Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Multistrugarka MP180 zyskuje popularność wśród pasjonatów stolarstwa na kanale YouTube

Multistrugarka MP180 zyskuje popularność wśród pasjonatów stolarstwa na kanale YouTube
13.06.2022

Strugarkofrezarki opracowane na początku lat 90. w Szwecji zdobyły uznanie rzemieślników i stolarzy na rynku skandynawskim, a obecnie podbijają rynki światowe. Dzięki solidnej budowie, przemyślanej konstrukcji oraz uniwersalności doskonale nadają się do małych, jak i większych zakładów obróbki drewna. Maszyny Woodworking produkowane są z wysokiej jakości stali i żeliwa, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, co przekłada się na stabilność pracy, wysoką precyzję obróbki drewna oraz dużą powtarzalność produkowanych elementów.

Co można na nich wytworzyć? Panele elewacyjne i podłogowe, listwy wykończeniowe, deski ryflowane, ramy, ościeżnice, elementy wystroju wnętrz – jednym słowem wszystko to, co stolarzowi podpowie wyobraźnia. Maszyny Woodworking mogą być dowolnie konfigurowane dzięki akcesoriom z katalogu TOOLS, takim jak m.in. noże proste i profilowe oraz głowice tnące boczne i proste. Lekka konstrukcja maszyn Woodworking pozwala na swobodne ustawienie ich w warsztacie oraz podłączenie do systemu odciągu trocin. Seria maszyn Woodworking produkowanych w fabryce Wood-Mizer w Polsce obejmuje strugarkofrezarki czterostronne i dwustronne, grubiarkowyrówniarki, frezarki wielofunkcyjne, frezarkoszlifierki do dużych płaszczyzn oraz piły stołowe.

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom stolarzy, rzemieślników i pasjonatów pracy z drewnem, Wood-Mizer nawiązał współpracę z popularnym w serwisie YouTube kanałem o tematyce stolarskiej „5m2”, prowadzonym przez pana Łukasza Giergasza. Pan Łukasz jest miłośnikiem pracy z drewnem, który chętnie dzieli się swoją pasją w mediach społecznościowych. Wspomniany kanał śledzi już ponad 20 tysięcy subskrybentów, a zamieszczone tam filmy zdobywają nawet po kilkanaście tysięcy wyświetleń. Pan Łukasz publikuje materiały o renowacji starych narzędzi stolarskich, doradza jak efektywnie korzystać z narzędzi stolarskich i oczywiście pokazuje, jak samodzielnie zbudować coś z drewna, np. kątownik stolarski czy strugnicę. Filmy udostępniane poprzez kanał „5m2” to ciekawa propozycja dla hobbystów i miłośników woodworkingu, którzy poszukują nie tylko fachowej wiedzy i praktycznych rad, ale też inspiracji i świeżych pomysłów.

Na zlecenie Wood-Mizer pan Łukasz wykona klasyczny stół stolarski z drewna jesionowego, a dokładnie strugnicę morawską, której konstrukcja nawiązuje do dawnych tradycji stolarstwa i rzemiosła drzewnego. W pierwszym odcinku tej serii mieliśmy okazję zobaczyć wyprawę do miasteczka Herrnhut, założonego przez braci morawskich w 1722 roku. Wycieczka ta miała na celu zbadanie pochodzenia legendarnych strugnic morawskich (link do odcinka tutaj).

 

 

Warto wspomnieć, iż pan Łukasz ma spore doświadczenie w rekonstrukcji starych narzędzi stolarskich, np. zabytkowych strugów. W renowacji jednego z nich pomagał mu Wood-Mizer, zapraszając na konsultacje do fabryki i umożliwiając pracę na specjalistycznych maszynach do obróbki metali. W ten sposób wspomogliśmy pana Łukasza w odbudowie zabytkowego struga Stanley No8 typ 10 z lat 1907-1909. Dzięki nowoczesnym narzędziom i zaawansowanym procesom technologicznym wykorzystywanym do produkcji maszyn w Kole, udało się szybko i sprawnie przywrócić go do życia (link do odcinka tutaj).

Współpraca z panem Łukaszem Giergaszem z kanału „5m2” zaowocuje serią publikacji ciekawych filmów o budowie strugnicy morawskiej dla Wood-Mizera. Ten materiał to doskonała okazja do podzielenia się pasją do stolarstwa ze społecznością w mediach społecznościowych oraz do zaprezentowania najnowszych maszyn Woodworking z fabryki w Kole.

 

 

***