Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

IT

Od drewna opałowego po pełnowartościowe wyroby tartaczne z trakiem Wood-Mizer LT70 we Włoszech

Około 50 km na północ od Rzymu mieści się firma rodzinna Stefana Chiniego, założona w 1929 przez jego dziadka, który zajmował się odzyskiem drewna ze zużytych podkładów kolejowych. Ojciec Stefana wychowywał się w otoczeniu rzemieślników i pracując ciężko całe życie, zbudował dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkujące drewno opałowe. Stefano przejął interes rodzinny w 2007 roku i jako przedstawiciel trzeciego pokolenia przedsiębiorców już dzisiaj myśli o przyszłości w firmie dla swojego syna.

Wykorzystać każdą kłodę do końca – efektywne przecieranie drewna we Włoszech

W północnych Włoszech, Marco Marcante zwiększył wartość sprzedawanego drewna czterokrotnie, przecierając kłody na materiał na zamówienie na swoim traku Wood-Mizer LT15.

Zrównoważona gospodarka leśna w służbie miejscowej ludności – Włochy

Już od 20 lat przedsiębiorstwo Forestry Consortium z doliny Alta Val di Suza w okolicy Turynu we Włoszech polega głównie na trakach Wood-Mizer, aby osiągać swoje cele związane z rozsądnym zarządzaniem lasami – po pierwsze chronić przyrodę, a po drugie mądrze wykorzystywać pozyskany surowiec.

Na ratunek lasom i ludziom – Traki taśmowe Wood-Mizer pomagają w odbudowie wioski po pożarze

Niespełna cztery lata po klęsce żywiołowej, która dotknęła lasy we włoskiej dolinie Val di Susa, na pograniczu Francji i Włoch, miejscowa spółdzielnia tartaczna La Foresta angażuje się w ratowanie drewna przed całkowitym zniszczeniem.

Sztuka wytwarzania łyżek z drewna - Trak LT20 daje szansę włoskiej firmie na rozwój w czasach kryzysu

Dla rodziny Peretti drewno jest nieodzowną częścią życia. Tak jak człowiek nie mógłby istnieć bez wody, czy powietrza, tak samo oni mówią, że nie mogliby normalnie funkcjonować bez pracy z drewnem. Drewno daje im utrzymanie od ponad pół wieku, a w ich okolicy stanowi tradycyjne zajęcie dla wielu innych podobnych rodzin.

Przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer, odpowiedzią na rosnące koszty transportu drewna

“Już nie potrzebujemy ciągnika rolniczego i ciężarówki, żeby przywozić kłody z lasu, a następnie transportować przetarte deski do klienta,” stwierdzają bracia Geronazzo, właściciele tartaku obwoźnego z Włoch.