Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Strugarko-pilarka MP220

Out of stock
Only %1 left

Podane ceny są cenami netto (należy doliczyć 23% VAT)

UWAGA: Strugarki dostępne od ręki, wyprodukowane i gotowe do wysyłki.

Wybierz wersję:

Konfiguracje, które nie są dostępne w sklepie możesz zamówić wypełniając formularz kontaktowy lub dzwoniąc pod numer +48 63 26 26 000.

Maszyna łącząca operacje strugania, frezowania I rozrzynania

Strugarko-pilarka MP220 to uniwersalna maszyna do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowana aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami.

Korzyści
  • 2-letnia gwarancja
  • Łatwość obsługi po korzystnej cenie
  • Zoptymalizowana pod kątem wydajności
  • Struganie/Frezowanie/Rozrzynanie w jednym urządzeniu

Umów wizytę

i odwiedź salon wystawowy Woodworking w Kole!

appointment Umów wizytę!
Opis Strugarko-pilarka MP220

Strugarko-pilarka MP220 to uniwersalna maszyna do obróbki drewna z serii Woodworking, zaprojektowana aby sprostać wymaganiom stolarzy i rzemieślników, pracujących nad różnorodnymi projektami. To doskonały wybór do wytwarzania własnych wyrobów z drewna zarówno dla niewielkich zakładów hobbistycznych, jak i większych, profesjonalnych zakładów obróbki drewna.

MP220 to wszechstronna, kompaktowa i niedroga maszyna, która łączy 3 ważne operacje - struganie, frezowanie i rozrzynanie. Pozwala to na osiągnięcie większej wydajności i sporą oszczędność czasu. Podobnie jak inne urządzenia Woodworking firmy Wood-Mizer, MP220 jest optymalnym rozwiązaniem dla użytkowników chcących przetwarzać więcej drewna w krótszym czasie. Możemy wykorzystać ją do obrzynania tarcicy, rozrzynania pryzm, strugania i frezowania desek ale co najważniejsze przy jednym przejściu materiału przez MP220 możemy wytworzyć gotowy produkt nadając mu kształt oraz przycinając go na żądany wymiar. Dobrym przykładem może być wykonanie listew dekoracyjnych z różnej szerokości desek. Dzięki zastosowaniu w maszynie piły tarczowej możemy obrabiać materiał na głowicy poziomej o różnej szerokości, bez konieczności dodatkowej regulacji. Nadmiar materiału zostanie obcięty, dzięki czemu otrzymamy produkty o tych samych wymiarach. Zastosowana w maszynie piła tarczowa o średnicy 225mm pozwala na rozrzynanie pryzmy o maksymalnej wysokości 80mm. Dla zapewnienia bezpieczeństwa piłę osłania stalowa pokrywa górna, z dwoma portami odbioru trocin. W celu zapewnienia jak najlepszego odprowadzenia wiórów z wnętrza maszyny oraz utrzymania czystości w miejscu pracy, pod żeliwnym stołem roboczym umiejscowiono dodatkowy punkt odbioru trocin.

Główny stół roboczy strugarko-pilarki MP220 wykonany został z wysokiej jakości żeliwa, co przekłada się na stabilność oraz precyzję podczas pracy. Żeliwo dzięki swoim właściwościom tłumi drgania oraz ułatwia posuw materiału. Dla wygody operatora maszyna została wyposażona w stół podawczy o długości 440mm z rolką dociskową. Istnieje możliwość wyposażenia maszyny w dodatkowy stół odbiorczy o długości 440 mm lub 1250 mm, a także zamianę wejściowego stołu podawczego na stół o długości 1250 mm. Tuż nad stołem podawczym, w bezpośrednim zasięgu operatora, umieszczono czytelny i prosty w obsłudze pulpit sterowania.

Kolejną zaletą maszyny MP220 jest zastosowany poziomy wał nożowy o długości 410 mm i średnicy 72 mm z czterema gniazdami nożowymi. Standardowo wał wyposażony jest w dwa noże proste. W ofercie firmy Wood-Mizer znajdują się nie tylko noże proste ale cała gama noży profilowych, które można również zamontować na głowicy poziomej. Zastosowany silnik o mocy 3 kW pozwala strugać materiał na głębokość 4 mm lub wykonywać profile o głębokości nawet do 20 mm.

Posuw materiału odbywa się za pomocą 3 rolek napędowych. Dwie rolki stalowe umieszczone przed głowicą poziomą oraz trzecia, specjalna, poliuretanowa rolka, zainstalowana tuż za, sprawiają, że materiał podczas obróbki przesuwa się bardzo płynnie. MP220 posiada dwa warianty posuwu: stały 5m/min lub regulowany w zakresie od 2 do 11 m/min.

Pracę na strugarko-pilarce MP220 można rozpocząć bezpośrednio po wypakowaniu maszyny, ale istnieje też możliwość doposażenia urządzenia akcesoriami oraz narzędziami z katalogu Wood-Mizer TOOLS. Wymiana noży profilowych na głowicy skrawającej, lub przełożenie tarczy rozrzynającej, przebiega szybko i sprawnie. Niewielkich rozmiarów maszyna waży zaledwie 240 kg. Jeśli wyposażymy ją w koła transportowe, przesunięcie jej w dowolne miejsce w warsztacie nie będzie stanowiło problemu.

Dużą zaletą strugarko-pilarki MP220 jest jej uniwersalność, a więc możliwość wytworzenia wielu ciekawych produktów finalnych z drewna na jednym urządzeniu. Sprawdzi się zarówno w warsztacie amatora rozpoczynającego swoją przygodę z drewnem, jak i warsztacie profesjonalisty. Na MP220 można wytwarzać wiele różnorodnych produktów, np. listwy przypodłogowe, deski podłogowe, czy panele elewacyjne. Produkty o mniej skomplikowanym kształcie wytwarzane są po jednym przejściu przez maszynę, a te bardziej złożone, wymagają dwóch lub trzech przejść.

Read More
Filmy Strugarko-pilarka MP220
Wyposażenie Strugarko-pilarka MP220

Specyfikacja Strugarko-pilarka MP220
Specyfikacja
1-sided processing
Max. Ripsawing Height 80 mm
Max. Ripsawing Width 280 mm
Piła tarczowa
Średnica 225 mm
Średnica otworu 35 mm
System posuwu
Feed Speed 5 m/min (ECO)
2-11 m/min (PRO)
Dust Collection Specifications
Porty wyjściowe (średnica) 50 mm
100 mm
125 mm
Zalecana moc wentylatora 2000 m3/h
Dimensions & Weight
Długość 1116 mm
Szerokość 788 mm
Wysokość 1257 mm
Cast-Iron Table Size 650 mm x 410 mm
Waga 240 kg
Waga przesyłki 360 kg