Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Historie, które Cię zainspirują

Budowa unikalnych drewnianych łodzi w Wisconsin, USA

Nad brzegiem pięknego jeziora Superior w stanie Wisconsin, USA, stolarz i tartacznik Joshua Swan, już od ponad dwóch dekad buduje unikalne drewniane łodzie. Jednym z nieodzownych narzędzi, jakie wykorzystuje w swojej pracy jest trak taśmowy Wood-Mizer LT40 WIDE Super Hydraulic.

Zaręczona para buduje studio jogi z trakiem Wood-Mizer LT15

Parker Dunbar z miejscowości Salida (Colorado, USA) wykorzystuje trak mobilny Wood-Mizer LT15 do budowy drewnianego studia jogi, spełniając przy tym marzenie swojej przyszłej żony. "Zaczęło się od rozmowy na pierwszej randce, a zakończyło na oświadczynach w nowo wybudowanym studio jogi," wspomina Parker.

Przekraczając Granice: Kobiety z Pakistanu przełamują stereotypy dzięki maszynom Wood-Mizer

Przedsiębiorstwo CIQAM Green Solutions Private Limited działa na dalekiej północy Pakistanu, blisko Chin, a konkretnie w Dolinie Hunza. Region ten słynie z gór i wiosek położonych na wysokości około 2500 metrów nad poziomem morza. Kiedyś rządzona przez książąt, Dolina Hunza jest atrakcyjną krainą, bogatą w krajobrazy, przyrodę i miejsca dziedzictwa kulturowego.

Trak LT15 na szczycie góry w Słowenii

Traki firmy Wood-Mizer można znaleźć nie tylko w zakładach przetwórstwa drzewnego, ale także w wielu niezwykłych miejscach. Jednym z takich miejsc jest szczyt słoweńskich Alp, gdzie usytuowany jest kościół św. Anny.

Produkcja kostek lodu z trakiem Wood-Mizer LT15 – przykład z Holandii

Holenderska firma The Rocks tworzy oryginalne produkty z lodu, takie jak rzeźby i bloki lodowe, kostki, tafle i sople dekoracyjne, które trafiają na imprezy i przyjęcia organizowane w klubach, restauracjach, czy hotelach.

Jak powstają magiczne sanie z drewna dla Świętego Mikołaja

To nie są zwykłe sanie! Do ich budowy potrzebna była spora doza wyobraźni, zapas drewna topolowego, trak Wood-Mizer i odrobinę magii :-) A ponieważ Gregg Turk lubi spędzać wolny czas w warsztacie stolarskim i ma własnego traka Wood-Mizer, potraktował pomysł budowy oryginalnych sań dla Mikołaja zupełnie na serio.

Elementy 1 do 6, 19 łącznie

Page