Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Oryginalne BRZESZCZOTY Wood-Mizer - Najlepsze narzędzie tnące dla Twojego traka

Oryginalne BRZESZCZOTY Wood-Mizer - Najlepsze narzędzie tnące dla Twojego traka
31.03.2021

 

Brzeszczoty firmy Wood-Mizer stosowane są w trakach taśmowych w niemal każdym zakątku świata, od Europy i Azji, aż po Afrykę i obie Ameryki. To doskonałe narzędzie tnące jest w stanie przeciąć każdy rodzaj drewna, zarówno twarde drewno tropikalne, jak i miękkie, pochodzące z Europy. Wood-Mizer jest światowym liderem na rynku maszyn do obróbki drewna. W Europie firma działa już od ponad 30 lat, a nazwa Wood-Mizer kojarzona jest z wysokiej jakości trakami taśmowymi. W sercu każdej takiej maszyny znajduje się brzeszczot, bez którego nie byłoby możliwe przekształcenie kłody w cenny materiał do budowy mebli, dużego tarasu lub uroczej chatki z drewna.  
   
Wood-Mizer oferuje brzeszczoty w ponad 100 kombinacjach, opartych na różnych profilach, rozwarciu zębów i rodzaju stali. Dzięki tak zróżnicowanej charakterystyce, możliwe jest dobranie brzeszczotu dla klienta w taki sposób, aby idealnie odzwierciedlał jego wymagania. Brzeszczoty z logo Wood-Mizer są produkowane pod nadzorem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, z najwyższej jakości stali dostarczanej przez wiodących Europejskich producentów i korzystając z najbardziej zaawansowanych narzędzi i maszyn dostępnych obecnie dla przemysłu. Zakłady produkcyjne, w których wytwarzane są brzeszczoty Wood-Mizer, zlokalizowane są w Polsce, w Kole, w samym środku Europy.

 

 

Wszystkie brzeszczoty Wood-Mizer przechodzą na każdym etapie produkcji przez surową kontrolę jakości, zanim zostaną zakwalifikowane do finalnej wysyłki. Poprawność procesu produkcji brzeszczotów w zakładzie produkcyjnym Wood-Mizer Europe potwierdza uzyskany w 2003 roku i nadal odnawiany certyfikat ISO 9001:2015.

Badanie jakości stali

Nad całością procesu produkcyjnego czuwa system komputerowy i nowoczesne, wewnętrzne laboratorium, w którym przeprowadzane są badania weryfikujące jakość stali używanej do produkcji. Materiał, który nie przechodzi przez ten etap kontroli odsyłany jest do dostawcy i nie może uczestniczyć w kolejnym etapie produkcji. Dzięki znakowaniu każdego brzeszczotu Wood-Mizer, szybko można ustalić jaki surowiec został użyty do produkcji, datę produkcji brzeszczotu i osobę odpowiedzialną za kontrolę jego jakości.

 

 

Przygotowanie materiału do produkcji

Na każdym etapie, Wood-Mizer wykorzystuje najbardziej zaawansowane narzędzia i maszyny do produkcji brzeszczotów. Tylko przebadane surowce trafiają na obszar przygotowania produkcji i będą następnie obrabiane na wysokowydajnych i specjalistycznych maszynach, które są w stanie pracować bez przerwy i wytworzyć produkt najwyższej jakości.


Hartowanie indukcyjne zębów

W kolejnym etapie produkcji, niektóre rodzaje brzeszczotów przechodzą proces hartowania indukcyjnego zębów. W rezultacie, zęby brzeszczotu utwardzają się, a to oznacza, że brzeszczot nie będzie wymagał częstego ostrzenia, będzie bardziej odporny na ścieranie i będzie pracował z wyższą precyzją. Jest to ważne, szczególnie podczas przecierania twardych gatunków drewna. Kontrola jakości na tym etapie produkcji polega na sprawdzeniu, czy uzyskana twardość zębów odpowiada przyjętym standardom.

 

 

Tworzenie profilu brzeszczotu

To etap, w którym brzeszczot trafia na stanowisko ostrzenia, rozwierania i cięcia na długość. W zależności od zlecenia klienta, materiał jest cięty na odcinki o wymaganej długości. W celu nadania brzeszczotom odpowiednich parametrów, niezbędne jest ostrzenie i rozwieranie zębów, ponieważ tylko wówczas, brzeszczot będzie mógł przez długi czas wydajnie przecinać drewno. Po tym etapie produkcji, operatorzy linii wykonują serię kolejnych testów jakościowych.

 

 

Zgrzewanie

Maszyny używane do zgrzewania i szlifowania są bardzo specjalistyczne i zaawansowane technologicznie. To właśnie dzięki tym zaawansowanym narzędziom i specjalistycznej wiedzy, Wood-Mizer jest w stanie wytworzyć bardzo mocny i stabilny zgrzew. Starannie wykonany i niezawodny zgrzew jest znakiem rozpoznawczym brzeszczotów Wood-Mizer i cechą, za którą użytkownicy traków taśmowych na całym świecie bardzo je cenią. Odpowiednio zgrzane brzeszczoty są szlifowane, tak aby zapewnić płynną i równą pracę brzeszczotu w różnych gatunkach drewna.

 

 

Pakowanie i wysyłka

Tylko brzeszczoty, które z powodzeniem przeszły wszystkie surowe kontrole jakości nadają się na wysyłkę do klienta. Trafiają teraz do firmowych opakowań z logo Wood-Mizer i otrzymują etykietę z pełną informacją o produkcie, czyli – rodzaj brzeszczotu, szerokość i długość brzeszczotu, rodzaj materiału, profil, numer partii surowca, data produkcji i kod QR. Umieszczenie tych informacji na opakowaniu umożliwia ewentualną identyfikację produktu i szybkie ustalenie kiedy brzeszczot został wyprodukowany, kto sprawdzał jego jakość i z jakiego surowca został wyprodukowany.

 

 

Operatorzy traków taśmowych na całym świecie potwierdzili już wielokrotnie, że tylko oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer mogą zapewnić wysoką jakość cięcia i długą żywotność po bardzo korzystnej cenie. Jeśli cenisz sobie profesjonalizm i bezpieczeństwo pracy, wybierz oryginalne brzeszczoty firmy Wood-Mizer! 

 

***