead przedstawiamy najnowszą historię opowiadającą o życiu w nowoczesnym gospodarstwie rolnym w Szwecji. W tym materiale filmowym, Helmut Fuchs, założyciel Swedish Homestead, tłumaczy dlaczego jego trak taśmowy Wood-Mizer LT40 był udaną inwestycją biznesową, i dlaczego w życiu warto podejmować trud ciężkiej pracy.

Profesjonalne ostrzarki Wood-Mizer – Niezbędne narzędzie do regeneracji pił taśmowych

W ostatniej serii prezentacji na żywo “Jak zwiększyć wydajność brzeszczotów”, specjaliści Wood-Mizer przedstawili szereg narzędzi do ostrzenia i rozwierania brzeszczotów stosowanych w trakach taśmowych. W tym obszernym, trzyczęściowym materiale filmowym, widzowie mogli również dowiedzieć się jak optymalnie dobierać brzeszczoty do przecierania różnych rodzajów drewna, a następnie jak je regenerować we własnym zakresie

Jak wybrać odpowiedni profil brzeszczotu

Wybór najbardziej optymalnego brzeszczotu ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia produktywności, poprawy jakości cięcia i obniżenia kosztów przecierania. Wood-Mizer ma w swojej ofercie brzeszczoty dopasowane do każdego rodzaju drewna, począwszy od drewna miękkiego, aż po gatunki twarde. Bogata oferta brzeszczotów obejmuje ponad 100 różnych kombinacji brzeszczotów, opartych na profilu, szerokości, grubości, podziałce zębów i rodzaju materiału, spełniając tym samym wymogi każdej operacji przecierania lub rozrzynania.

Funkcjonalność przede wszystkim – Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer

Jeśli szukasz informacji na temat praktycznej i atrakcyjnej cenowo maszyny do finalnej obróbki drewna, takiej która nie będzie skomplikowana w obsłudze, nie zajmie dużo miejsca w twoim warsztacie i co najważniejsze, sprosta założeniom twoich projektów konstrukcyjnych, to dobrze trafiłeś – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak zwiększyć żywotność brzeszczotu

Jeśli zależy ci na zredukowaniu czasu potrzebnego na zmianę brzeszczotów, zapoznaj się z tymi dziesięcioma pomocnymi wskazówkami, dzięki którym będziesz mógł wydłużyć żywotność swoich brzeszczotów.

Jak wybrać odpowiedni rodzaj brzeszczotu

Obok szerokiego wyboru kombinacji brzeszczotów Wood-Mizer, opartych na profilu i rodzaju materiału, ich cechą charakterystyczną jest również dokładne wykonanie zębów przy użyciu narzędzi sterowanych komputerowo, oraz starannie ukształtowany profil zębów za pomocą tarcz borazonowych.

Elementy 1 do 6, 16 łącznie

Page