Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Seria traków Wood-Mizer LT20 poszerza się o przewoźny model z głowicą WIDE

Seria traków Wood-Mizer LT20 poszerza się o przewoźny model z głowicą WIDE
07.06.2023

 

Wood-Mizer dodaje do oferty traków kolejny model z szeroką głowica - LT20 WIDE Mobile, który jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby odbiorców indywidualnych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstw drzewnych. Trak LT20 WIDE Mobile stanowi uzupełnienie oferty maszyn serii LT, wśród których modele LT15, LT40 i LT70 są już dostępne w wersji WIDE. Trak LT20 WIDE Mobile po raz pierwszy został przedstawiony podczas Spotkania z Klientami Wood-Mizer we Francji w marcu 2023 r. 

Szeroka głowica WIDE została opracowana z myślą o rosnącym zapotrzebowaniu w branży drzewnej na możliwość przecierania szerokich kłód. Dzięki poszerzonej głowicy, operator może przecierać kłody z maksymalną szerokością 90 cm. Trak LT20 WIDE Mobile idealnie sprawdzi się m.in. w zakładach stolarskich, które wytwarzają meble z drewna litego i mogą nabyć duże kłody po niskich cenach. 

 

 

- Trak LT20 WIDE Mobile to maszyna będąca odpowiedzią na wzrastające zapotrzebowanie na lekkie i przewoźne traki, które swoimi parametrami dorównują większym maszynom. LT20 WIDE Mobile został zaprojektowany dla odbiorców indywidualnych i małych zakładów drzewnych, ale jego potencjał może zostać wykorzystany również w większych przedsiębiorstwach. Maszyna ta zainteresuje również tych użytkowników, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność biznesową w branży tartacznej - twierdzi Tizoc Chavez, kierownik oddziału Wood-Mizer France.

Na początku 2023 roku miała miejsce premiera traka Wood-Mizer LT15CLASSIC WIDE Mobile, dzięki czemu zaproszeni na Spotkanie z Klientami we Francji goście, mieli okazję porównać cechy charakterystyczne obu maszyn. 

Podczas gdy trak LT15CLASSIC WIDE bazuje na nisko osadzonym łożu segmentowym z ręcznym zestawem manewrowania kłodą, LT20 WIDE został zbudowany w sposób klasyczny – wzdłuż ramy traka porusza się głowica zamontowana na jednoramiennym maszcie, a łoże traka wyposażone jest w funkcje hydrauliczne. Trak LT20 WIDE Mobile dostępny jest w trzech wersjach hydrauliki: manual, standard i super hydraulic, przy czym w wersji topowej użytkownik ma do dyspozycji dwie pionowe oporki boczne, zacisk centralny na podwójnym pręcie, zaciski wielofunkcyjne, obracak kłody, rolki poziomujące i układ załadunku kłody. Przyszły użytkownik traka może dobrać konfigurację łoża do indywidualnych potrzeb i  możliwości budżetowych przedsiębiorstwa. 

 

 

Trak LT20 WIDE oferowany jest z silnikami elektrycznymi o mocy 7,5 kW, 11 kW lub 15 kW, oraz spalinowymi o mocy 25 KM (silnik benzynowy) i 22 KM, 25 KM (silniki wysokoprężne).  

Standardowe wyposażenie traka obejmuje urządzenie do automatycznej regulacji grubości cięcia Setworks SW10, dzięki któremu operator nie musi ręcznie ustawiać pozycji brzeszczotu przed kolejnym cięciem. Głowica traka poruszana jest w górę/dół oraz do przodu/do tyłu elektrycznie. Układ czyszczenia brzeszczotu aplikuje chłodziwo bezpośrednio na brzeszczot, usprawniając proces cięcia. Ramię prowadnika brzeszczotu stabilizuje pracę brzeszczotu w kłodach o zróżnicowanych wymiarach i nieregularnych kształtach. Do naciągu brzeszczotu zastosowano mechanizm ręczny (śruba z manometrem). Wyposażeniem dodatkowym traka LT20 WIDE Mobile jest korowarka, która umożliwia brzeszczotowi wejście w czyste drewno i tym samym znaczne wydłużenie jego żywotności. 

Trak LT20 z szeroką głowicą WIDE i mobilnym podwoziem stanowi atrakcyjne rozwiązanie dla tartaczników, którym zależy na maszynie wszechstronnej, wydajnej, a przede wszystkim przewoźnej. Mobilność traka pozwala na łatwe przetransportowanie go do dowolnego miejsca (las, park, gospodarstwo rolne, plac budowy) i niemal natychmiastowe rozpoczęcie pracy. 

 

 

Spotkanie z Klientami i prezentacja najnowszych maszyn Wood-Mizer we francuskiej miejscowości L'Ablé nieopodal Malaussène zakończyło się powodzeniem! W dniach 29-30 marca 2023 r., zainteresowani  mogli obejrzeć najnowsze produkty i najlepsze technologie Wood-Mizer dla przemysłu drzewnego, łącznie z trakiem LT20 WIDE Mobile.     

Wood-Mizer zapewnia 2-letnią gwarancję na wszystkie traki profesjonalne oraz wysokiej jakości wsparcie techniczne dla klientów w okresie pogwarancyjnym.  

Aby dowiedzieć się więcej na temat nowego traka oraz pozostałych maszyn i narzędzi Wood-Mizer, odwiedź stronę internetową https://woodmizer.pl lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem handlowym. 

 

 

***