Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Strugarko-grubościówka MP160

Już od 20 410,64 zł
In stock
Only %1 left

Podane ceny są cenami netto (należy doliczyć 23% VAT)

UWAGA: Strugarki dostępne od ręki, wyprodukowane i gotowe do wysyłki.

Zestaw zawiera dwa noże HSS 410 mm.

Wybierz wersję:

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Dwa urządzenia w jednej maszynie!

Struganie i wyrównywanie w jednym urządzeniu, bez konieczności zatrzymywania obrabiarki.

Korzyści
  • Żeliwne stoły robocze.
  • Struganie i wyrównywanie na jednym urządzeniu, bez konieczności zatrzymywania obrabiarki.
  • Łatwa obsługa i szybka regulacja wymiarów.

Darmowa dostawa

przy zamówieniach od 2000 zł netto

Opis Strugarko-grubościówka MP160

Grubiarko-wyrówniarka MP160 jest maszyną do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowaną aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami. MP160 to prosta, kompaktowa i niedroga konstrukcja, która łączy dwie ważne operacje – wstępne wyrównanie materiału oraz struganie. MP160 pozwala łatwo i szybko obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane listwy i deski, a następnie wykorzystać je, np. do produkcji mebli.

Grubiarko-wyrówniarka posiada poziomy wał z dwoma nożami umieszczony pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu, struganie i wyrównywanie drewna możliwe jest na jednym urządzeniu bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki, co pozwala na osiągnięcie większej wydajności i oszczędność czasu.

Stoły robocze urządzenia wykonane są z wysokiej jakości żeliwa o specjalnie szlifowanej powierzchni roboczej, zapewniając tym samym dużą stabilność podczas obróbki. Wszystkie stoły ustawiane są fabrycznie. Pod stołem górnym znajdują się rolki prowadzące odpowiedzialne za płynne przesuwanie materiału po powierzchni roboczej. Rolka znajdująca się na wejściu wykonana jest ze stali a rolka wyjściowa z poliuretanu. Dzięki temu nie zostawia śladów na odrobinym materiale oraz zapewnia doskonałą przyczepność.

Tuż nad stołem wyrówniarki, w bezpośrednim zasięgu operatora, umieszczono czytelny i prosty w obsłudze pulpit sterowania. Maszyna posiada regulowaną osłonę wału nożowego, która zabezpiecza ręce operatora podczas strugania. Prowadnica boczna zapewnia pewne prowadzenie obrabianego materiału, a dzięki regulacji pochylenia od 0 do 45 stopni umożliwia wykonanie powierzchni prostopadłych, jak i załamań krawędzi. Dolny, żeliwny stół grubościówki ustawiany jest na żądany wymiar za pomocą ergonomicznej korby, którą w razie potrzeby można szybko zdemontować. Powierzchnię roboczą stołu możemy przedłużyć na wejściu i wyjściu maszyny poprzez zamontowanie dostępnych w opcji dodatkowych przedłużeń o długości 44 cm. Silniki elektryczne o łącznej mocy 3,18 kW (4,4 KM) są oszczędne i nie generują dużo hałasu. Grubiarko-wyrówniarka MP160 została wyposażona w jeden port odbioru trocin o średnicy 100 mm znajdujący się bezpośrednio przy wale nożowym, tak aby zapewnić jak najlepsze odprowadzenie wiórów oraz utrzymać czystość w miejscu pracy.

Read More
Filmy Strugarko-grubościówka MP160
Wyposażenie Strugarko-grubościówka MP160
Specyfikacja Strugarko-grubościówka MP160
Specyfikacja
Horizontal Cutter
Silnik 3 kW (4 KM), 3-fazowy
Średnica 72 mm
Prędkość wrzeciona 6000 obr/min
Wyrówniarka
Maks. szerokość 310 mm
Długość stołu 1400 mm
Maks. głębokość wyrównywania 5 mm
Prowadnica materiału 152 x 1100 mm
Grubiarka
Maks. szerokość 410 mm
Długość stołu roboczego 630 mm
Maks. wysokość 250 mm
Maks. głębokość strugania 5 mm
System posuwu
Silnik posuwu 0,18 kW - posuw ze stałą prędkością
0,37 kW - posuw ze zmienną prędkością
Prędkość posuwu 5 m/min - stała prędkość
2-11 m/min - regulowana prędkość
Średnica rolki posuwu 32 mm
Dimensions & Weight
Długość 1401 mm
Szerokość 964 mm
Wysokość 1265 mm
Waga 301 kg
Waga przesyłki 416 kg