Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wskazówki i porady

Nowoczesny trak taśmowy – rozsądna inwestycja w przyszłość zasobów leśnych

Pod koniec lat 70-tych, dwóch amerykańskich inżynierów wpadło na genialny pomysł – zamiast zwozić drewno do tartaku, można przecież przewieźć maszynę do lasu i przecierać drewno na miejscu. Czas i pieniądze zaoszczędzone na transporcie wydawały się konstruktorom wystarczającym argumentem, aby podjąć się projektu zbudowania mobilnej maszyny do cięcia drewna, czyli traka taśmowego.

Swedish Homestead: Jak wycinać drzewa poprawnie i bezpiecznie

Simeon Fuchs dzieli się swoim doświadczeniem jak sprawnie i bezpiecznie wycinać drzewa w lesie. Metody przedstawiane w tym filmie są dobrze sprawdzone i od dawna stosowane przez tartaczników i leśników w Szwecji.

PORADNIK Wood-Mizer | Jak wymienić brzeszczot?

Poradnik Wood-Mizer to seria filmów instruktażowych zawierających najistotniejsze porady dotyczące obsługi maszyn. Niezależnie od tego czy jesteś profesjonalnym tartacznikiem czy hobbystą, dzięki wskazówkom specjalistów Wood-Mizer rozwiniesz i udoskonalisz swoją wiedzę.

Swedish Homestead: Jak obsługiwać traka taśmowego Wood-Mizer w zimowy dzień

W tym odcinku serii, szwedzki gospodarz Simeon Fuchs wyjaśni w jaki sposób jego trak LT40 z pakietem hydrauliki jest w stanie generować zyski o każdej porze roku. Trak na którym pracuje Simeon ma już 15 lat, a na liczniku widać ponad 5,000 przepracowanych motogodzin.

Jak wymienić noże skrawające w strugarko-frezarce?

Strugarko-frezarki Wood-Mizer zostały zaprojektowane z myślą o wytwarzaniu finalnych produktów z drewna w wydajny i przystępny sposób. Wood-Mizer posiada w ofercie sprzedażowej szereg noży skrawających (prostych i profilowych), które można łatwo montować na głowicach i wpływać na kształt produkowanych materiałów. W tych materiałach filmowych znajdziesz przydatne informacje jak wymienić noże skrawające w strugarko-frezarce Wood-Mizer.

Swedish Homestead: Jak wycinać uschnięte drzewa z lasu

Jak efektywnie zarządzać lasem? Simeon Fuchs opowiada o zaletach wycinki obumarłych drzew i przedstawia swój punkt widzenia na temat troski o naturalne zasoby leśne.

Dlaczego brzeszczoty do traków pękają?

Aby wydłużyć żywotność brzeszczotu, należy pamiętać o kilku ważnych czynnikach warunkujących przedwczesne pękanie brzeszczotu podczas cięcia na traku taśmowym. W tym artykule dowiesz się na co należy zwracać uwagę podczas pracy z brzeszczotem, jakich błędów nie popełniać i jakie praktyczne wskazówki starać się zastosować.

E-book «Jak zwiększyć wydajność brzeszczotów” do pobrania za darmo

Zespół specjalistów Wood-Mizer przygotował publikację eBook zawierającą najchętniej czytane artykuły online na temat stosowania i regeneracji brzeszczotów do traków taśmowych. To pomocny materiał nie tylko dla tych doświadczonych tartaczników, ale też dla tych uczących się pracy z drewnem. Profesjonaliści docenią naszą publikację za możliwość odświeżenia sobie pewnych informacji, a początkujący znajdą w niej dużo wiedzy praktycznej.

Swedish Homestead: Jak przecierać kłodę – poradnik dla początkujących

Simeon Fuchs wraz z ojcem Helmutem obsługę swojego piętnastoletniego traka LT40 Hydraulic mają opanowaną do perfekcji. “Chcielibyśmy zademonstrować wam jak prawidłowo przecierać kłody od początku do końca na traku taśmowym, tak żebyście również mogli poczuć się pewnie i komfortowo podczas pracy,” przekonuje Simeon. Na przykładzie jednej kłody, Helmut pokaże wam kilka ulubionych technik cięcia drewna.

Wyższa wydajność i niższe koszty produkcji dzięki Linii Tartacznej Wood-Mizer

Linie tartaczne do obróbki kłód Wood-Mizer to połączenie kilku maszyn w jeden układ, umożliwiający produkcję drewna w sposób jeszcze bardziej wydajny i pod zwiększoną kontrolą. Każda linia produkcyjna jest projektowana i dopasowywana do konkretnego klienta i jego indywidualnych potrzeb. Oferta firmy Wood-Mizer obejmuje podstawową linię opartą na traku LT70, poprzez rozbudowane systemy linii SLP1/SLP2, a skończywszy na zaawansowanej linii do obróbki kłód Titan.

Elementy 1 do 10, 27 łącznie

Page