Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Produkcja kostek lodu z trakiem Wood-Mizer LT15 – przykład z Holandii

Produkcja kostek lodu z trakiem Wood-Mizer LT15 – przykład z Holandii
 
Holenderska firma The Rocks tworzy oryginalne produkty z lodu, takie jak rzeźby i bloki lodowe, kostki, tafle i sople dekoracyjne, które trafiają na imprezy i przyjęcia organizowane w klubach, restauracjach, czy hotelach. 
 

 

Urządzając przyjęcie z okazji urodzin, prawdopodobnie nie pomyślisz o imponującej rzeźbie lodowej, którą mógłbyś zaskoczyć zaproszonych gości. Przedstawiciele firmy The Rocks mogliby zapewne podsunąć Ci ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie takiej imprezy, ponieważ specjalizują się w tworzeniu produktów z lodu przeznaczonych na przyjęcia i imprezy. Co powiesz na wielkiego łabędzia lodowego będącego główną ozdobą balu lub specjalny bar lodowy, który całą noc schładza drinki i napoje dla gości? 
 

 

“Klienci zazwyczaj oczekują od nas ekspresowej realizacji zamówienia, terminowości i oczywiście najwyższej jakości produktu,” stwierdza Daniel Van Tongeren, właściciel firmy The Rocks, który dokłada wszelkich starań, aby produkty dostarczane klientom nie tylko wyglądały oryginalnie, ale były zawsze idealnie przezroczyste i dobrze docięte. 
 
Specjaliści z The Rocks korzystają ze sprzętu do cięcia lodu marki Clinebell, dzięki któremu uzyskują najwyższą jakość produktów. Do oczyszczania wody z osadów stosują specjalną maszynę – odsączają w ten sposób związki wapienne, które następnie odcinają od czystej bryły lodu. Dzięki tej technologii, firma The Rocks może wytwarzać dwa bloki lodowe jednocześnie, co w sumie zajmuje około czterech dni. 
 
Do cięcia lodu firma zakupiła traka taśmowego Wood-Mizer LT15, którym może ciąć bloki lodu na tafle o grubości 2-3 cm, a czasami nawet 1 cm. “To precyzyjna operacja, do której trak Wood-Mizer świetnie się nadaje. Pomaga nam w uzyskaniu dokładnie takich kształtów i wymiarów, jakie potrzebne są nam do projektu,” stwierdza Daniel.

 

 

Firma The Rocks zaczynała działalność z dużą ambicją, lecz skromnym zapasem wiedzy i doświadczenia. Po przejęciu zakładu produkującego bloki lodowe, Daniel postanowił zainwestować w nowoczesne maszyny, kupując m.in. traka Wood-Mizer. “Na początku nie było łatwo. Sami opracowaliśmy metodę, jak używać traka taśmowego do przecinania lodu. Dużo zawdzięczamy tej maszynie, ponieważ jej zalety, takie jak łatwość obsługi czy precyzja działania, pomogły nam w opanowaniu sztuki cięcia lodu trakiem,” mówi Daniel.

 

Siedziba firmy The Rocks znajduję się w domu Daniela, w dużym pomieszczeniu, które początkowo zostało zaadoptowane jako miejsce spotkań lokalnego klubu motocyklowego. Motocykle to pasja Daniela – dzięki niej może relaksować się, zwiedzając malownicze regiony Holandii. „Uwielbiam jeździć motocyklem po wioskach i małych miasteczkach. To styl życia. Mogę poznawać nowe miejsca, cieszyć się swobodą poruszania się po kraju, jestem blisko natury … ” wyznaje Daniel. 
 
Dowiedz się więcej o oryginalnym projekcie produkcji lodu z trakiem Wood-Mizer: https://therocks.nl/

 

 

***