Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

GB-ENG

Londyńskie drzewa otrzymują nowe życie dzięki trakowi Wood-Mizer LT20

Pewien platan klonolistny, który od ponad 130 lat rósł przy ulicy Eric Street w Londynie właśnie rozpoczyna nowe życie. Dawniej dawał schronienie ptakom, przechodniom cień, a dla mieszkańców okolicy produkował niezbędny do życia tlen. Niestety, rozwój osiedli mieszkaniowych na wschodnich krańcach Londynu w ostatniej dekadzie poważnie zagroził jego bezpieczeństwu. Obecnie, drewno pozyskane dzięki niemu wykorzystywane jest do produkcji mebli i przedmiotów codziennego użytku, które na długo pozostaną z mieszkańcami Londynu.

Drewniane kładki dla pieszych i oznakowanie na angielskiej wsi

Brampton Woodworks to angielski warsztat stolarski specjalizujący się w budowie drewnianych kładek dla pieszych i znaków drogowych. W ostatnim czasie liczba zamówień od władz lokalnych ciągle rośnie i Brampton Woodworks zauważył potrzebę zakupu nowego traka, który zwiększyłby wydajność i produktywność. Po dokładnym rozeznaniu zdecydowali się na nowy trak LX450 od Wood-Mizer.

Kiedy rozmiar kłody ma znaczenie - trak szerokotaśmowy WB2000 w tartaku w Wielkiej Brytanii

"W tej chwili dostępność kłód jest problemem, szczególnie mniejszych kłód"- mówi Brian. To był jeden z głównych powodów, dla których Brian zainteresował się trakiem szerokotaśmowym.

Gospodarstwo rolne i tartak – praca z pasją

Henry Brown - Anglik jest rolnikiem, który dzięki pracy na traku Wood-Mizer i sprzedaży drewna znacznie zwiększył dochodowość swojego gospodarstwa.