Nowości i zapowiedzi produktowe Wood-Mizer podczas Spotkania z Klientami 2024

Nowości i zapowiedzi produktowe Wood-Mizer podczas Spotkania z Klientami 2024
10.07.2024

 

Dni Otwarte organizowane w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole od dawna cieszą się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów pracy z drewnem. To doskonała okazja, aby przyjrzeć się najnowszym produktom tej marki, zapoznać z obecnymi trendami w branży tartacznej i zasięgnąć fachowych porad technicznych. Nie inaczej było w tym roku – na odwiedzających czekały mi.in.: nowe wersje traków, wersje mobilne maszyn oraz modyfikacje linii tartacznych. Dwudniowe Spotkanie z Klientami zakończyło się dużym sukcesem!

 

Pełna hydraulika, funkcjonalność i satysfakcja w atrakcyjnej cenie – poznaj trak LT20START

Na początku 2024 roku miała miejsce premiera traka LT20START, który łączy w sobie zaawansowaną technologię i praktyczne rozwiązania, dostarczając wyjątkową jakość przecierania drewna bez potrzeby dużych inwestycji. Trak LT20START umożliwia przecieranie kłód o maksymalnej średnicy 80 cm i długości 6,1 m, a dzięki kompletnemu zestawowi hydrauliki zapewnia łatwe i szybkie manewrowanie kłodą. Pakiet hydrauliczny w który wyposażona jest maszyna LT20START, zawiera trzy oporki boczne, centralny docisk, obracak grzebieniowy, dwie rolki poziomujące oraz ramiona załadowcze. Ponadto, trak  wyposażony jest w urządzenie do automatycznej regulacji wysokości cięcia, by jak najbardziej usprawnić pracę operatora. LT20START jest odpowiedzią na potrzeby rynku, łącząc w sobie wszystko, czego oczekują profesjonaliści w dziedzinie obróbki drewna.

 

 

Kompaktowe traki serii LX50 w wersji mobilnej

Traki serii LX50 to najbardziej przystępne cenowo traki Wood-Mizer do samodzielnego przerobu kłód na tarcicę. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu prostej budowy i sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych z dobrą jakością i solidnością legendarnych traków Wood-Mizer. Traki LX50START i LX50SUPER są idealnym narzędziem dla początkujących tartaczników i hobbystów, którym zależy na sprawnym i precyzyjnym przecieraniu drewna na własne potrzeby. Podczas Spotkania z Klientami zaprezentowano prototyp traka LX50 w wersji mobilnej, czyniąc go jeszcze bardziej atrakcyjnym narzędziem dla małych przedsiębiorstw tartacznych oraz odbiorców indywidualnych, którzy mają potrzebę przecierania drewna w różnych miejscach.  

 

 

Pierwszy na świecie trak na baterię ma logo Wood-Mizer

Już wkrótce do oferty sprzedażowej Wood-Mizer trafi trak LT15 zasilany na baterie litowo-jonowe,   będący odpowiedzią na rosnącą popularność technologii bezprzewodowego zasilania narzędzi,  urządzeń i pojazdów. Baterie wielokrotnego ładowania zapewniają wygodę obsługi, wysoką wydajność i niezawodność działania maszyny, a ponadto ich ładowanie możliwe jest z odnawialnych źródeł energii, np. z paneli fotowoltaicznych. Trak LT15 pozwala na pracę do 8 godzin na jednym zestawie baterii, a proces ponownego ładowania baterii przebiega szybko i sprawnie dzięki dołączonej ładowarce. Więcej informacji o nowym produkcie pojawi się wkrótce w oficjalnych komunikatach prasowych firmy i mediach społecznościowych.

 

 

Premiera obrzynarek Wood-Mizer EG300 Mobile oraz EG350 

Jednym ze sposobów na zwiększenie produktywności w przedsiębiorstwie tartacznym jest rozbudowa warsztatu o dodatkowe maszyny, np. obrzynarkę lub wielopiłę. Nowoczesne obrzynarki Wood-Mizer pozwalają na sprawną produkcję desek ze zrzynów wytwarzanych na traku taśmowym, pozwalając właścicielowi przedsiębiorstwa na przyspieszenie procesu produkcji i ograniczenie zużycia samego traka. Użytkownicy traków serii LT20, LT40 lub LT70 często decydują się na rozbudowę zakładu o stacjonarną obrzynarkę EG300 z funkcją wielopiły. Już wkrótce, w ofercie produktowej Wood-Mizer pojawią się dwie nowe maszyny – obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka EG350, pozwalająca na obróbkę materiału o większych wymiarach.  

Obrzynarka EG300 w wersji mobilnej bazuje na popularnej wersji stacjonarnej i oferuje te same parametry obróbki, a główne różnice obejmują m.in.: zastosowanie podwozia wraz z łamanym hakiem holowniczym, ergonomiczny składany pulpit, stół odbiorczy łamany do góry na czas transportu, podpory do stabilizacji oraz skrzynkę narzędziową. 

Stacjonarna obrzynarka EG350 jest konstrukcyjnie zbliżona do modelu EG300, lecz pozwala na obróbkę materiału o maksymalnej szerokości 550 mm i wysokości 100 mm. To maszyna zaprojektowana z myślą o przedsiębiorcach, którzy cenią sobie rozwiązania zastosowane w obrzynarce EG300, lecz chcieliby mieć możliwość obróbki materiałów o większych rozmiarach. 

 

 

Prezentacja nowej przemysłowej wielopiły dwuwałowej MR250   

Wielopiła MR250 jest kontynuacją serii zapoczątkowanej przez model MR200 i rekomendowana jest do zastosowania w linii tartacznej wraz z trakiem industrialnym WB2000 lub WM3500. Maszyna pozwala na obróbkę pryzmy o maksymalnej szerokości 650 mm i wysokości 250 mm, przy zastosowaniu łącznie aż 32 pił na dwóch wałach. Piły tarczowe stosowane w MR250 mogą mieć średnicę 300, 350 lub 400 mm. Do napędu wielopiły MR250 zastosowano silniki 2x 55 kW, aczkolwiek jest również możliwość użycia silników o mocy 2x 22 kW i 2x75 kW. 

Posuw materiału odbywa się elektrycznie (do 25 m/min) i jest sterowany automatycznie, w zależności od obciążenia silników. Aby sprostać wysokiej wydajności maszyny (14-15 m3 materiału na godzinę), elektryczny układ posuwu zastosowano też przy stołach podawczym i odbiorczym. MR250 obsługiwana jest z ergonomicznego pulpitu operatora, który jest przestawny i pozwala na kontrolę i obsługę wszystkich funkcji maszyny (łącznie z elektryczną regulacją wałów).

 

 

Linie tartaczne w nowych konfiguracjach – bardziej wydajne niż kiedykolwiek

Tradycyjnie, dużym zainteresowaniem cieszyły się linie tartaczne wraz z trakami przemysłowymi i urządzeniami pomocniczymi (wielopiły, stoły sortujące, rampy załadowcze, itp.) Największą ciekawostką było zastosowanie brzeszczotów szerokotaśmowych o szer. 120 mm z zębami stellitowymi w traku WB2000. Nowa konfiguracja traka pozwoli na przecieranie z wyższą wydajnością i osiąganie dużym przedsiębiorstwom jeszcze większych korzyści. Ponadto, w traku WB2000 po raz pierwszy zastosowano serwomotory posuwu głowicy góra/dół w celu poprawy precyzji ruchu i zwiększenia prędkości. 

 

 

Nowości i premiery prezentowane na Spotkaniu z Klientami już wkrótce zagoszczą na stałe w katalogu produktowym Wood-Mizer. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów, na których będziemy informować o terminach wdrożeń. 

 

***

 

Zapisz się do newslettera
Otrzymuj informacje o ofertach specjalnych, nowych produktach oraz wystawach pocztą elektroniczną!