Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wydajność na wysokim poziomie: Linia tartaczna z trakiem Wood-Mizer LT70 HEAVY DUTY

Wydajność na wysokim poziomie: Linia tartaczna z trakiem Wood-Mizer LT70 HEAVY DUTY
02.06.2021

 

Czy miałeś już okazję oglądać traka LT70 podczas pracy? No pewnie, że tak! To jeden z najlepiej ocenianych profesjonalnych traków taśmowych Wood-Mizer, głównie za sprawą solidnej, dużej głowicy tnącej, która przecina kłody z wysoką wydajnością i precyzją. Ale, czy widziałeś kiedyś tą maszynę w wersji z łożem przemysłowym HEAVY-DUTY, pracującą w centrum linii tartacznej wraz z innymi maszynami? Jeśli nie, to teraz będziesz miał dobrą okazję.

W nadchodzącym wydarzeniu LIVE “Wydajność na wysokim poziomie: Linia tartaczna z trakiem Wood-Mizer LT70 HD”, przedstawimy jednego z najbardziej wydajnych traków w naszej ofercie, LT70 HEAVY-DUTY, wraz z obrzynarką-wielopiłą EG300, rampą załadowczą i stołem sortującym. Ta prezentacja będzie niepowtarzalną okazją, aby przyjrzeć się jak szybko i sprawnie działa profesjonalna linia produkcyjna do przerobu drewna zaprojektowana przez specjalistów Wood-Mizer.

 

 

Zapraszamy do udziału w transmisji na żywo, zaplanowanej na 10 czerwca, 2021,
- w języku polskim godz. 10:00 (GMT+2)
- w języku angielskim godz. 13:00 (GMT+2)

Na stronie https://woodmizer.pl/live znajdziesz bezpośredni link do prezentacji, będziesz mógł ustawić przypomnienie, lub zasubskrybować kanał i dostawać powiadomienia o najnowszych materiałach.

Prezentację poprowadzi jeden z głównych inżynierów Wood-Mizer, Adam Kubiak, Manager Maszyn Przemysłowych, który chętnie podzieli się swoim doświadczeniem i wiedzą na temat przemysłowych linii przerobu drewna.

W skład linii tartacznej, jaką zademonstrujemy podczas prezentacji LIVE, wejdzie:
- Trak taśmowy LT70 HEAVY-DUTY
- Obrzynarka/Wielopiła EG300
- Stół sortujący
- Przenośnik taśmowy z napędem dług. 2,7 m
- Rampa załadowcza
- Zdalny pulpit operatora LT70

W samym sercu linii produkcyjnej znajdzie się trak taśmowy LT70 HD, będący połączeniem dwóch znanych maszyn – sprawdzonej i niezawodnej głowicy tnącej z profesjonalnego traka LT70 i zaawansowanego łoża z przemysłowego traka WM4000. Poprzez połączenie właśnie tych cech, Wood-Mizer zbudował bardzo wydajną i szybką maszynę, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i łatwości obsługi.

Trak taśmowy LT70 HD to idealne rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw tartacznych, ponieważ dzięki masywnej głowicy tnącej, może przecierać kłody o maksymalnej średnicy 95 cm, przy wysokiej dokładności cięcia. Maszyna została wyposażona w urządzenie do automatycznej kontroli grubości cięcia Setworks, elektrycznie wysuwane ramię prowadnika brzeszczotu, automatyczny układ smarowania brzeszczotu, korowarkę i wskaźnik laserowy. Obsługa maszyny odbywa się ze zdalnego pulpit operatora, który można ustawić w najbardziej dogodnym miejscu w pobliżu traka.

 

 

Konfiguracja traka HEAVY-DUTY bazuje na dużym i solidnym łożu wspomaganym przez wydajny układ hydrauliki Super Hydraulics, który ułatwia obracanie ciężkich kłód. Łoże zostało wyposażone w mocny dwuwspornikowy docisk centralny, rolkę amortyzującą, krótki przenośnik taśmowy, dwie rolki obrotowe na podwójnych siłownikach, obracak łańcuchowy dwukierunkowy i trzy podwójne opory boczne. Tak wyposażone łoże może być rozszerzone o przedłużenie łoża traka, rampę załadowczą, stół sortujący, lub zestaw podwyższenia łoża umożliwiający lepsze dopasowanie do linii produkcyjnych przerobu drewna.

 


Inżynierowie z działu Projektów Linii Produkcyjnych Wood-Mizer opracowali przedstawianą linię tartaczną, aby sprostać specyficznym wymaganiom klienta. To wyjątkowy dział firmy Wood-Mizer utworzony w celu realizacji projektów odpowiadających indywidualnym potrzebom klientów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na instalację, obsługę i serwis linii produkcyjnej. Linie tartaczne projektowane w ten sposób pozwalają na zwiększenie objętości produkcji, a zarazem ograniczenie ilości odpadu.