Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Jak wybrać odpowiedni rodzaj brzeszczotu

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Obok szerokiego wyboru kombinacji brzeszczotów Wood-Mizer, opartych na profilu i rodzaju materiału, ich cechą charakterystyczną jest również dokładne wykonanie zębów przy użyciu narzędzi sterowanych komputerowo, oraz starannie ukształtowany profil zębów za pomocą tarcz borazonowych. Dzięki tym cechom brzeszczoty Wood-Mizer oferują wysoką jakość cięcia i ponadprzeciętną wydajność. Produkowane w Europie, brzeszczoty Wood-Mizer przechodzą w procesie produkcji przez ponad 100 różnych testów jakościowych, od badania jakości surowca, aż po ostateczny etap ostrzenia. Brzeszczoty Wood-Mizer są w stanie potwierdzić swoją niezrównaną jakość, dokładność i wydajność, bez względu na jakim modelu traka przecierasz drewno.

Na życzenie klienta, Wood-Mizer oferuje długości brzeszczotów dostosowane do indywidualnych potrzeb.


Profile zębów brzeszczotów Wood-Mizer

Wood-Mizer oferuje brzeszczoty o kilku profilach, w celu zapewnienia najlepszych rezultatów przecierania drewna o zróżnicowanym charakterze.

7/34, 7/39 oraz 7/47 Te profile zębów są zalecane do drewna twardego, a zwłaszcza kiedy trak wyposażony jest w silnik powyżej 15 kW.  

9/29 Brzeszczotami z tym profilem można z powodzeniem przecierać zamarznięte, częściowo zamarznięte lub twarde drewno o wysokiej gęstości, takie jak akacja, dąb, wiąz lub grab.

10/30 To najbardziej popularny i uniwersalny profil zębów brzeszczotów Wood-Mizer. Brzeszczoty z tym profilem radzą sobie świetnie zarówno z miękkim drewnem, średnio twardym, jak i bardzo twardym. Polecane do drewna brzozowego, bukowego, klonowego, lipowego, sosnowego, i topolowego.

Vortex - wyjątkowy profil Vortex®. Jest to najnowsza generacja specjalistycznych brzeszczotów, która podczas cięcia usuwa trociny z powierzchni przecieranego materiału. Idealny brzeszczot dla dużych zakładów produkcji palet, ponieważ w jednej operacji, drewno jest przecierane i przeczyszczane z trocin. Operacja czyszczenia desek paletowych z trocin to zazwyczaj osobna, czasochłonna operacja. Dzięki brzeszczotom Vortex®, zakład produkujący palety może usprawnić proces czyszczenia drewna z trocin, lub wyeliminować go zupełnie, a w rezultacie obniżyć koszty produkcji.

 

Vortex blade profile

 
Rodzaj materiał użyty do produkcji brzeszczotów Wood-Mizer

Oprócz profilu zęba brzeszczotu, kolejnym ważnym parametrem na który należy zwrócić uwagę wybierając właściwy rodzaj brzeszczotu do przecierania, jest materiał z którego został wykonany.

Pobierz ebook

Dowiedz się jak polepszyć pracę brzeszczotów i przedłużyć ich żywotność. Zapisz się do newslettera i pobierz ebooka, w którym omawiamy 10 najważniejszych tematów związanych z brzeszczotami do traków i podajemy linki do praktycznych filmów.

Subscribing indicates your consent to get email updates from Wood-Mizer and acceptance of Wood-Mizer's Privacy Policy terms.


BiMETAL

Brzeszczot bimetalowy jest wykonany z dwóch rodzajów stali – ze stali stopowej (nośnik, ang. carrier material) i stali szybkotnącej (High Speed Steel – wierzchołek zęba). Na etapie produkcji wierzchołek zęba w formie drutu jest łączony do nośnika przy pomocy spawania laserowego, a następnie formowany jest kształt profilu. Stosowane ogólnie do przecierania wstępnego w trakach przewoźnych i przemysłowych, brzeszczoty te zachowują naostrzoną krawędź trzykrotnie dłużej niż brzeszczoty ze stali węglowej. Doskonale nadają się do wielokrotnego ostrzenia ściernicą borazonową. Brzeszczoty BiMETAL pozostają ostre przez dłuższy czas, w porównaniu do większości brzeszczotów ze stali węglowej lub wysokostopowej i najlepiej sprawdzają się podczas przecierania na dużą skalę.

  • Ostrzone przy użyciu ściernic CBN

 


MaxFLEX

MaxFLEX to brzeszczoty najwyższej jakości o uniwersalnym zastosowaniu, przeznaczone do przecierania wstępnego i wtórnego, zapewniające wysoką elastyczność. Wykonane z odpowiednio dobranego stopu metalu, charakteryzują się podwyższoną elastycznością i żywotnością. Sprawdzają się doskonale zarówno w trakach profesjonalnych, jak i przemysłowych. Z powodzeniem można stosować je również do przecierania wtórnego.

  • Ostrzone przy użyciu ściernic CBN
  • Twardość materiału porównywalny do DoubleHard

 


DoubleHARD

Brzeszczoty DoubleHARD są wytwarzane są ze stali wysokostopowej i są dobrym wyborem zarówno do traków profesjonalnych, jak i przemysłowych. Dzięki indukcyjnemu hartowaniu zębów, udało się zwiększyć twardość i wydłużyć ich żywotność aż dwukrotnie, w porównaniu do standardowych pił ze stali węglowej. Doskonale nadają się do wielokrotnego ostrzenia tarczami borazonowymi. DoubleHARD to wytrzymały i uniwersalny brzeszczot do przecierania drewna miękkiego i twardego, sękatego, bądź zmrożonego.

  • Twardsze niż “stal węglowa”
  • Twardy, niewykruszający się materiał
  • Wytrzymały brzeszczot, nawet po wielokrotnym ostrzeniu

 


SilverTIP

Wytwarzane ze specjalnie dobranej stali węglowej sprężynowej, brzeszczoty SilverTIP są dobrym wyborem zarówno dla traków profesjonalnych i przemysłowych, jak również dla rozrzynarek poziomych. Stal węglowa jest najczęściej stosowana do produkcji brzeszczotów wąskotaśmowych i nadaje się do ponownego ostrzenia ściernicami borazonowymi, ale nie tak często jak brzeszczoty wykonane ze stali wysokostopowej, na przykład DoubleHARD. SilverTIP to idealny rodzaj brzeszczotu do przecierania wstępnego i wtórnego, jak również do przerobu drewna na skalę przemysłową.

  • Bardziej miękkie niż stal “wysokostopowa”


StartCUT

StartCUT to najbardziej przystępny cenowo typ brzeszczotów w ofercie Wood-Mizer, mający zastosowanie w trakach i rozrzynarkach. Brzeszczoty StartCUT są wykonane ze stali węglowej sprężynowej, a ich zęby są indukcyjnie utwardzane oraz odpowiednio ostrzone i ustawiane. Dobry wybór dla tartaczników, którzy szukają tańszych brzeszczotów, lecz nadal zależy im na produkcie dobrej jakości od renomowanego producenta.