Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wood-Mizer wprowadza do oferty traka LX250 do kłód o dużych średnicach

Trak Wood-Mizer LX250 do kłód o dużych średnicach
27.01.2021

 

Wood-Mizer przedstawia traka taśmowego LX250 do kłód o dużych średnicach, zaprojektowanego z myślą o tartacznikach i rzemieślnikach potrzebujących przecierać drewno na blaty i deski o szerokości maksymalnej do 138 cm. Trak LX250 poszerza bogatą ofertę firmy Wood-Mizer o kolejną ciekawą maszynę, będącą drugim modelem pod względem maksymalnej średnicy przecierania i porównywanym jedynie z przemysłowym trakiem WM1000 (maksymalna średnica przecierania kłód 170 cm).

 

Trak Wood-Mizer LX250 do przecierania kłód o max średnicy 140 cm

Trak Wood-Mizer LX250 widok z tyłu, wraz z pulpitem i amperomierzem na skrzynce elektrycznejWide Slab Sawmill rear view with ammeter

 

Trak LX250 został opracowany w Stanach Zjednoczonych, a wytwarzany jest w zakładach Wood-Mizer w Polsce. Jest potężną i solidną maszyną, wyposażoną w szeroką głowicę tnącą z prześwitem pomiędzy rolkami wynoszącym 138 cm, co umożliwia przecieranie bardzo szerokiego materiału, np. szerokich desek lub blatu z drewna litego idealnego do imponujących rozmiarów stołu. Praca głowicy jest kontrolowana przez operatora za pomocą elementów sterujących i silników elektrycznych co pozwala na precyzyjne ustawienie jej do cięcia wykorzystując elektroniczny układ regulacji wysokości brzeszczotu oraz kontrolę ruchu głowicy podczas cięcia aby maksymalnie wykorzystać jej możliwości.

Jednym z kilku innowacyjnych rozwiązań technicznych zastosowanych w serii traków LX, jest duża i wytrzymała rama masztu, do której zamocowano pulpit operatora, silnik elektryczny oraz głowicę tnącą. Aby zachować precyzję cięcia kłody o dużej średnicy i zwiększyć ilość uzyskiwanego materiału, maszt typu LX przesuwany jest płynnie na dwóch stalowych prętach wzdłuż łoża przy pomocy pary silników elektrycznych.

 

Trak Wood-Mizer LX250 widok na pulpit operatora wraz z urządzeniem Setworks do automatycznej regulacji wysokości cięcia

 

Dane techniczne traka LX250 :

• Maksymalna średnica kłody 140 cm; maksymalna długość kłody 4 m
• Prześwit między rolkami prowadnika brzeszczotu 138 cm
• Możliwość rozbudowy łoża o kolejne moduły, każdy 1,85 m długości
• Elektryczny posuw głowicy góra/dół oraz dwustronny układ prowadzenia przód/tył
• Elektroniczny układ regulacji wysokości brzeszczotu zapewniający komfort i precyzję cięcia
• Silnik trójfazowy elektryczny o mocy 15 kW
• Zaprojektowany w Stanach Zjednoczonych, produkowany w Polsce

 

Trak Wood-Mizer LX250 i łoże wraz z kłodą o max średnicy 140 cm

Trak Wood-Mizer LX250 zacisk centralny na łożu

Trak Wood-Mizer LX250 z systemem prowadzenia wzdłuż łoża na dwóch silnikach elektrycznych

 

“Jako producent wysokiej jakości maszyn i narzędzi do obróbki drewna, firma Wood-Mizer dokłada wszelkich starań, aby nieprzerwanie wzbogacać swoją ofertę i zaspokajać zróżnicowane potrzeby klientów,” mówi Roman Frontczak, Dyrektor Korporacyjny ds. Badań i Rozwoju. “W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na szerokie blaty i deski z drewna litego, opracowaliśmy maszynę zdolną do przecierania szerokich kłód i wytwarzaniu wysokiej jakości materiału, a przy tym nie kosztującą dużo pieniędzy.”

W celu uzyskania więcej informacji sprawdź www.woodmizer.pl/lx250-sawmill lub skontaktuj się z biurem sprzedaży www.woodmizer.pl/contact