Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Produkcja mebli

Tartaki w Słowenii korzystają ze sprawdzonych technologii firmy Wood-Mizer

Właściciel słoweńskiego przedsiębiorstwa stolarskiego, Jože Moric, chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem o pracy z drewnem zdobywanym od ponad 40 lat. "Jeśli za młodu odkrywasz pasję do drewna, przez całe życie będziesz czerpać radość z tego co robisz,” uważa.

Produkcja drzwi z drewna egzotycznego z trakiem Wood-Mizer LT40 w Indonezji

Inwestując w maszyny tartaczne, indonezyjski producent drzwi zwiększył wydajność, uzyskując z każdej kłody więcej cennego materiału i ograniczając produkcję odpadów. Produkty, jakie teraz oferuje swoim klientom są najwyższej jakości.

Meble z charakterem – tylko z Dolnej Saksonii w Niemczech

Pomimo tego, że kłody o dużej średnicy można nabyć w rozsądnych cenach, stanowią nie lada wyzwanie podczas transportu i obróbki. Tylko nieliczni stolarze podejmują się pracy z ponadwymiarowym materiałem. Wyzwania te nie zniechęciły Jana Nartena, młodego rzemieślnika z Niemiec do produkcji oryginalnych mebli z kłód o dużej średnicy.

Emerytowany inżynier spełnia swoje marzenie o pracy z drewnem u podnóża francuskich Alp

Henri Kurzaj to francuski przedsiębiorca z polskim rodowodem, który pracuje z drewnem już od sześciu lat. Jego firma Forest-Ethik projektuje i wytwarza oryginalne produkty z drewna pochodzącego z okolicznych lasów. Henri mieszka w niewielkiej wiosce w regionie Savoie, we Francji.

Stare drewno otrzymuje nowe życie dzięki maszynom Wood-Mizer

„Nature Makes Us Happy” – to myśl przewodnia Kamila Brody, przedsiębiorcy ze Skarżyska-Kamiennej, który po 20 latach pracy w instytucjach finansowych postanowił zrealizować swoje marzenie o pracy z drewnem. Jego firma OLD Mountains powstała, aby wytwarzać meble i przedmioty codziennego użytku z odpadów drzewnych, łącząc inne materiały, takie jak stal, beton, szkło, no i coś jeszcze – wyjątkową filozofię, którą pan Kamil przekazuje klientom wraz ze swoimi unikatowymi produktami.

Dwóch stolarzy z Niemiec otwiera Warsztat Rzemiosła Drzewnego

Ta wyjątkowa historia rozpoczyna się od spotkania dwóch miłośników pracy z drewnem, a dokładnie od momentu, gdy Heiner Schäfers oraz Aron Keidel, poznają się w niemieckiej szkole mistrzostwa stolarskiego. Od tej chwili upłynęło już dwanaście lat, a obecnie, tych dwóch utalentowanych stolarzy prowadzi nietypową firmę usługową w Recklinghausen, w Niemczech.

Elementy 1 do 6, 11 łącznie

Page