Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Strugarko-frezarka MP200

Out of stock
Only %1 left

Podane ceny są cenami netto (należy doliczyć 23% VAT)

UWAGA: Strugarki dostępne od ręki, wyprodukowane i gotowe do wysyłki.

Wybierz wersję:

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie

MP200 to łatwa w obsłudze i przystępna cenowo obrabiarka.

Korzyści
  • Struganie i profilowanie czterech stron w procesie dwuetapowym.
  • Łatwość obsługi i przystępna cena.
  • Dwie głowice - pozioma górna i pionowa boczna.
Opis Strugarko-frezarka MP200

MP200 to dwugłowicowa maszyna z serii Woodworking, która struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie. To łatwa w obsłudze i przystępna cenowo obrabiarka zaprojektowana z myślą o produkcji listew wykończeniowych, desek podłogowych, paneli, ram przyokiennych, ościeżnic drzwiowych czy elementów wykończeniowych mebli.

Dwustronna strugarka wyposażona jest w dwie głowice - poziomą górną i pionową boczną. Na obu głowicach zamontowane mogą zostać zarówno noże proste, jak i profilujące. Proces obróbki czterostronnej wykonujemy w dwóch przejściach. Pulpit sterujący obrabiarki umożliwia niezależne sterowanie posuwem oraz każdą z głowic z osobna. Rolki pędne umożliwiają płynny przesuw obrabianego materiału wzdłuż głowic tnących. Jeśli dany materiał wyłącznie strugamy, wystarczy po pierwszym przejściu odwrócić deskę, wyregulować stół i obrobić dwie kolejne strony. Jeśli profilujemy, należy przed drugim przejściem wymienić także noże. W ten sam sposób można wykonać deski z frezami typu pióro-wpust.

MP200 jest doskonałym wyborem dla stolarzy, którzy szukają wydajności, wszechstronności i precyzji w jednej maszynie. Kompaktowa budowa oraz intuicyjna obsługa sprawiają, że maszyna znajdzie zastosowanie zarówno w małych warsztatach jak i dużych zakładach obróbki drewna. Maszynę można dodatkowo wyposażyć w koła transportowe, dzięki czemu staje się mobilna i w miarę potrzeb możemy przestawiać ją w dowolne miejsce, zyskując przestrzeń do kolejnych operacji.

Stabilność oraz precyzję podczas pracy zapewnia wykonany z wysokiej jakości żeliwa stół roboczy. Powierzchnia stołu jest frezowana na nowo-czesnych centrach obróbczych CNC. Żeliwo dzięki swoim właściwościom tłumi drgania, nie odkształca się, co bezpośrednio przekłada się na precyzję obróbki oraz ułatwia posuw materiału w maszynie. Standardowo maszyna posiada przedłużenie stołu na wejściu, na którym znajduje się dodatkowa rolka dociskająca materiał. Istnieje także możliwość doposażenia maszyny w wyjściowy stół odbiorczy. Stół wejściowy oraz wyjściowy występują w dwóch wariantach długości: 0,44 m oraz 1,2 m.

Łatwość i intuicyjność obsługi maszyny zapewnia czytelny pulpit operatora umiejscowiony bezpośrednio nad stołem wejściowym, dzięki czemu łatwo i szybko możemy załączać poszczególne silniki, które uruchamiane są niezależnie od siebie. W przypadku obróbki jednostronnej nie potrzeba uruchamiać wszystkich głowic – oszczędzamy w ten sposób energię i redukujemy hałas.

Odprowadzanie trocin podczas obróbki odbywa się poprzez dwa porty umiejscowione bezpośrednio przy każdej z głowic. W pokrywie górnej nad wałem nożowym poziomym umiejscowiono port o średnicy 125 mm natomiast przy głowicy bocznej znajduje się drugi port o średnicy 100 mm. Takie rozmieszczenie punktów odbioru trocin zapewnia szybkie i sprawne odprowadzenie wiórów z maszyny oraz utrzymanie porządku w miejscu pracy. Firma Wood-Mizer posiada w swojej ofercie również systemy odciągowe dedykowane do każdej z oferowanych maszyn.

Zarówno w poziomym wale nożowym jak i pionowej głowicy bocznej możemy stosować noże proste do strugania oraz noże profilowe, dzięki którym nadamy kształt obrabianemu materiałowi lub wykonamy gotowy produkt, np. deskę elewacyjną czy profile okienne. Wymiana noży na głowicy skrawającej, jak również na głowicy bocznej, przebiega szybko i sprawnie.

Read More
Filmy Strugarko-frezarka MP200
Wyposażenie Strugarko-frezarka MP200
Specyfikacja Strugarko-frezarka MP200
Specyfikacja
2-sided processing
Min. szerokość strugania 10 mm
Maks. szerokość strugania 300 mm
Min. wysokość strugania 15 mm
Maks. wysokość strugania 100 mm
Min. długość materiału 470 mm
Horizontal Cutter
Silnik 3 kW (4 KM), 3-fazowy
Średnica 72 mm
Wyrówniarka
Maks. głębokość wyrównywania 6 mm
Struganie
Szerokość frezowania 310 mm
Maks. wysokość 100 mm
Maks. głębokość profilowania 10 mm
System posuwu
Silnik posuwu 0,18 kW - posuw ze stałą prędkością
0,37 kW - posuw ze zmienną prędkością
Prędkość posuwu 5 m/min - stała prędkość
2-11 m/min - regulowana prędkość
Średnica rolki posuwu 32 mm
Dust Collection Specifications
Zalecana moc wentylatora 2000 m3/h
Porty wyjściowe (średnica) 100 mm
125 mm