Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wood-Mizer zaprezentuje najnowsze rozwiązania dla branży drzewnej podczas Targów LIGNA 2023

Wood-Mizer zaprezentuje najnowsze rozwiązania dla branży drzewnej podczas Targów LIGNA 2023
05.04.2023

 

Wood-Mizer już niebawem zademonstruje swoje najnowsze produkty i rozwiązania dla klientów z branży tartacznej i obróbki drewna - począwszy od dużych zakładów przemysłowych, przez zakłady średniej wielkości i skończywszy na małych warsztatach i odbiorcach indywidualnych. A wszystko to podczas Targów LIGNA, które odbędą się 15-19 maja 2023 roku tradycyjnie w Hanowerze, w Niemczech. 

W okresie pandemii brakowało nam imprez targowych i dni otwartych organizowanych dla klientów, chociaż dla inżynierów i konstruktorów z Działu Badań i Rozwoju Wood-Mizera był to czas wytężonej pracy, który zaowocował nowymi produktami i rozwiązaniami dla właścicieli i operatorów maszyn do przerobu drewna. Największe targi w Europie - LIGNA - to doskonała okazja, aby zaprezentować szerokiej publiczności te najlepsze innowacje m.in. wśród maszyn i linii tartacznych, traków stacjonarnych i przewoźnych oraz maszyn do finalnej obróbki drewna.  

 

Wood-Mizer LX50 SawmillWood-Mizer LX50 Sawmill

 

Podczas LIGNY na terenie otwartym FG (stanowisko K44) Wood-Mizer zaprezentuje wybrane modele traków taśmowych z serii LX/LT oraz popularne obrzynarki do desek serii EG – modele EG100 i EG300.  Wraz z trakami LT20 oraz LT15 zademonstrujemy opcję szerokiej głowicy WIDE do przecierania kłód o większej średnicy. Najpopularniejszy trak w Europie - Wood-Mizer LT15 - będzie pokazany w dwóch egzemplarzach – jeden w wersji mobilnej, a drugi w zupełnie nowej odsłonie! To innowacja, o której branża drzewna dowie się po raz pierwszy.

Najbardziej kompaktowy trak Wood-Mizer LX50, zaprojektowany dla odbiorców indywidualnych, będzie przedstawiony w dwóch wersjach – CLASSIC i START. Co więcej, zaprezentujemy też maszyny przeznaczone do obróbki szerokich kłód, traka LX250, na którym można przecierać kłody o średnicy aż 138 cm, oraz frezarkę-szlifierkę MB200 SlabMizer, na której można skutecznie obrabiać powierzchnie do 142 cm szerokości. Znane i cenione modele traków LT40 i LT70 będzie można obejrzeć również w wersji z szeroką głowicą WIDE. 

 

Wood-Mizer LT40WIDE SawmillWood-Mizer LT40WIDE Sawmill

 

W odpowiedzi na rosnące potrzeby dużych zakładów przerobu drewna Wood-Mizer zademonstruje dwa typy linii tartacznych dla przemysłu Wood-Mizer Systems. Pierwsza linia to propozycja dla przedsiębiorstw przerabiających duży wolumen drewna – sercem tej linii jest niezawodny trak przemysłowy WB2000 z brzeszczotami o szerokości 50-75 mm. Trak WB2000 będzie zaprezentowany z zaawansowaną kabiną sterowniczą oraz systemem załadunku kłód i odbioru desek, a ponadto, będzie współpracował z wielopiłą dwuwałową MR200, na której można rozrzynać pryzmę o grubości aż 200 mm.

 

Wood-Mizer Industrial WB2000 SawmillWood-Mizer Industrial WB2000 Sawmill

 

Drugą linią przemysłową, jaką zademonstruje Wood-Mizer podczas targów LIGNA, jest linia do przerobu kłód na materiał do produkcji palet. Linia będzie zbudowana w oparciu o dwugłowicową rozrzynarkę pionową TVS HEAVY DUTY z systemem załadunku kłód i odbioru materiału oraz przemysłową rozrzynarkę poziomą HR700 i wydajną obrzynarkę do desek EG800

Na oddzielnym stanowisku w hali dedykowanej dla producentów linii przemysłowych (hala 25, stanowisko E06), zaprezentujemy jeszcze jedno rozwiązanie dla przemysłu – najnowszą rozrzynarkę przemysłową EA3000 zaprojektowaną do pracy w linii tartacznej Wood-Mizer Systems.  

Prezentowane linie tartaczne i maszyny Wood-Mizer Systems stanowią kompleksową ofertę dla wymagających przedsiębiorstw, które nieustannie poszukują wydajnych rozwiązań w zakresie mechanizacji, automatyzacji i synchronizacji procesu przerobu drewna. Targi LIGNA to idealna okazja, aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia w zakresie projektowania linii tartacznych na specjalne zamówienie klienta i zachęcić pozostałych właścicieli przedsiębiorstw do modernizacji i rozbudowy istniejących parków maszynowych.   

 

 

W hali 13 (stanowisko E08), Wood-Mizer zademonstruje serię wszechstronnych i kompaktowych maszyn Woodworking przeznaczonych dla stolarzy i rzemieślników, którzy wytwarzają gotowe produkty z drewna. Poza znanymi już modelami strugarek, frezarek i grubościówek, takimi jak: MP160, MP180, MP200, MP220 oraz MP360, na stanowisku będzie można zapoznać się z nowościami -  czterostronną strugarką-frezarką MP280 oraz piłą formatową MS750. Po raz pierwszy na LIGNIE pojawi się też centrum obróbcze Wood-Mizer CNC5003 do zautomatyzowanej, wysoce precyzyjnej i powtarzalnej obróbki wielkogabarytowych płyt z drewna, plastiku, kompozytów oraz lekkich stopów metali. 

Jeśli planujesz otworzyć firmę drzewną, rozbudować istniejący już zakład, kupić tartak obwoźny lub po prostu realizować się w pasji do drewna - odwiedź nas podczas Targów LIGNA. Wierzymy, że osobiste spotkanie z odbiorcami naszych technologii umożliwi nam kreowanie jeszcze lepszych ofert produktowych i rozwiązań dla branży drzewnej. Przyjdź i porozmawiaj z nami – serdecznie zapraszamy! 

 

 

Wood-Mizer to firma założona w 1982 roku w Stanach Zjednoczonych, obecnie światowy lider wśród producentów maszyn tartacznych oraz narzędzi do obróbki drewna. Na przestrzeni ponad 40 lat, Wood-Mizer dostarczył odbiorcom ponad 100 tysięcy maszyn, które obsługiwane są w ponad 100 krajach na całym świecie. Wielu regionalnych przedstawicieli firmy Wood-Mizer już planuje podróż na Targi LIGNA, więc prawdopodobieństwo, że będziemy mówić w Twoim języku jest duże. Do zobaczenia na miejscu! 

 

Relacja filmowa z poprzedniej edycji LIGNA 2019 - zobacz to jeszcze raz! 

 

 

***