Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Produkcja tarcicy

Amerykańska firma Wilson Enterprises rozwija się z trakiem Wood-Mizer WB2000

Położone w północnej części stanu Michigan, rodzinne przedsiębiorstwo tartaczne Wilson Enterprises od 1985 roku zaopatruje rynek amerykański w wysokiej jakości produkty z drewna stosowane do budowy domów, wykończenia wnętrz i realizacji różnorodnych projektów rzemieślniczych. Ostatnio firma zainwestowała w przemysłowy system tartaczny Wood-Mizer WB2000 (...) i od tamtej pory dostarcza swoje wyroby do blisko 5000 sklepów w USA ...

Szkockie tartaki korzystają z najnowszych technologii przemysłowych Wood-Mizer WB2000

"Szkocja zachwyca swoimi krajobrazami, licznymi zamkami i nieprzewidywalną pogodą. Kiedy podróżujemy na północ od Edynburga docieramy do Perth, gdzie moglibyśmy pomyśleć, że to już ostatni bastion cywilizacji, ale za górami odkryjemy Inverness. Dzięki swojemu mikroklimatowi i żyznym glebom ten ciepły zakątek Północnej Szkocji idealnie nadaje się do uprawy dobrej jakości drewna" - mówi Ronald Munro Ferguson, właściciel tartaku Novar.

Od drewna opałowego po pełnowartościowe wyroby tartaczne z trakiem Wood-Mizer LT70 we Włoszech

Około 50 km na północ od Rzymu mieści się firma rodzinna Stefana Chiniego, założona w 1929 przez jego dziadka, który zajmował się odzyskiem drewna ze zużytych podkładów kolejowych. Ojciec Stefana wychowywał się w otoczeniu rzemieślników i pracując ciężko całe życie, zbudował dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkujące drewno opałowe. Stefano przejął interes rodzinny w 2007 roku i jako przedstawiciel trzeciego pokolenia przedsiębiorców już dzisiaj myśli o przyszłości w firmie dla swojego syna.

Nowoczesny tartak łotewski zwiększa produkcję z maszyną WM4000

Łotewskie przedsiębiorstwo tartaczne PRO WOOD potroiło wielkość produkcji drewna utrzymując dotychczasowy poziom zatrudnienia i redukując znacznie ilość generowanych odpadów, a wszystko to za sprawą nowoczesnej linii produkcyjnej Wood-Mizer opartej na traku przemysłowym WM4000.

Odkrywamy piękno drewna w Alpach francuskich z trakiem Wood-Mizer LT15

„W regionie Savoye drewno jest żywe cały czas. Nawet gdy zostanie ścięte, nadal żyje i służy ludziom,” stwierdza Yvan Cometto, stolarz z niewielkiej miejscowości we francuskim rejonie Alp. W swojej firmie YC Charpente, Yvan wytwarza produkty z lokalnego drewna przy użyciu maszyn i narzędzi Wood-Mizer.

Trak Wood-Mizer LT20 przeciera drewno palisandru w Indonezji

Indonezyjska firma drzewna założona przez rodzinę Kennedy zwiększyła eksport twardego drewna egzotycznego do Chin i Japonii, właśnie dzięki inwestycji w maszyny Wood-Mizer. Firma zatrudnia obecnie 150 pracowników i swój rozwój zawdzięcza w głównej mierze trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT20.

Elementy 1 do 6, 10 łącznie

Page