Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Grand Prix Koło 2021 - Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer

Grand Prix Koło 2021 - Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer
15.06.2021

W zeszłą sobotę 12 czerwca, o godz. 9:00, odbył się kolejny bieg z serii Grand Prix Koło 2021, a dokładnie Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer. Był to drugi z serii czterech biegów, który jest częścią turnieju biegowego, zdobywającego coraz większą popularność wśród biegaczy z naszego regionu. Grand Prix Koło 2021 to już 5-ta edycja tego ciekawego wydarzenia sportowego, w którym zawodnicy rywalizują w klasycznym biegu na 5 km, oraz w konkurencji nordic walking. Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer rozpoczął się i zakończył na Stadionie Miejskim MOSiR, przy sprzyjającej pogodzie i gorącym dopingu publiczności.

 

 

W biegu mężczyzn, na mecie jako pierwszy pojawił się młody zawodnik Taras Kulai z ekipy Triton Konin, z wynikiem 0:36:39, drugi przybiegł Marcin Wojewoda z naszego rodzimego klubu Koło Biega (czas 0:37:30), a trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Nowosielskiemu z MKS RUN TEAM Dąbie (czas 0:37:56). Na uwagę zasługuje również czwarty zawodnik, reprezentant załogi Wood-Mizer, Michał Rutkowski, który dotarł do mety z równie dobrym wynikiem 0:38:08. Pan Michał znany jest w firmie ze swojego zamiłowania do biegania, solidnych treningów i ambitnych celów sportowych. Kolejnym zawodnikiem z zespołu Wood-Mizer, który zwrócił na siebie uwagę, był pan Dariusz Urbaniak, startujący w kategorii M50. Z czasem poniżej 41 minut, zajął 19-te miejsce w klasyfikacji ogólnej, a 2-gie w swojej kategorii wiekowej. Obu zawodnikom z zespołu Wood-Mizer dziękujemy za godne reprezentowanie naszej firmy podczas zawodów, gratulujemy dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów w bieganiu.

 

 

Wśród kobiet w biegu, najlepsza okazała się Michalina Walczak z drużyny NO NAME TEAM (czas 0:42:26), druga na mecie była Justyna Wałowska z tej samej drużyny (czas 0:42:56), a jako trzecia na podium stanęła Andżelika Niklewicz z MLUKS KOŁO (wynik 0:43:10). W klasyfikacji generalnej nordic walking, najlepszym czasem może pochwalić się pan Marcin Radomski z drużyny „Biegam W Sfetsze” (czas 0:34:44), a na drugim miejscu uplasowała się Mistrzyni Świata w nordic walking - Agnieszka Mielecka z KS IDMAR RACING TEAM (czas 0:34:52). Gratulujemy wyników!

 

 

Bieg o Puchar Prezesa firmy Wood-Mizer zwieńczyła ceremonia wręczenia medali i upominków ufundowanych przez sponsora tego biegu serii Grand Prix. Prezes firmy Wood-Mizer, pan Robert Bagiński, wraz z przedstawicielami lokalnych władz, przekazał medale i nagrody dla najlepszych zawodników turnieju. Tak naprawdę, nie tylko ci najlepsi sportowcy zasłużyli na puchary i wyróżnienia, lecz wszyscy uczestnicy zawodów, czyli 83 mężczyzn i 24 kobiety, którzy włożyli dużo trudu i starań, aby pojawić się na mecie z najlepszym wynikiem. Nie sposób pominąć również zaangażowania i wsparcia zespołu młodzieży PCK i Straży Pożarnej, która czuwała nad bezpieczeństwem i organizacją tej imprezy sportowej. Dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu sportowym i wspaniałą reklamę zdrowego i sportowego stylu życia!

Do zobaczenia na kolejnym biegu z cyklu Grand Prix Koła 2021!

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu e-kolo, oraz MOSiR Koło.