Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Swedish Homestead: Wysoka jakość produktów ważniejsza niż szybki zysk

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

 

W kolejnym odcinku filmu z serii Swedish Homestead przedstawiamy najnowszą historię opowiadającą o życiu w nowoczesnym gospodarstwie rolnym w Szwecji. W tym materiale filmowym, Helmut Fuchs, założyciel Swedish Homestead, tłumaczy dlaczego jego trak taśmowy Wood-Mizer LT40 był udaną inwestycją biznesową, i dlaczego w życiu warto podejmować trud ciężkiej pracy.

Helmut i jego żona Susanne wychowali się w Niemczech i na pewnym etapie życia postanowili nabyć gospodarstwo rolne, aby móc na stałe osiedlić się w Szwecji. W wywiadzie dla kanału YouTube, ich syn Simeon, wypytuje ojca o pracę na gospodarstwie, oraz o początki działalności usługowej na traku Wood-Mizer LT40. Helmut od ponad piętnastu lat z powodzeniem prowadzi i rozwija gospodarstwo Swedish Homestead i chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z synem, oraz widzami na kanale YouTube.

"Zawsze wolałem pracować rękoma, niż siedząc przy biurku, więc kiedy rzuciliśmy pracę biurową w Niemczech i przeprowadziliśmy się na wieś, nasze życie zmieniło się nie do poznania,” wspomina Helmut. Pamiętam dzień, w którym spacerowałem z synem w lesie i zobaczyłem traka Wood-Mizer po raz pierwszy. "Od razu zakochałem się w tej maszynie,” Helmut mówi z uśmiechem. "Wtedy pomyślałem – to jest właśnie to! Następnego dnia byłem już umówiony z miejscowym biurem sprzedaży Wood-Mizer."

Trak taśmowy Wood-Mizer LT40 umożliwił Helmutowi przygotowanie drewna na budowę domu, budynków gospodarczych, w zasadzie całej farmy. Łącznie, Helmut może pochwalić się ponad 5000 godzinami pracy na traku przecierając drewno dla swoich klientów. Zainteresowanie usługami tartacznymi świadczonymi przez Helmuta, jest tak duże, że niektórzy klienci zamawiali u niego po kilkaset kłód na raz. Helmut nie obawiał się ani ciężkiej pracy, ponieważ był do niej przyzwyczajony, ani też problemów z maszyną, ponieważ jego trak LT40 jest wyposażony w wytrzymały i mocny silnik wysokoprężny, a mobilność maszyny pozwala na pracę w niemal każdym miejscu wyznaczonym przez klienta.

Dla przewoźnych tartaków oferujących usługi przecierania drewna na miejscu u klienta, trak LT40 jest doskonałym wyborem, ponieważ jego solidna konstrukcja pozwala na pracę w niemal każdych warunkach, przy jednoczesnym zapewnieniu stałego poziomu produkcji tarcicy. Maksymalna średnica kłód jakie można przecierać tą maszyną to 90 cm, przy maksymalnej długości 8,6 m. Łoże traka LT40 można skonfigurować w wersji z hydrauliką STANDARD lub SUPER, zapewniającą hydrauliczny załadunek, poziomowanie czy obracanie kłody. Operator traka ma do dyspozycji urządzenie do automatycznego ustawiania grubości cięcia Setworks, elektryczny posuw głowicy, układ chłodzenia brzeszczotu, czy elektryczne ramię prowadzące zapobiegające drganiom podczas cięcia materiałów różnej wielkości. Firma Wood-Mizer zapewnia również szeroki asortyment brzeszczotów wąskotaśmowych umożliwiający odpowiedni dobór w zależności od twardości i struktury przecieranego drewna.

Helmut chętnie dzieli się również osobistymi spostrzeżeniami odnośnie współpracy z klientami. "Najważniejsze w prowadzeniu działalności gospodarczej związanej z produkcją drewna jest aby nie oczekiwać łatwego i szybkiego zysku, ale podjąć trud i oferować klientowi produkt wysokiej jakości,” stwierdza Helmut. "Na początku dnia pracy, zawsze rozpoczynałem wykonywanie usługi komercyjnej dla klienta, ale po południu, byliśmy już dobrymi znajomymi”. Ta prosta filozofia biznesowa pozwoliła Helmutowi zgromadzić grono ponad 100 stałych klientów, co pozwoliło mu na zupełną rezygnację z zamieszczania ogłoszeń w lokalnej prasie.

"Gdyby przyszło mi jeszcze raz decydować, na pewno wybrałbym traka taśmowego Wood-Mizer LT40 do pracy z drewnem,” stwierdza Helmut. Gospodarstwo rolne Swedish Homestead dużo zawdzięcza tej solidnej maszynie, oraz ciężkiej pracy, jaką Helmut włożył w jego powstanie i rozwój.

Materiał opublikowany za zgodą Swedish Homestead.

***

 

Więcej filmów z serii Swedish Homestead - zobacz tutaj
Watch This Before Buying a Sawmill - SWEDISH HOMESTEAD Series