Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wydajna obróbka drewna z trakiem przemysłowym Wood-Mizer WB2000

Film zawiera napisy z tłumaczeniem na inne języki. Aby wyświetlić preferowany język, należy kliknąć na „Settings” w prawym dolnym rogu, wybrać „Subtitles” i zaznaczyć żądany język.

Trak przemysłowy Wood-Mizer WB2000 został zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach tartacznych, w których liczy się przede wszystkim wysoka wydajność przerobu drewna. Trak WB2000 to maszyna znana i ceniona wśród przedsiębiorców na całym świecie, nie tylko za najwyższą wydajność cięcia, ale też i wszechstronność, niskie koszty utrzymania oraz bogaty pakiet wsparcia technicznego oferowany przez lokalnych dilerów Wood-Mizer.

Zastosowanie brzeszczotów o szerokości 50 mm, 75 mm lub 100 mm umożliwiło konstruktorom traka WB2000 połączenie zalet technologii wąskotaśmowej, a więc wysokiego uzysku drewna z każdej kłody, z podwyższoną wytrzymałością i niezawodnością maszyny przemysłowej. Ponadto, do regeneracji brzeszczotów stosowanych w traku WB2000 stosuje się ściernice borazonowe (CBN), a więc technologię umożliwiającą sprawne, dokładne i tanie ostrzenie, które każde przedsiębiorstwo może wykonywać we własnym zakresie. 

 

 

Trak przemysłowy WB2000 został wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji zwiększających wydajność pracy, jak i komfort użytkowania (system kamer video). Jednostkę napędową stanowi silnik elektryczny o mocy 30 kW lub opcjonalnie 37 kW. Solidnie wykonana, masywna rama oraz urządzenie do automatycznego ustawiania grubości cięcia (Setworks) pozwala na efektywne przecieranie szerokich kłód drewna miękkiego, twardego oraz tropikalnego. Trak przemysłowy WB2000 może być wykorzystywany jako samodzielna maszyna tartaczna w przedsiębiorstwie, lub jako maszyna współpracująca z innymi maszynami i urządzeniami tartacznymi w linii produkcyjnej do realizacji specjalnych zamówień klienta.

 

Cechy charakterystyczne traka przemysłowego WB2000:

  • Wzmocniona, dwumasztowa konstrukcja głowicy z czterema punktami podparcia
  • Zastosowanie brzeszczotów o szerokości 50 mm, 75 mm lub 100 mm
  • Obciążenie łoża traka do 6 ton
  • Podgląd na żywo na proces cięcia dzięki 2 kamerom (opcjonalnie dodatkowe 2 kamery)

 

Dogodnej obsługi wszystkich funkcji traka operator dokonuje z kabiny kontrolnej umieszczonej przed łożem traka na podwyższeniu. Stąd operator steruje pozycją głowicy oraz funkcjami łoża, mając do dyspozycji duży ekran dotykowy oraz dwa joysticki. Na ekranie wyświetlane są informacje o procesie cięcia, m.in. rozmiary deski lub kantówki, wysokość brzeszczotu, pozycja głowicy na łożu, czy moc przekazywana na brzeszczot. Zaawansowane joysticki pozwalają operatorowi na ultra precyzyjną kontrolę wszystkich operacji głowicy i funkcji hydraulicznych łoża. Za sprawne pozycjonowanie kłody na łożu odpowiada wydajny układ hydrauliki z funkcjami jak np. zacisk kłody na podwójnym pręcie, oporki boczne, dwukierunkowy obracak kłody oraz rolki do pozycjonowania i posuwu materiału na łożu.

 

 

Trak taśmowy Wood-Mizer WB2000 zaprojektowany do wydajnego przecierania drewna na poziomie przemysłowym dostępny jest poprzez globalną sieć dilerów Wood-Mizer. W celu uzyskania kompletnej informacji handlowej o produkcie skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem handlowym Wood-Mizer.

Więcej informacji o produkcie dostępne na stronie internetowej https://woodmizer.pl/wb2000


***