Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Nowości produktowe Wood-Mizer na Spotkaniu z Klientami 2023 w Kole

Nowości produktowe Wood-Mizer na Spotkaniu z Klientami 2023 w Kole
02.06.2023

Długo wyczekiwane Dni Otwarte w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole przy ul. Nagórnej 114 odbędą się już niebawem. W dniach 16-17 czerwca, w godz. 9:00-15:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych na prezentację najlepszych i najnowszych technologii Wood-Mizer dla przemysłu drzewnego. Zapraszamy serdecznie na Spotkanie z Klientami 2023! 

Jeszcze dziś potwierdź swój udział mailowo: recepcja@woodmizer.pl i odbierz specjalny voucher!

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to okazja nie tylko do prezentacji najnowszych produktów i rozwiązań do przerobu drewna ale również do rozmów i wymiany doświadczeń branżowych, możliwość skorzystania z rabatów cenowych oraz do spędzenia czasu w miłym gronie profesjonalistów i pasjonatów pracy z drewnem. Od ostatniego Spotkania z Klientami w 2019 roku sporo się zmieniło – linia traków LT powiększyła się o nowe modele z szeroką głowicą WIDE oraz wersje mobilne, linie tartaczne Wood-Mizer Systems cieszą się coraz większą popularnością, a do grupy maszyn Woodworking dołączyły nowe piły formatowe. Mamy też niespodziankę – po raz pierwszy w Polsce pokażemy traka taśmowego zasilanego na baterię

 

 

Oferta produktowa Wood-Mizer, którą zaprezentujemy podczas tegorocznego Spotkania z Klientami jest wyjątkowo atrakcyjna, gdyż została przygotowana z myślą o największej imprezie targowej branży drzewnej na świecie LIGNA, która odbyła się w Hanowerze. To prestiżowe wydarzenie targowe zawsze przyciąga tysiące zwiedzających, zainteresowanych najnowszymi technologiami w branży drzewnej. Spotkanie z Klientami zorganizowane w siedzibie firmy Wood-Mizer nie będzie inne – dla klientów Wood-Mizer zademonstrujemy m.in.:
 
- przemysłową linię tartaczną z trakiem WB2000, wielopiłą MR200 oraz systemem do załadunku i sortowania kłód;
- przemysłową linię z dwugłowicową rozrzynarką pionową TVS-HD, rozrzynarką poziomą HR700, obrzynarką EG800 oraz systemem do załadunku i sortowania kłód; 
- traka na baterię LT15CLASSIC WIDE Battery Mill;
- traki taśmowe z serii LT70, LT40, LT20 oraz jedną z pierwszych maszyn LT40 w Polsce;
- urządzenia do regeneracji brzeszczotów;
- maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, oraz nowe piły formatowe MS750 i MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems - ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie dwugłowicowej rozrzynarki pionowej TVS-HD zaprojektowanej z myślą o przedsiębiorstwach produkujących palety. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału. 

 

 

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdą się modele: LT70 (z nowymi stalowymi kołami napędowymi do brzeszczotów o szer. 50 mm) i LT40 ze standardową głowicą, a model LT20 będzie zaprezentowany z szeroką głowicą WIDE. Jako uzupełnienie oferty profesjonalnych traków taśmowych, przedstawimy zestaw narzędzi do regeneracji brzeszczotów, czyli ostrzarki i rozwieraki.  

Ponadto, podczas Spotkania z Klientami, zademonstrujemy historycznego traka taśmowego LT40 z początku lat 90, który został własnoręcznie odrestaurowany przez jednego z pracowników Wood-Mizer. Legendarny trak LT40 z początku produkcji jest nawiązaniem do ponad 40-letniej tradycji budowania maszyn tartacznych firmy Wood-Mizer.

Niemałą niespodzianką dla przybyłych będzie pierwszy na świecie trak na baterię – LT15CLASSIC WIDE Battery Mill w wersji stacjonarnej. Maszyna ta miała swoją światową premierę podczas tegorocznych targów LIGNA 2023, która zakończyła się dużym powodzeniem. Wood-Mizer to pierwsza na świecie firma, która opracowała model traka zasilanego na baterie litowo-jonowe, przetestowała go i jest obecnie na etapie przyjmowania zamówień na przedsprzedaż. Trak Battery Mill to duży krok w przyszłość – tą zieloną, ekologiczną, dającą możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii.

 

 

Na stanowisku dla maszyn Woodworking również nie zabraknie nowości. Oprócz sprawdzonych i cenionych strugarko-frezarek i grubościówek do wyrobu gotowych produktów z drewna, pojawią się nowe piły formatowe MS750 oraz MS500. Piły te zaprojektowano z myślą o zakładach stolarskich i meblowych poszukujących wydajnych sposobów rozkroju pełnowymiarowych płyt meblowych i drzewnych.

Na Spotkaniu z Klientami nie zabraknie ambasadora prac stolarskich na maszynach Wood-Mizer i wielkiego pasjonata ręcznej pracy z drewnem - Łukasza Giergasza z kanału YouTube „5m2”. Łukasz z ogromnym zaangażowaniem opowie i zademonstruje jak dawniej pracowało się z drewnem, będzie korzystał z tradycyjnych narzędzi ręcznych oraz przedstawi zalety korzystania ze współczesnych maszyn Woodworking.

 

 

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2023 klienci będą mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Wszystkim gościom zapewniamy poczęstunek i pokrzepiająca kawę. Zapraszamy do udziału w konkursach, w których będzie można wygrać vouchery, nagrody rzeczowe oraz gadżety.

Do zobaczenia wkrótce!

 

***