Wood-Mizer przedstawia strugarko-pilarkę MP220

Strugarko-pilarka Wood-Mizer MP220
14.07.2021

 

Strugarko-pilarka Wood-Mizer MP220 to urządzenie do finalnej obróbki drewna, które sprawnie łączy trzy operacje – strugania, frezowania i rozrzynania – w jednej maszynie, pozwalając na oszczędność czasu i obniżenie kosztów w każdym zakładzie przerobu drewna.

Maszyna została zaprojektowana do produkcji gotowych wyrobów z drewna, takich jak ćwierćwałki, panele elewacyjne, deski podłogowe, profilowane listwy i lamele, a wszystko to przy niewielkim nakładzie pracy i pieniędzy.

 

 

Maszyna posiada poziomą głowicę skrawającą oraz pojedynczą tarczę rozrzynającą, co umożliwia wykonanie dwóch operacji przy jednym przejściu materiału. Pozioma głowica skrawająca zapewnia frezowanie z głębokością do 20 mm, a strugany materiał może mieć maksymalne wymiary 240 mm wysokości i 410 mm szerokości (przy zdemontowanej tarczy tnącej).

 

 

Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, tarcza rozrzynająca została ukryta pod górną pokrywą, a jej wymiana lub regulacja przebiega łatwo i szybko. MP220 rozrzyna pryzmę o maksymalnej wysokości 80 mm, a solidnie wykonany stół podawczy zapewni stabilność i płynność podczas przesuwania materiału.

 

 

Pulpit sterowania umieszczono nad stołem podawczym, w bezpośrednim zasięgu operatora, ułatwiając obsługę urządzenia i kontrolę jakości produkowanego materiału. Regulacja wysokości żeliwnego stołu obróbczego odbywa się przy użyciu korby, a zestaw prowadnic z dźwigniami, umożliwia dokładne ułożenie materiału na stole podawczym.

 

 

Strugarko-pilarka MP220 napędzana jest dwoma silnikami elektrycznymi (łącznie 3,2 kW/4,4 KM), które pracują z prędkością 6000 obr/min, pozwalając na uzyskanie wysokiej jakości powierzchni gotowego produktu i ograniczając zarazem zużycie energii i emisję hałasu.

MP220 pracuje ze stałą prędkością posuwu 5 m/min (wersja ECO) lub ze zmienną prędkością 2-11 m/min (wersja PRO).

Strugarko-pilarka MP220 została wyposażona w dwa porty odbioru trocin na pokrywie głównej, oraz jeden dolny port znajdujący się pod żeliwnym stołem obróbczym, tak aby ułatwić utrzymanie miejsca pracy w czystości.

 

 

Maszyna jest niewielkich rozmiarów, waży zaledwie 240 kg i można ją wyposażyć w kółka transportowe, więc przetransportowanie jej w dowolne miejsce w warsztacie nie będzie stanowiło problemu.

Wood-Mizer oferuje szeroki wybór noży profilowanych, tarczy tnących i innych przydatnych akcesoriów do wszystkich strugarko-frezarek serii Woodworking.

 

 

Biorąc pod uwagę łatwość obsługi, niewysoką cenę i dwuletnią gwarancję producenta, wielozadaniowa strugarko-pilarka MP220 stanowi bardzo atrakcyjny wybór dla stolarzy i rzemieślników chcących poszerzyć swoją ofertę produktową i zwiększyć wydajność swoich przedsiębiorstw. Jest to bez wątpienia narzędzie, które powinno znaleźć swoje miejsce w niejednym warsztacie wytwarzającym produkty z drewna.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tej maszyny, skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem firmy Wood-Mizer.

***