Strugarko-frezarki Wood-Mizer

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

Dobrze znane motto Wood-Mizer „From Forest to Final Form” („Gotowy produkt prosto z lasu”) nabrało nowego wymiaru, kiedy to w 2018 roku Wood-Mizer został właścicielem szwedzkiej firmy i wprowadził na rynek linię urządzeń do wtórnej obróbki drewna. Maszyny te produkowane są w Szwecji od 1980 roku i cieszą się dużą popularnością. Umocniło to reputację Wood-Mizer jako solidnego, międzynarodowego producenta urządzeń do obróbki drewna, przeznaczonych dla tartaczników i stolarzy na całym świecie. Maszyny oferowane obecnie przez Wood-Mizer pozwalają na przetworzenie surowego drewna w gotowy wyrób.

 

 

Strugarko-frezarki Wood-Mizer to wszechstronne i kompaktowe maszyny zaprojektowane dla stolarzy i cieśli pracujących w branży budowlanej. Strugają i profilują różnorodne, profesjonalnie wykończone produkty w tym: deski podłogowe, deski strugane, listwy wykończeniowe, panele, ramy przyokienne, ościeżnice drzwiowe, elementy wykończeniowe mebli i wiele więcej.

Oferowane przez Wood-Mizer strugarko-frezarki to solidne maszyny o wytrzymałej konstrukcji, zbudowane w taki sposób, aby zachowywały przy tym niewielkie wymiary i wagę.

Wyróżnia je sposób wymiany noży – ich wymiana jest zdecydowanie szybsza i łatwiejsza, niż w innych maszynach tego typu, co umożliwia bezproblemowe przechodzenie ze strugania do frezowania - od obróbki kantówek do produkcji desek podłogowych można przejść w kilka minut.

 

 

W ofercie firmy Wood-Mizer znajduje się kilka modeli tych maszyn:

- Kompaktowa i wszechstronna maszyna MP260 to przystępna cenowo i łatwa w użyciu strugarko-frezarka, która struga i profiluje z czterech stron jednocześnie. Zachowując niewielkie gabaryty, oferuje dużą wydajność cięcia – do 260 mm szerokości i 100 mm wysokości w przypadku obróbki czterostronnej.

MP260 struga dwu lub jednostronnie, dając możliwość obróbki materiału o szerokości do 410 mm i wysokości do 230 mm. MP260 można dodatkowo wyposażyć w zestaw kółek transportowych, które często okazują się niezwykle przydatne w niewielkich warsztatach.

 

 

- Czterostronna strugarko-frezarka MP360, napędzana przez pięć niezależnie działających silników, jest maszyną o dużej wydajności, zaprojektowaną z myślą o profesjonalnych warsztatach. Struga i profiluje z czterech stron jednocześnie zapewniając wysoką wydajność.

Strugarko-frezarka MP360 obrabia materiał maksymalnej szerokości do 350 mm i wysokości do 160 mm w obróbce czterostronnej. W przypadku strugania dwu lub jednostronnego zapewnia większą wydajność, oferując obróbkę materiału o szerokości do 510 mm i wysokości do 230 mm.

 

 

- MP200 to kolejna maszyna do wtórnej obróbki drewna. Ta dwugłowicowa maszyna, struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie. Została zaprojektowana z myślą o produkcji listew wykończeniowych, desek podłogowych, paneli, ram przyokiennych, ościeżnic drzwiowych czy elementów wykończeniowych mebli.

Dwustronna strugarka wyposażona jest w dwa wrzeciona - poziome górne i pionowe boczne. Na obu wrzecionach zamontowane mogą zostać zarówno noże strugające, jak i profilujące. Proces obróbki czterostronnej wykonujemy w dwóch przejściach.
Pulpit sterujący obrabiarki umożliwia niezależne sterowanie posuwem oraz każdą z głowic z osobna. Rolki pędne umożliwiają przesuw obrabianego materiału wzdłuż głowic tnących.
Jeśli dany materiał wyłącznie strugamy, wystarczy po pierwszym przejściu odwrócić deskę, wyregulować stół i obrobić dwie kolejne strony. Jeśli profilujemy, należy przed drugim przejściem wymienić także noże.
Z dwugłowicową strugarką MP200, można obrabiać materiał z dwóch stron jednocześnie.

 

 

- MP160 pełni zarówno funkcję grubiarki jak i wyrówniarki. Prosta i kompaktowa strugarka pozwala łatwo i wygodnie obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane deski. Grubiarko-wyrówniarka posiada poziomy wał z nożami umieszczony pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu struganie i wyrównywanie drewna możliwe jest na jednym urządzeniu, bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki.

Maszyna posiada osłonę zabezpieczającą ręce operatora podczas strugania, co jest niezwykle ważne dla bezpieczeństwa pracy na urządzeniu. Kąt bocznej prowadnicy może być regulowany w zakresie od 0 do 45 stopni, co pozwala uzyskać deski z odpowiednim kątem pochylenia jednej z obrabianych płaszczyzn. Górny i dolny stół mają możliwość płynnej regulacji, a stół podawczy i odbiorczy zawsze pozostają równoległe w stosunku do siebie. Rolki prowadzące zamontowane pod stołem górnym umożliwiają płynny przesuw obrabianego materiału. MP160 to maszyna jaką potrzebujesz do swojego zakładu stolarskiego, aby odpowiednio przygotować drewno do produkcji mebli.

 

 

Wszystkie strugarko-frezarki Wood-Mizer dostarczane są na palecie, a ich montaż jest prosty i nie trwa długo.

Firma Wood-Mizer oferuje zestawy noży do strugarko-frezarek, jak również kompleksowe systemy odciągu trocin.

Pełny asortyment produktów Wood-Mizer, jest dostępny w sprzedaży u wszystkich przedstawicieli Wood-Mizer na całym świecie, wspierany przez profesjonalną obsługę posprzedażową i serwisową. Niezależnie od tego, na jakim etapie i jakie drewno obrabiasz, a także, jakich produktów finalnych oczekujesz, możesz wyposażyć swój zakład w narzędzia do obróbki drewna u solidnego producenta o światowej renomie!

Sprawdź na www.woodmizer.pl/planers-moulders lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem

 

 

Privacy Policy