Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Produkcja mebli

Emerytowany inżynier spełnia swoje marzenie o pracy z drewnem u podnóża francuskich Alp

Henri Kurzaj to francuski przedsiębiorca z polskim rodowodem, który pracuje z drewnem już od sześciu lat. Jego firma Forest-Ethik projektuje i wytwarza oryginalne produkty z drewna pochodzącego z okolicznych lasów. Henri mieszka w niewielkiej wiosce w regionie Savoie, we Francji.

Stare drewno otrzymuje nowe życie dzięki maszynom Wood-Mizer

„Nature Makes Us Happy” – to myśl przewodnia Kamila Brody, przedsiębiorcy ze Skarżyska-Kamiennej, który po 20 latach pracy w instytucjach finansowych postanowił zrealizować swoje marzenie o pracy z drewnem. Jego firma OLD Mountains powstała, aby wytwarzać meble i przedmioty codziennego użytku z odpadów drzewnych, łącząc inne materiały, takie jak stal, beton, szkło, no i coś jeszcze – wyjątkową filozofię, którą pan Kamil przekazuje klientom wraz ze swoimi unikatowymi produktami.

Dwóch stolarzy z Niemiec otwiera Warsztat Rzemiosła Drzewnego

Ta wyjątkowa historia rozpoczyna się od spotkania dwóch miłośników pracy z drewnem, a dokładnie od momentu, gdy Heiner Schäfers oraz Aron Keidel, poznają się w niemieckiej szkole mistrzostwa stolarskiego. Od tej chwili upłynęło już dwanaście lat, a obecnie, tych dwóch utalentowanych stolarzy prowadzi nietypową firmę usługową w Recklinghausen, w Niemczech.

Przemysłowy trak taśmowy daje szansę na rozwój firmy rodzinnej z Danii

“Kiedy zrealizowałem swoje pierwsze zlecenie dla klienta i zarobiłem pieniądze, zdałem sobie sprawę jak łatwo pracuje się na takim traku i jak interesującym zajęciem może być praca z drewnem. Każdy dzień pracy na traku taśmowym jest dla mnie ciekawym przeżyciem,” mówi Thomas Andersen, właściciel tartaku Varming Sawmill w Danii.

Jakością jesteśmy w stanie wygrać

Fabryka Wyrobów z Drewna FAGUS, po raz kolejny zaufała firmie Wood-Mizer i zainwestowała w modernizację maszyn do obróbki drewna. W tym obszernym artykule, właściciele fabryki opowiadają o historii firmy, swoich unikatowych produktach oraz zakupie traka przemysłowego WB2000.

Traki Wood-Mizer pomagają przekształcić drewno z przemytu w 146 tysięcy ławek szkolnych dla dzieci

Rządy i organizacje wielu krajów próbują zapobiec procederom nielegalnej wycinki lasów i handlu drewnem pochodzącym z przemytu. Na Filipinach udało się wypracować skuteczne metody zapobiegawcze i sposoby na utylizację skonfiskowanego drewna, do których wykorzystuje się również traki taśmowe Wood-Mizer.