Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Brzeszczoty Wood-Mizer MaxFLEX – wybór na poziomie PREMIUM

MaxFLEX to brzeszczoty klasy premium - jedne z najlepszych oferowanych przez firmę Wood-Mizer. Kiedy wprowadzano je do sprzedaży, celem było zaoferowanie użytkownikom uniwersalnego produktu o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności, który pozwoliłby na wielokrotne ostrzenie i użytkowanie. Dla zapewnienia najwyższej klasy cięcia przez maksymalnie długi czas brzeszczoty MaxFLEX produkowane są z wysokiej jakości stali dostarczanej przez wiodących producentów europejskich, a każdy ząb brzeszczotu przechodzi przez zaawansowany proces hartowania indukcyjnego. Ponadto zęby brzeszczotów MaxFLEX są fabrycznie ostrzone przy pomocy ściernic borazonowych oraz ustawiane na ultradokładnych rozwierakach sterowanych komputerowo. 

Podczas badań technicznych przeprowadzanych w fabryce firmy Wood-Mizer, brzeszczoty MaxFLEX wykazywały o wiele wyższą elastyczność w próbach wytrzymałościowych w porównaniu do pozostałych typów brzeszczotów. Praktyczne testy cięcia przeprowadzane na różnych gatunkach drewna potwierdziły, że brzeszczoty MaxFLEX to produkt klasy premium, który może sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez użytkowników traków w zróżnicowanych strefach klimatycznych na całym świecie. 

Czeskie przedsiębiorstwo drzewne Drevodiskont przerabia sosnę i świerk wykorzystując maszyny Wood-Mizer, m.in. traka taśmowego LT20 w wersji z łożem hydraulicznym oraz obrzynarkę do desek EG300. Firma stosowała przez długi czas oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer DoubleHARD, lecz gdy w 2014 roku pojawiły się brzeszczoty MaxFLEX, od razu przystąpiła do testów nowego produktu. Po wykonaniu niezbędnych prób i pomiarów, okazało się, że brzeszczoty MaxFLEX pozwalają przedsiębiorstwu na dużo szybszy przerób surowca niż dotychczas. – Prędkość cięcia wzrosła, przy zachowaniu tej samej jakości desek. Ku naszemu zaskoczeniu brzeszczot nie faluje podczas cięcia, a deski są idealnie proste. W rezultacie możemy produkować 1 metr sześcienny drewna więcej na dzień – stwierdza Radek Tausch, kierownik produkcji Drevodiskont.

Steel MS to bułgarskie przedsiębiorstwo produkcyjne wytwarzające konstrukcje szkieletowe z drewna miękkiego dla lokalnych firm budowlanych oraz materiał drzewny z drewna twardego do produkcji mebli dla warsztatów stolarskich i firm meblowych. Przedsiębiorstwo Steel MS pracuje na dwóch trakach Wood-Mizer LT20 w wersji hydraulicznej z brzeszczotami MaxFLEX. 
– Po przeprowadzeniu kilku testów od razu postanowiliśmy, że będziemy stosować brzeszczoty MaxFLEX, ponieważ pozwalają nam na szybszą pracę, a to przekłada się na wzrost wydajności. Obecnie przecieramy około 8 kubików drewna w 10 godzin na jednym traku LT20 - mówi Stanislav Dimitrov Penev, współwłaściciel firmy. 

Właśnie w ten sposób brzeszczoty MaxFLEX zyskały przewagę – dzięki nim przedsiębiorstwa tartaczne mogą zwiększać wydajność, przecierając kłody sprawniej i szybciej niż przy zastosowaniu rozwiązań konkurencyjnych. Brzeszczoty MaxFLEX to doskonały wybór dla zakładów wytwarzających produkty na eksport, a więc dla firm, którym zależy na osiągnięciu wysokiej wydajności, a zarazem zachowaniu wysokiej jakości produktów. Od momentu wprowadzenia brzeszczotów MaxFLEX na rynek rumuński to właśnie ten produkt jest coraz częściej wybierany przez firmy tartaczne.  

 

 

– Brzeszczoty MaxFLEX, jak sama nazwa wskazuje, to brzeszczoty wykonane z elastycznego stopu stali, lecz nadal zachowujące wysoką stabilność podczas cięcia – wyjaśnia Robert Fret, specjalista Działu Serwisowego Wood-Mizer Poland. – MaxFLEX to marka premium wśród brzeszczotów, która cały czas zdobywa uznanie kolejnych użytkowników traków. Podczas wizyt serwisowych często słychać, jak klienci mówią z satysfakcją, że „pracują na brzeszczotach MaxFLEX”. 

Brzeszczoty MaxFLEX charakteryzują się 10-stopniowym kątem natarcia zębów (profil 10/30) i podziałką 22,225 mm. Dostępne są w grubościach 1.07 mm i 1.14 mm oraz szerokościach 32 mm, 35 mm lub 38 mm. Brzeszczoty MaxFLEX dostarczane są w standardowych długościach lub zgrzewane w długościach zdefiniowanych na specjalne zamówienie klienta. Wszystkie brzeszczoty są dystrybuowane w oryginalnych opakowaniach Wood-Mizer i nadają się do natychmiastowego użycia (są fabrycznie naostrzone i rozwarte). 

 

W ofercie Wood-Mizera można znaleźć następujące rodzaje brzeszczotów: 

•            SilverTIP, Carbon (ze stali węglowej): niedrogie brzeszczoty do skutecznego przecierania różnych gatunków drewna.  

•            DoubleHARD, High-Alloy (ze stali wysokostopowej) : wszechstronne brzeszczoty zapewniające wysoką wydajność podczas przecierania zróżnicowanych gatunków drewna. 

•            MaxFLEX, Premium: brzeszczoty o wysokiej elastyczności, zapewniające precyzję i stabilność podczas cięcia. 

•            BiMETAL, Industrial (do przecierania na dużą skalę): brzeszczoty o podwyższonej wytrzymałości, zalecane do przecierania drewna twardego i egzotycznego. 

 

Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat pełnej oferty brzeszczotów Wood-Mizer.

 

***

 

Pobierz ebook

Dowiedz się jak polepszyć pracę brzeszczotów i przedłużyć ich żywotność. Zapisz się do newslettera i pobierz ebooka, w którym omawiamy 10 najważniejszych tematów związanych z brzeszczotami do traków i podajemy linki do praktycznych filmów.

Subscribing indicates your consent to get email updates from Wood-Mizer and acceptance of Wood-Mizer's Privacy Policy terms.