Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Zaręczona para buduje studio jogi z trakiem Wood-Mizer LT15

Dodane przez Olivia Eaker, Wood-Mizer

Zaręczona para buduje studio jogi z trakiem Wood-Mizer LT15

Parker Dunbar z miejscowości Salida (Colorado, USA) wykorzystuje trak mobilny Wood-Mizer LT15 do budowy drewnianego studia jogi, spełniając przy tym marzenie swojej przyszłej żony.

 

Dunbar Yoga StudioDunbar Yoga Studio

 

Ku marzeniom

Na pierwszą randkę Parker i Jillayne wybrali się na termy, gdzie w ciepłej atmosferze wzajemnej sympatii wpadli na oryginalny pomysł. Jillayne od dawna interesowała się jogą i chciała rozpocząć własną praktykę, lecz brakowało jej odpowiedniego miejsca do ćwiczenia. Tak zrodził się projekt budowy własnego studia jogi, które zapewniłoby odpowiednie warunki do praktyki. 

- Zaczęło się od rozmowy na pierwszej randce, a zakończyło na oświadczynach w nowo wybudowanym studio jogi – wspomina Parker.

 

Interior of the Yoga StudioInterior of the Yoga Studio

 

W miarę jak poznawali się coraz lepiej, Parker powoli zaczynał realizować marzenie Jillayne. Potrzebował jedynie odpowiedniego narzędzia do przerobu drewna. Inspiracją okazał się trak Wood-Mizer, z którym Parker zetknął się podczas pracy na prywatnym ranczu w górach Kolorado. Właściciel rancza był właścicielem traka Wood-Mizer LT40, który zrobił na Parkerze ogromne wrażenie. 

Parker i Jillayne wspólnie zadecydowali, że najlepszą maszyną do realizacji ich projektu będzie przenośny trak Wood-Mizer LT15.

 

Parker DunbarParker Dunbar

 

Proces budowy

- Studio jogi powstało w konstrukcji szkieletowej z drewna pozyskanego lokalnie, o łącznej powierzchni 18 metrów kwadratowych. Kłody do produkcji drewna pochodziły z plantacji leśnej, oddalonej o niespełna 25 minut drogi. Wszystkie elementy drewniane, w tym podłogi, zostały wypalone i wyszczotkowane, w celu osiągnięcia odpowiedniego wyglądu i poprawy funkcjonalności – tłumaczy Parker. 

 

Jillayne on the sawmill Jillayne on the sawmill

 

Głównym gatunkiem drewna wykorzystanym do budowy był świerk. Ze świerku powstał szkielet budynku, podłogi, taras, okna, elementy wykończenia wewnątrz i na zewnątrz.

Podczas budowy studia, Parker i Jillayne rozwijali swoją relację i nabywali nowe umiejętności. Jillayne  nauczyła się obsługiwać trak LT15 całkowicie samodzielnie. Dzisiaj przyznaje, że to idealna maszyna dla kogoś, kto rozpoczyna swoją przygodę z drewnem. Nauczyła się również jak wycinać połączenia ciesielskie i montować konstrukcję z drewnianych ram. Parker z kolei, wie dzisiaj dużo więcej na temat jogi. 

 

Inside of Dunbar Yoga StudioInside of Dunbar Yoga Studio

 

- Wszystkie deski i kantówki wytwarzaliśmy na traku LT15. Po tygodniu drewno było suche i mogliśmy przystąpić do budowy. W sumie na prace tartaczne wystarczył jeden weekend, a kolejny weekend przeznaczyliśmy na wykonanie połączeń ciesielskich. Razem montowaliśmy konstrukcję i wykończyliśmy studio - mówi Parker.

 

Yoga Studio DeckYoga Studio Deck

 

Miłość i praca 

- Siłą napędową tego projektu było na pewno uczucie. Na realizację projektu potrzebowaliśmy trochę więcej czasu niż zakładaliśmy, ponieważ ciągle ewoluował w trakcie budowy. Gdy projekt został ukończony, odetchnęliśmy z ulgą. Mogliśmy w końcu zacząć korzystać z naszego studia - mówi Parker.

 

Dawally StudioDawally Studio

 

- Czujemy się szczęśliwi, że możemy wykonywać tego rodzaju prace w naszym wolnym czasie. Zbudowanie czegoś od podstaw to umiejętność, którą może pochwalić się jedynie niewielki procent ludzi. W głównej mierze, to dzięki trakowi Wood-Mizer LT15 szybko i sprawnie zrealizowaliśmy nasz projekt. To kompaktowa i łatwa w obsłudze maszyna, którą mogę polecić każdemu, kto potrzebuje wydajnego narzędzia do pracy z drewnem – wyznaje Parker.

Po ukończeniu studia jogi, Parker i Jillayne zdecydowali się na kontynuację swojej wspólnej pasji. Wkrótce rozpoczynają budowę nowego domu, więc trak LT15 będzie idealnym narzędziem do wytworzenia belek, kantówek i desek, a nowo zakupiona strugarko-frezarka Wood-Mizer MP200 pozwoli na wykonanie wielu prac stolarskich.

 

***