Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Zrównoważona Gospodarka Leśna

Trak Wood-Mizer LT40WIDE w królewskiej posiadłości Balmoral w Szkocji

Zamek Balmoral został nabyty przez księcia Alberta dla królowej Wiktorii w 1852 roku. Budowa zamku została zakończona w 1856 roku i od tego czasu Balmoral jest szkockim domem królewskiej rodziny. Tradycją jest, że każdy kolejny właściciel posiadłości wykazuje się dużym osobistym zaangażowaniem w zarządzanie nią i jej ulepszanie. Niedawno właściciele majątku Balmoral zakupili trak Wood-Mizer LT40 WIDE w wersji mobilnej, aby móc efektywnie wykorzystywać drewno pozyskane z okolicznych lasów i terenów zielonych.

Zrównoważona gospodarka leśna w służbie miejscowej ludności – Włochy

Już od 20 lat przedsiębiorstwo Forestry Consortium z doliny Alta Val di Suza w okolicy Turynu we Włoszech polega głównie na trakach Wood-Mizer, aby osiągać swoje cele związane z rozsądnym zarządzaniem lasami – po pierwsze chronić przyrodę, a po drugie mądrze wykorzystywać pozyskany surowiec.

Odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi możliwe dzięki trakom Wood-Mizer – przykład z Katalonii

Projekt MMBB, do którego dołączyło już kilka miast i gmin z regionu Katalonii, to inicjatywa mająca na celu zarządzanie zasobami leśnymi w sposób rozsądny i odpowiedzialny. W tzw. gospodarce o obiegu zamkniętym, każda kłoda pozyskiwana z lasu wykorzystywana jest najefektywniej jak to możliwe, przy jednoczesnej minimalizacji odpadów drzewnych.

Na ratunek lasom i ludziom – Traki taśmowe Wood-Mizer pomagają w odbudowie wioski po pożarze

Niespełna cztery lata po klęsce żywiołowej, która dotknęła lasy we włoskiej dolinie Val di Susa, na pograniczu Francji i Włoch, miejscowa spółdzielnia tartaczna La Foresta angażuje się w ratowanie drewna przed całkowitym zniszczeniem.