Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wood-Mizer poszerza ofertę o frezarko-szlifierkę MB200 SlabMizer

Frezarko-szlifierka Wood-Mizer MB200 SlabMizer do wyrównywania szerokich powierzchni drewnianych
30.12.2020

 

SlabMizer to maszyna opracowana w Stanach Zjednoczonych w celu skutecznego frezowania i szlifowania dużych powierzchni drewnianych, takich jak blatów z drewna litego, szerokich desek lub płyt, a wszystko to przy minimalnym nakładzie pracy.

W porównaniu do tradycyjnych frezarek i heblarek, SlabMizer przeznaczony jest do wyrównywania bardzo szerokiego i grubego materiału – o szerokości maksymalnie 1420 mm i grubości 203 mm, bez konieczności angażowania dużego nakładu pracy. Operator jest w stanie bardzo sprawnie obrabiać nawet tak duże materiały, między innymi dzięki wydajnej głowicy tnącej sterowanej z pulpitu, regulowanej prędkości posuwu oraz stabilnemu i funkcjonalnemu stołowi obróbczemu. Maksymalna długość materiału jaki możemy zamocować na stole to 3962 mm, z możliwością rozbudowy zestawu o kolejne moduły (dług. 1520 mm).

 Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer with sawdust extraction system

Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer solid work table with clamps

 

Duża stabilność i wytrzymałość stołu obróbczego to zasługa masywnej ramy wykonanej ze stali wzmocnionej. Wysokość stołu można ustawić przy pomocy ośmiu nóg, a za zamocowanie blatu na stole odpowiada zestaw czterech zacisków. Regulacja głębokości obróbki (0,4 mm - 3,2 mm) odbywa się przy pomocy ręcznej korby zamontowanej na głowicy tnącej, a podziałka poniżej korby pokazuje głębokość skrawania z dokładnością do 0,4 mm.

 

Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer the cutterhead underneath

 

Załączanie i obsługa głowicy skrawającej odbywa się z poziomu pulpitu operatora. Długi przewód komunikacyjny pozwala na łatwe usytuowanie pulpitu w dogodnym dla operatora miejscu w pobliżu maszyny. Na pulpicie sterującym, zamocowanym na stalowej nodze na wysokości wygodnej dla operatora, znajduje się włącznik maszyny, regulacja prędkości posuwu głowicy i gałka zmiany położenia głowicy w osi X/Y.

 

Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer control unit with joystick

 

Istnieje również możliwość manualnej obsługi posuwu głowicy, odbywającej się przy pomocy dwóch rączek popychanych przez operatora. Po zakończeniu operacji frezowania na obu płaszczyznach materiału, z głowicy tnącej można zdemontować głowicę skrawającą i nałożyć nakładkę szlifującą o średnicy 177 mm w celu dodatkowego wykończenia powierzchni blatu papierem ściernym. Frezarko-szlifierka MB200 SlabMizer została w pełni przystosowana do pracy z systemem odciągu trocin, tak aby ułatwić utrzymanie miejsca pracy w należytej czystości. Głowica tnąca została wyposażona w punkt odciągu trocin, do którego można podłączyć przewód o średnicy 100 mm, przekazujący odpady do zewnętrznego układu odbioru trocin. Przewód odbioru trocin mocowany jest na wysięgniku, tak aby nie utrudniał operatorowi kontroli wzrokowej nad procesem skrawania.

 

Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer grinding attachments

 

Frezarko-szlifierka SlabMizer MB200 poszerza ofertę firmy Wood-Mizer o kolejny ciekawy model. Kierując się mottem „Gotowy produkt prosto z lasu”, w ofercie firmy można znaleźć wszystkie niezbędne maszyny do obróbki drewna – począwszy od traków taśmowych do przecierania kłód, poprzez profilujące strugarko-frezarki serii MP, aż do frezarko-szlifierki MB200 SlabMizer wyrównującej duże powierzchnie litego drewna.

 

Główne cechy MB200 SlabMizer:

• Maksymalna szerokość obrabianego materiału - 1420 mm, maksymalna grubość - 203 mm

• Maksymalna długość materiału do zamocowania na stole obróbczym - 3962 mm, z możliwością dołączenia kolejnych modułów (każdy o długości 1520 mm) 

• Zmiana pozycji i prędkości posuwu głowicy tnącej z pulpitu operatora

• Głowica skrawająca z czterema nożami z węglika, zasilana silnikiem elektrycznym o mocy 0,18 kW i maks. prędkości 3950 obr/min. 

• Orbitalna głowica szlifująca do końcowej obróbki powierzchni 

• Wyprodukowano w Polsce 

 

Slab Flattener Wood-Mizer MB200 SlabMizer high quality finished surface of slabs

 

W celu uzyskania informacji sprzedażowej na temat tego produktu skontaktuj się z działem handlowym.

***