Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wskazówki i porady

Jak wybrać odpowiedni rodzaj brzeszczotu

Obok szerokiego wyboru kombinacji brzeszczotów Wood-Mizer, opartych na profilu i rodzaju materiału, ich cechą charakterystyczną jest również dokładne wykonanie zębów przy użyciu narzędzi sterowanych komputerowo, oraz starannie ukształtowany profil zębów za pomocą tarcz borazonowych.

Poradnik Wood-Mizer #6 | Jak przecierać drewno podczas zimy

Chcemy tego czy nie, zima na pewno nadejdzie, ale nie oznacza to, że musimy odłożyć pracę z drewnem na cieplejsze dni. Kiedy zrobi się zimno, a kłody pokryją się lodem, poniższe rady i wskazówki okażą się pomocne dla ...

Poradnik Wood-Mizer #5 | Jak przygotować traka do okresu zimowego

Przecieranie drewna zimą może być wyzwaniem, ale stosując się do poniższej listy czynności serwisowych możesz przygotować swojego traka do trudnych warunków pogodowych i uniknąć wielu niespodzianek podczas pracy.

Wood-Mizer przedstawia Wielopiłę Dwuwałową MR200

Wood-Mizer wprowadza do oferty nową wielopiłę przemysłową, wszechstronną i wydajną maszynę z dwoma wałami, każdy z maksymalnie 12 piłami, mogącą przecinać drewno o maksymalnej grubości aż 200 mm.

Strugarko-Frezarki Wood-Mizer

Dobrze znane motto Wood-Mizer „From Forest to Final Form” („Gotowy produkt prosto z lasu”) nabrało nowego wymiaru, kiedy to w 2018 roku Wood-Mizer został właścicielem szwedzkiej firmy i wprowadził na rynek linię urządzeń do wtórnej obróbki drewna.

Odpowiedni dobór brzeszczotu zwiększa wydajność cięcia na trakach Wood-Mizer

Aby osiągnąć najwyższą jakość i skuteczność cięcia należy dobrać brzeszczoty odpowiednie dla danego gatunku drewna oraz rodzaju posiadanego traka. Rozsądny wybór narzędzia ma znaczący wpływ na ilość przecieranego materiału.

PORADNIK Wood-Mizer #4 | Jakie narzędzie tnące najlepiej wybrać?

Wybierając narzędzia tnące do swoich maszyn, zawsze powinieneś kierować się następującymi kryteriami – rodzajem maszyny do cięcia jakiej użyjesz, rodzajem drewna jakie poddasz obróbce i efektem końcowym, jaki chciałbyś uzyskać.

PORADNIK Wood-Mizer #3 | Jak wyregulować prowadniki brzeszczotu?

Systematyczna i umiejętna regulacja podzespołów głowicy traka wpływa na pracę brzeszczotu, a tym samym przekłada się na jakość cięcia.

PORADNIK Wood-Mizer #2 | Jak serwisować traka?

Użytkownikom maszyn Wood-Mizer zależy na dużej efektywności przecierania tarcicy. Aby zmaksymalizować czas cięcia należy dokonywać terminowego przeglądu i wymiany części zamiennych tak, aby uniknąć niepotrzebnego przestoju w pracy. Stosowanie się do poniższych wskazówek zapewni długie i bezawaryjne funkcjonowanie Twojego traka.

Elementy 31 do 39, 39 łącznie

Page