Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Slogan firmy Wood-Mizer “Gotowy Produkt Prosto z Lasu” nabiera nowego znaczenia

Produkty Woodworking - głowica tnąca podczas pracy
17.02.2021

 

“Drewno” – to słowo przywołuje na myśl różne skojarzenia – małą chatkę zbudowaną ze świerkowych belek, piękne meble dębowe do jadalni albo idealnie płaski taras z modrzewia ukryty za domem. Miliony ludzi na całym świecie może żyć wygodnie dzięki temu wspaniałemu i odnawialnemu surowcowi. Do budowy tych wszystkich pięknych konstrukcji potrzebna jest pasja, ciężka praca i ciekawy pomysł. Aha, i jeszcze coś - odpowiednie narzędzia, na przykład narzędzia Woodworking firmy Wood-Mizer.

To już ponad 30 lat, odkąd Wood-Mizer otworzył swoje biuro w Kole, w Polsce, oferując przedsiębiorcom z branży drzewnej szeroki asortyment wysokiej jakości maszyn i narzędzi do obróbki drewna. Firma dobrze wykorzystała ten czas, rozszerzając swoją działalność na rynki globalne, inwestując w budowę infrastruktury przemysłowej, i co najważniejsze, wspierając swoich klientów w realizacji ich planów biznesowych. Dzięki swoim wyjątkowym produktom, firma stworzyła wielką “Rodzinę Wood-Mizer”, czyli wspaniały zespół pracowników, ekspertów i klientów, których jednoczy wspólna pasja – zamiłowanie do drewna.

 

 

Obecnie Wood-Mizer sprzedaje swoje maszyny w ponad 100 krajach na wszystkich kontynentach, dostarczając klientom traki taśmowe przewoźne i stacjonarne, pionowe i poziome rozrzynarki, linie przemysłowe do przerobu drewna, obrzynarki i wielopiły, brzeszczoty i ostrzarki. Maszyny oferowane przez Wood-Mizer to doskonały wybór narzędzi dla każdego rodzaju działalności w branży drzewnej, począwszy od małych warsztatów hobbystycznych, poprzez średnie przedsiębiorstwa tartaczne, aż po duże zakłady przerobu drewna.

Ostatnio Wood-Mizer rozszerzył swoją ofertę o jeszcze jedną grupę maszyn - strugarko-frezarki, nazywane potocznie Maszynami Woodworking. W ofercie znajdują się następujące modele: MP160, MP180, MP200, MP220, MP260, MP360 oraz MP365. Dzięki tym kompaktowym i wszechstronnym maszynom, firmowy slogan Gotowy Produkt Prosto z Lasu (ang. From Forest to Final Form) zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu, udowadniając, że klienci mogą teraz tworzyć własne produkty finalne z drewna. W łatwy i wygodny sposób mogą tworzyć frezowane deski elewacyjne, listwy przypodłogowe, ramy okienne, stopnie schodów, poręcze, ościeżnice, ramy do obrazów oraz wiele innych elementów wykończeniowych. Tak naprawdę, jedynym ograniczeniem jest tutaj wyobraźnia klienta!

 

 

Produkty Woodworking zaczęto produkować w fabryce Wood-Mizer w Kole na początku 2020 roku. To dzięki wysokiej jakości trakom taśmowym i maszynom do przerobu drewna, fabryka zdobyła renomę i uznanie wśród klientów na całym świecie. Nic dziwnego, że wkrótce po tym jak w 2017 roku Wood-Mizer stał się właścicielem szwedzkiego producenta maszyn do obróbki drewna, Moretens, zdecydowano się na wykorzystanie tej cennej wiedzy i doświadczenia, i rozpoczęto wytwarzanie owych maszyn od początku do końca, w rodzimym zakładzie.

 

 

Nad przebiegiem procesów produkcyjnych czuwają wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy. W ciągu przeszło 30 lat, Wood-Mizer opanował technologię wytwarzania maszyn dla przemysłu drzewnego do perfekcji, a teraz może z powodzeniem korzystać z tej szerokiej wiedzy i doświadczenia produkując maszyny serii Woodworking. Inżynierowie z działu konstrukcyjnego nieustannie pracują nad rozwojem technologicznym strugarko-frezarek, technolodzy produkcyjni nadzorują wszelkie operacje na hali produkcyjnej, a audytorzy przeprowadzają szczegółowe kontrole jakości na każdym etapie produkcji.

 

 

Podstawowym założeniem inżynierów było skonstruowanie wysoce funkcjonalnej maszyny o kompaktowych rozmiarach, wykorzystując do tego najlepszej jakości surowce i komponenty. Strugarko-frezarki Wood-Mizer charakteryzują się następującymi cechami:

• Kilka głowic skrawających (górna, dolna, prawa i lewa), umożliwiających uzyskanie określonego kształtu elementu drewnianego, po zaledwie jednym przejściu przez maszynę. 

• Osobne silniki elektryczne do każdej z głowic z możliwością ich oddzielnego załączania, przyczyniające się do zmniejszenia poboru energii i redukcji hałasu.

• Każda z głowic posiada łatwo wymienne noże skrawające. 

• Solidny i stabilny stół podawczy i odbiorczy wykonany ze stali nierdzewnej, zapewniający precyzję operacji skrawania i wygodę pracy. 

• Stół obróbczy wykonany z żeliwa, podwyższający wytrzymałość tego elementu i zwiększenie odporności na ścieranie, drgania i odkształcenia.

• Łatwa i szybka regulacja wysokości skrawania dzięki poręcznej korbie.  

• Wszystkie funkcje kontrolne dostępne na ergonomicznym panelu operatora.  

• Trociny i zrzynki wytwarzane podczas procesu skrawania są kierowane do portów odbioru trocin, ułatwiając utrzymanie stanowiska pracy w czystości.  

• Stalowa obudowa maszyny chroni wewnątrz silniki elektryczne, rolki napędowe i mechanizm regulacji.  

• Niewielkie wymiary i waga maszyny pozwala na łatwe ustawienie maszyny w dogodnym miejscu w warsztacie. 

 

 

Ofertę maszyn Woodworking wzbogacają narzędzia i akcesoria do obróbki skrawaniem Wood-Mizer TOOLS, wykonane z najwyższej jakości stali europejskich producentów. Pośród nich można znaleźć, między innymi, noże strugające ze stali szybkotnącej HSS, noże skrawające z nakładkami z węglika spiekanego HM, dwustronne noże Tri Metal HSS, noże profilowe HSS, głowice dedykowane z wymiennymi płytkami profilowymi HM, zestawy frezów lutowanych HM, głowice 2/3/4-nożowe, a dla szczególnie wymagających klientów, istnieje możliwość wykonania wzorów noży profilowych, głowic bocznych lub frezów trzpieniowych pod ich zamówienie.


Wszystkie te przydatne narzędzia można zamówić kontaktując się z lokalnym przedstawicielem handlowym. Każda maszyna Woodworking sprzedawana jest z 2-letnią gwarancją, a ponadto, klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne i obsługę serwisową na najwyższym poziomie. Ciekawym uzupełnieniem oferty Woodworking Products jest powszechny dostęp do przydatnych materiałów na kanałach YouTube, np., filmów instruktażowych, praktycznych porad lub materiałów przygotowywanych przez samych klientów.

 

 

Wprowadzenie do oferty maszyn serii Woodworking Products udowadnia, że Wood-Mizer nieustannie poszukuje nowych rozwiązań technologicznych dla branży drzewnej, a tym samym, zachęca klientów do pracy nad ciekawymi projektami.