Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wskazówki i porady

Przemysłowa linia tartaczna Wood-Mizer TVS HD do produkcji palet

Tartaczne linie przemysłowe znane jako Wood-Mizer Systems, wprowadzają automatyzację i inteligentne rozwiązania w procesie produkcji, aby wytwarzać tarcicę wydajniej, znacznie obniżając przy tym koszty. Poniższy artykuł opisuje linię tartaczną Wood-Mizer eksploatowaną od 2021 roku przez polską firmę tartaczną PHU Glinkowski składającą się z dwugłowicowej rozrzynarki pionowej TVS HD, rozrzynarki poziomej HR700 oraz wielopiły dwuwałowej MR200 z zestawem stołów transferowych i sortujących.

Jak wymienić noże proste w głowicy tnącej

Dowiedz się jak zainstalować lub wymienić noże proste w głowicy tnącej strugarko-frezarki Wood-Mizer. Każda głowica ma cztery gniazda - w dwóch standardowo montowane są noże proste, w pozostałych dwóch można zamontować kolejne dwa noże proste lub noże profilowe, w zależności od wymagań projektu.

Rozszerz działalność tartaczną z obrzynarkami i wielopiłami Wood-Mizer

Obrzynarki i wielopiły to maszyny zaprojektowane do sprawnego usuwania nierównych krawędzi desek oraz rozrzynania pryzmy na równe części z dużą dokładnością i powtarzalnością. Przedsiębiorstwa tartaczne chętnie sięgają po takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy zależy im na podniesieniu produktywności, zwiększeniu precyzji cięcia i maksymalizacji uzysku materiału z każdej przetwarzanej kłody.

Jak przechowywać brzeszczoty do traka

Dowiedz się jak poprawnie i bezpiecznie przechowywać brzeszczoty do traka, unikając ich potencjalnego uszkodzenia. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek i zaleceń odnośnie najlepszych praktyk przechowywania brzeszczotów. Nie lekceważ ich, a przekonasz się, że Twoje brzeszczoty zawsze wykonają dobrą robotę!

Jak wyregulować strugarko/frezarkę Wood-Mizer

Zobacz jak poprawnie ustawić strugarko/frezarkę Wood-Mizer, począwszy od modelu MP200, MP260, a skończywszy na MP360. W tym tutorialu dowiesz się, jak dokonać podstawowych regulacji maszyn - tych najbardziej przydatnych ustawień w codziennej obsłudze maszyny.

Jak zwiększyć produkcję i odzysk drewna z każdej kłody

Inwestycja w maszyny Wood-Mizer umożliwiające zwiększenie produkcji i maksymalizację uzysku to mądra decyzja biznesowa. Jeśli chcesz unowocześnić swoje przedsiębiorstwo, zbudują linię produkcyjną opartą na traku i nowoczesnych wielopiłach Wood-Mizer. Dołącz do grona tysięcy zadowolonych przedsiębiorców, którzy zaufali marce Wood-Mizer.

Brzeszczoty Wood-Mizer MaxFLEX – wybór na poziomie PREMIUM

MaxFLEX to brzeszczoty klasy premium - jedne z najlepszych oferowanych przez firmę Wood-Mizer. Kiedy wprowadzano je do sprzedaży, celem było zaoferowanie użytkownikom uniwersalnego produktu o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności, który pozwoliłby na wielokrotne ostrzenie i użytkowanie.

Trak przemysłowy Wood-Mizer WB2000 w nowoczesnym przedsiębiorstwie tartacznym

Linie produkcyjne Wood-Mizer do wysoko wydajnej obróbki drewna cieszą się coraz większą popularnością w zakładach tartacznych w kraju i na świecie. Trak WB2000 pozwala swoim właścicielom na znaczny wzrost wydajności produkcji i szybszy rozwój przedsiębiorstwa. Optymalnie zaprojektowane przez inżynierów Wood-Mizer, oparte na solidnych i mocnych trakach przemysłowych linie tartaczne, są w stanie podnieść produktywność zakładu czasami nawet kilkukrotnie.

Wydajna obróbka drewna z trakiem przemysłowym Wood-Mizer WB2000

Zobacz zapis prezentacji na żywo ukazującej jedną z najmocniejszych i najbardziej wydajnych maszyn Wood-Mizer do przerobu drewna – traka przemysłowego WB2000. Prezentację prowadzi Menadżer Sprzedaży Maszyn Przemysłowych Wood-Mizer Adam Kubiak, w której tematem głównym jest przedstawienie cech charakterystycznych maszyny i zademonstrowanie jej podczas pracy.

Narzędzia do obróbki drewna Wood-Mizer TOOLS – wybór na poziomie PREMIUM

Oferta produktowa Wood-Mizer to starannie przygotowany pakiet rozwiązań dla każdego rzemieślnika i producenta, który potrzebuje wysokiej jakości maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Katalog TOOLS obejmuje produkty przeznaczone do szerokiego zakresu prac z drewnem, czyli piły tarczowe, głowice oraz noże skrawające do obróbki powierzchni płaskich i profilowania, wiertła oraz piły trakowe.

Elementy 1 do 10, 37 łącznie

Page