Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Wielopiła dwuwałowa MR200

Out of stock
Kompaktowa i funkcjonalna wielopiła zwiększająca produktywność

Zaprojektowana do szybkiego przecinania kantówek na wysokiej jakości deski.

Korzyści
  • Solidna i kompaktowa konstrukcja
  • Dwa wały rozrzynające z oddzielnym sterowaniem
  • Trzy rolki prowadzące
  • Opcjonalny rębak odpadów
Opis Wielopiła dwuwałowa MR200

Wielopiła dwuwałowa MR200 zwiększy produktywność tartaku oraz pozwoli zaoszczędzić czas i zmniejszy nakłady pracy potrzebne na rozrzynanie kantówek. Jej głównym zastosowaniem jest przekształcanie pryzmy przygotowanej na traku w kilka/kilkanaście wysokiej jakości desek przy tylko jednym przejściu przez maszynę.

Niezawodność, precyzja, funkcjonalność i komfort obsługi sprawiają, że wielopiła MR200 jest opłacalną inwestycją dla średnich i dużych zakładów obróbki drewna. MR200 to idealna maszyna do rozbudowy przemysłowej linii tartacznej, która doskonale łączy się z liniami SLP lub maszynami serii TITAN. Kompaktowa konstrukcja wielopiły sprawia, że na taką maszynę zawsze znajdzie się miejsce, nawet gdy powierzchnia hali produkcyjnej jest ograniczona. Poprzez zastosowanie najlepszej jakości pił tarczowych z oferty Wood-Mizer TOOLS, możliwe jest zwiększenie uzysku cięcia aż do 10 metrów sześciennych drewna na godzinę.

Wielopiła MR200 Multirip może zostać skonfigurowana nawet z dziesięcioma piłami na każdym wale, co przełoży się na znaczny wzrost prędkości rozrzynania kantówki. Odpowiednie ustawienie wysokości wału zwiększy prędkość posuwu materiału na podajniku, nie obniżając jakości i wydajności rozrzynania. Maksymalna grubość pryzmy jaką można rozcinać na wielopile MR200 to 200 mm, przy szerokości 450 mm (wersja STANDARD) lub przy szerokości 540 mm (wersja WIDE).

Panel sterowania został podzielony na dwie części, tak aby obsługa każdego wału odbywała się osobno. Poprzez odłączenie jednego wału, na przykład podczas rozrzynania kantówki węższej niż 100 mm, możliwa jest optymalizacja zużycia energii. Opcjonalnie istnieje możliwość wyposażenia MR200 w automatyczny regulator prędkości, który sam dobierze odpowiednią prędkość posuwu w zależności od obciążenia każdego wału tnącego. Niska emisja hałasu (poniżej 95 dB) poprawi komfort obsługi maszyny i nie wywoła zmęczenia po całym dniu pracy. W wersji standardowej wielopiła MR200 zasilana jest dwoma silnikami elektrycznymi, każdy o mocy 15 kW (20 KM), lub opcjonalnie silnikami - 18,5 kW (25 KM), 22 kW (30 KM) i 30 kW (40 KM).

Zalecane jest doposażenie MR200 w rębak odpadów, który montuje się przed układem odbioru trocin. Umożliwia on ciągłą pracę bez konieczności zatrzymywania maszyny w celu udrożnienia kanału odciągu trocin z generowanych w trakcie procesu cięcia zrzynek i kory.

Read More
Wyposażenie Wielopiła dwuwałowa MR200

Specyfikacja Wielopiła dwuwałowa MR200
Specyfikacja
Silnik
Silnik Dwa elektryczne po 15 kW
Dwa elektryczne po 18,5 kW
Dwa elektryczne po 22 kW
Dwa elektryczne po 30 kW
Wymiary cięcia
Maks. szerokość deski 540 mm
Maks. grubość desek 200 mm
Min. grubość desek 30 mm
Piła tarczowa
Regulacja położenia piły Ręczna
Liczba pił Maks. po 10 na wał (zależy od grubości materiału i prędkości posuwu)
Średnica 200 - 315 mm
System posuwu
Prędkość 1,5 - 15 m/min
Silnik 1,5 kW
Cechy i opcje
Średnica wału 60 mm
Standardy CE