Strugarko / Pilarka MP220

In stock
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania
Maszyna łącząca operacje strugania, frezowania I rozrzynania

Strugarko-pilarka MP220 to uniwersalna maszyna do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowana aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami.

Korzyści
  • 2-letnia gwarancja
  • Łatwość obsługi po korzystnej cenie
  • Zoptymalizowana pod kątem wydajności
  • Struganie/Frezowanie/Rozrzynanie w jednym urządzeniu
Opis Strugarko / Pilarka MP220

Strugarko-pilarka MP220 to uniwersalna maszyna do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowana aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami. To doskonały wybór do wytwarzania własnych wyrobów z drewna zarówno dla niewielkich zakładów hobbistycznych, jak i profesjonalnych zakładów obróbki drewna. MP220 to wszechstronna, kompaktowa i niedroga maszyna, która łączy 3 ważne operacje - struganie, frezowanie i rozrzynanie. Pozwala to na osiągnięcie większej wydajności i sporą oszczędność czasu. Podobnie jak inne urządzenia Woodworking firmy Wood-Mizer, MP220 jest optymalnym rozwiązaniem dla użytkowników chcących przetwarzać więcej drewna w krótszym czasie. Silniki elektryczne o łącznej mocy 3,2 kW (4,4 HP) są oszczędne i nie generują dużo hałasu. Strugarko-pilarka MP220 została wyposażona w dwa porty odbioru trocin na pokrywie głównej, oraz jeden dolny port znajdujący się pod żeliwnym stołem obróbczym, tak aby ułatwić utrzymanie miejsca pracy w czystości.

Operacja rozrzynania została zoptymalizowana pod kątem bezpieczeństwa i łatwości obsługi. Piła tarczowa została umieszczona pod górną pokrywą, a łatwy w obsłudze mechanizm regulacji szerokości rozrzynania usprawnia pracę operatora. MP220 rozrzyna pryzmę o maksymalnej wysokości 80 mm, a solidnie wykonany stół podawczy zapewni stabilność i płynność podczas przesuwania materiału. Tuż nad stołem podawczym, w bezpośrednim zasięgu operatora, umieszczono pulpit sterowania,który jest czytelny i prosty w obsłudze. Maszyna pracuje przy stałej prędkości posuwu 5 m/min (MP220 ECO), lub ze zmienną prędkością, w zakresie do 2 do 11 m/min (MP220 PRO).

Dużą zaletą strugarko-pilarki MP220 jest jej uniwersalność, a więc możliwość wytworzenia wielu ciekawych produktów finalnych z drewna na jednym urządzeniu. Sprawdzi się, zarówno w warsztacie amatora rozpoczynającego swoją przygodę z drewnem, jak i w większym przedsiębiorstwie drzewnym. Na MP220 można wytwarzać wiele różnorodnych produktów, np. listwy przypodłogowe, deski podłogowe, czy panele elewacyjne. Produkty o mniej skomplikowanym kształcie wytwarzane są po jednym przejściu przez maszynę, a te bardziej złożone, wymagają dwóch lub trzech przejść. Prędkość obrotowa zarówno głowicy skrawającej jak i piły tnącej wynosi aż 6000 obr/min co zapewnia gładkie i estetyczne wykończenie powierzchni finalnej produktu.

Strugarko-pilarka MP220 została zaprojektowana, podobnie jak wszystkie maszyny serii Woodworking, jako solidne i wytrzymałe narzędzie klasy premium z żeliwnym stołem obróbczym, zapewniające wysoką precyzję rozrzynania i wyjątkowe efekty wykończeniowe strugania/frezowania. Maksymalna głębokość frezowania wynosi 20 mm, a maksymalne wymiary struganej deski to 400 mm szerokości i 240 mm wysokości.

Pracę na strugarko-pilarce MP220 można rozpocząć bezpośrednio po wypakowaniu maszyny, ale istnieje też możliwość doposażenia urządzenia akcesoriami oraz narzędziami z katalogu Wood-Mizer TOOLS. Wymiana noży profilowych na głowicy skrawającej, lub przełożenie tarczy rozrzynającej, przebiega szybko i sprawnie. Niewielkich rozmiarów maszyna waży zaledwie 240 kg. Jeśli wyposażymy ją w koła transportowe, przesunięcie jej w dowolne miejsce w warsztacie nie będzie stanowiło problemu.

Read More
Filmy Strugarko / Pilarka MP220
Wyposażenie Strugarko / Pilarka MP220

Specyfikacja Strugarko / Pilarka MP220
Specyfikacja
Material Capacity
Maks. szerokość materiału 400 mm
Maks. wysokość materiału 240 mm
Min. wysokość materiału 15 mm
Min. długość materiału 470 mm
Horizontal Cutter
Silnik 3 kW (Set Feed Speed)
4 kW (Variable Feed Speed)
Średnica 72 mm
Wyrówniarka
Max. Planing Width 400 mm
Maks. głębokość wyrównywania 4 mm
Struganie
Maks. głębokość profilowania 20 mm
Ripsawing
Max. Ripsawing Width 280 mm
Max. Ripsawing Height 80 mm
Piła tarczowa
Diameter 225 mm
Bore Diameter 35 mm
System posuwu
Feed Speed 5 m/min
2-11 m/min
Feed Motor 0.18 kW (0.25 HP)
0.37 kW (0.5 HP) (with planetary gearbox)
Dimensions & Weight
Length 1116 mm
Width 788 mm
Wysokość 1257 mm
Cast-Iron Table Size 650 mm x 410 mm
Waga 240 kg
Waga przesyłki 360 kg
Machine Standards & Requirements
Dust Extraction Ports 50 mm
125 mm
100 mm
Min. Extractor Air Flow Rate 2000 m3/h
Wymagania elektryczne 3-phase, 400 V, 16 A
3-phase, 230 V, 16 A
1-phase, 230 V, 20 A (only set variable speed)