Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wskazówki i porady

E-book «Jak zwiększyć wydajność brzeszczotów” do pobrania za darmo

Zespół specjalistów Wood-Mizer przygotował publikację eBook zawierającą najchętniej czytane artykuły online na temat stosowania i regeneracji brzeszczotów do traków taśmowych. To pomocny materiał nie tylko dla tych doświadczonych tartaczników, ale też dla tych uczących się pracy z drewnem. Profesjonaliści docenią naszą publikację za możliwość odświeżenia sobie pewnych informacji, a początkujący znajdą w niej dużo wiedzy praktycznej.

Swedish Homestead: Jak przecierać kłodę – poradnik dla początkujących

Simeon Fuchs wraz z ojcem Helmutem obsługę swojego piętnastoletniego traka LT40 Hydraulic mają opanowaną do perfekcji. “Chcielibyśmy zademonstrować wam jak prawidłowo przecierać kłody od początku do końca na traku taśmowym, tak żebyście również mogli poczuć się pewnie i komfortowo podczas pracy,” przekonuje Simeon. Na przykładzie jednej kłody, Helmut pokaże wam kilka ulubionych technik cięcia drewna.

Wyższa wydajność i niższe koszty produkcji dzięki Linii Tartacznej Wood-Mizer

Linie tartaczne do obróbki kłód Wood-Mizer to połączenie kilku maszyn w jeden układ, umożliwiający produkcję drewna w sposób jeszcze bardziej wydajny i pod zwiększoną kontrolą. Każda linia produkcyjna jest projektowana i dopasowywana do konkretnego klienta i jego indywidualnych potrzeb. Oferta firmy Wood-Mizer obejmuje podstawową linię opartą na traku LT70, poprzez rozbudowane systemy linii SLP1/SLP2, a skończywszy na zaawansowanej linii do obróbki kłód.

Swedish Homestead: Jak efektywnie zarządzać lasem

Dwóch rolników ze Szwecji, Simeon Fuchs i jego brat, dzielą się wiedzą na temat sprawnego zarządzania lasem, odpowiedzialnym przerzedzaniu drzewostanu, oraz produkcji drewna opałowego z pozyskanych kłód brzozy.

Rozwieraki Wood-Mizer niezastąpione w procesie wydajnej regeneracji pił taśmowych

Podczas przecierania drewna, brzeszczoty wykonują ogromną pracę rozrzynając kłodę na cenny materiał budowlany. Aby wytworzyć wysokiej jakości kantówkę lub deski z każdej pojedynczej kłody, należy zadbać o odpowiednią regenerację brzeszczotów, ostrząc i rozwierając ich zęby. Tylko odpowiednio zregenerowany brzeszczot umożliwi cięcie przez długi czas i na wysokim, zadowalającym poziomie.

Swedish Homestead: Wysoka jakość produktów ważniejsza niż szybki zysk

W kolejnym odcinku filmu z serii Swedish Homestead przedstawiamy najnowszą historię opowiadającą o życiu w nowoczesnym gospodarstwie rolnym w Szwecji. W tym materiale filmowym, Helmut Fuchs, założyciel Swedish Homestead, tłumaczy dlaczego jego trak taśmowy Wood-Mizer LT40 był udaną inwestycją biznesową, i dlaczego w życiu warto podejmować trud ciężkiej pracy.

Profesjonalne ostrzarki Wood-Mizer – Niezbędne narzędzie do regeneracji pił taśmowych

W ostatniej serii prezentacji na żywo “Jak zwiększyć wydajność brzeszczotów”, specjaliści Wood-Mizer przedstawili szereg narzędzi do ostrzenia i rozwierania brzeszczotów stosowanych w trakach taśmowych. W tym obszernym, trzyczęściowym materiale filmowym, widzowie mogli również dowiedzieć się jak optymalnie dobierać brzeszczoty do przecierania różnych rodzajów drewna, a następnie jak je regenerować we własnym zakresie

Jak wybrać odpowiedni profil brzeszczotu

Wybór najbardziej optymalnego brzeszczotu ma kluczowe znaczenie dla zwiększenia produktywności, poprawy jakości cięcia i obniżenia kosztów przecierania. Wood-Mizer ma w swojej ofercie brzeszczoty dopasowane do każdego rodzaju drewna, począwszy od drewna miękkiego, aż po gatunki twarde. Bogata oferta brzeszczotów obejmuje ponad 100 różnych kombinacji brzeszczotów, opartych na profilu, szerokości, grubości, podziałce zębów i rodzaju materiału, spełniając tym samym wymogi każdej operacji przecierania lub rozrzynania.

Funkcjonalność przede wszystkim – Przegląd najważniejszych cech użytkowych strugarko-frezarek Wood-Mizer

Jeśli szukasz informacji na temat praktycznej i atrakcyjnej cenowo maszyny do finalnej obróbki drewna, takiej która nie będzie skomplikowana w obsłudze, nie zajmie dużo miejsca w twoim warsztacie i co najważniejsze, sprosta założeniom twoich projektów konstrukcyjnych, to dobrze trafiłeś – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Jak zwiększyć żywotność brzeszczotu

Jeśli zależy ci na zredukowaniu czasu potrzebnego na zmianę brzeszczotów, zapoznaj się z tymi dziesięcioma pomocnymi wskazówkami, dzięki którym będziesz mógł wydłużyć żywotność swoich brzeszczotów.

Elementy 21 do 30, 39 łącznie