Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Najlepsza cena w swojej klasie! Poznaj traki taśmowe Wood-Mizer LX50START i LX50SUPER

Najlepsza cena w swojej klasie! Poznaj traki taśmowe Wood-Mizer LX50START i LX50SUPER
24.10.2023

 

Wood-Mizer unowocześnił serię traków LX50, dostosowując ofertę najbardziej przystępnych cenowo  maszyn do obecnych uwarunkowań rynku i rosnących oczekiwań klientów. Klienci coraz częściej poszukują korzystnych cenowo produktów, których osiągi byłyby porównywalne z maszynami profesjonalnymi. Odpowiedzią na pojawiające się zapotrzebowanie są nowe wersje traków Wood-Mizer LX50START i LX50SUPER - najbardziej ekonomiczne, należące do segmentu maszyn dla entuzjastów pracy z drewnem oraz początkujących tartaczników. 
 
Traki taśmowe Wood-Mizer serii LX50 wyróżniają się spośród kompaktowych maszyn dostępnych na rynku nie tylko atrakcyjną ceną, ale także wyższą jakością i szerszą funkcjonalnością niż konkurencyjne produkty importowane z krajów azjatyckich. Traki LX50 są trwałe, niezawodne i łatwe w obsłudze. Zestawiając parametry cięcia traków LX50 z parametrami innych maszyn tej klasy, łatwo zauważyć, iż traki Wood-Mizer mają najwięcej do zaoferowania. W modelu LX50START użytkownik ma możliwość przecierania kłód o maksymalnej średnicy 66 cm i długości 3,10 m, a w modelu LX50SUPER – o średnicy 66 cm i długości 3,70 m. Oznacza to, że pasjonaci pracy z drewnem mogą wykonywać najbardziej zróżnicowane projekty i osiągać doskonałe rezultaty przy zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Wood-Mizer kładzie duży nacisk na jakość procesów produkcyjnych, wykorzystując ponadtrzydziestoletnie doświadczenie w produkcji traków taśmowych. Wiele rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w trakach serii LX50 zostało zapożyczonych z modeli przeznaczonych dla większych przedsiębiorstw drzewnych. Nabywca traka serii LX50 otrzymuje produkt w całości wykonany w europejskiej fabryce Wood-Mizera w Polsce, wyprodukowanych z wysokiej jakości części i podzespołów  przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii przemysłowych, m.in. automatyzacji produkcji. 

 

 

Więcej korzyści użytkowych dzięki modernizacji serii LX50

Szersza funkcjonalność traków serii LX50 to efekt modernizacji przeprowadzonej przez inżynierów firmy Wood-Mizer. Unowocześnione traki LX50START i LX50SUPER otrzymały prosty kształt gardzieli głowicy, a konstrukcja masztu głowicy została poddana optymalizacji

Oba modele opierają się na trójsegmentowym łożu z segmentami o długości 1,33 m w wersji START i 1,53 m w wersji SUPER. Co więcej, maksymalną długość cięcia można dostosować do potrzeb użytkownika, rozbudowując łoże o kolejne segmenty. 

W modelu LX50START zastosowano cztery oporki boczne, łatwo montowane od góry (dwa dłuższe i dwa  krótsze). Wersja LX50SUPER wyróżnia się dwoma uchylnymi oporkami bocznymi, które można szybko regulować na pręcie, dostosowując ich wysokość do średnicy przecieranej kłody. W trakach serii LX50 zmodyfikowano łoża poprzeczne i zwiększono ich liczbę do pięciu (w modelu LX50SUPER do sześciu), a ponadto wzmocniono je 2 kątownikami. Trak w wersji START wyposażony jest w jeden ręczny docisk kłody, a wersja SUPER ma dwa. Regulowane nogi w traku LX50SUPER montowane są standardowo, a w modelu LX50START dostępne są opcjonalnie.  

 

 

Obsługa traków serii LX50 jest ergonomiczna i intuicyjna - dogodna pozycja operatora traka zapewnia optymalną widoczność i kontrolę nad procesem cięcia. Użytkownik reguluje wysokość głowicy ręcznie za pomocą korby i odczytuje ją na skali, a posuw przód-tył realizuje płynnie poprzez przesuwanie głowicy osadzonej na rolkach. W obu modelach zastosowano układ czyszczenia brzeszczotu z ręcznym zaworem oraz układ naciągu brzeszczotu oparty na śrubie ze wskaźnikiem. Warto zauważyć, iż praca brzeszczotu stabilizowana jest przez niezawodny układ rolek prowadzących, podobnych do tych stosowanych w większych modelach traków Wood-Mizer.  

Silniki renomowanej firmy Kohler znane są z wysokiej kultury pracy i niezawodności, co stanowi kolejną korzyść dla klienta podczas eksploatacji maszyny. W modelu LX50START nabywca może wybrać silnik spalinowy Kohler G9 o mocy 9 KM lub elektryczny EH5 o mocy 4 kW, a w modelu LX50SUPER silnik spalinowy Kohler G14 o mocy 14 KM lub elektryczny EH7 o mocy 5,5 kW. 

Aby skutecznie przecierać różnorodne gatunki drewna, należy dobrać odpowiedni typ i profil brzeszczotu - najlepiej z szerokiej oferty brzeszczotów Wood-Mizer. Rekomendowane są brzeszczoty o szerokości 32 mm, grubości od 0,9 do 1,14 mm i długości 3340 mm, które pozwolą na wydajną produkcję materiału przy minimalnej ilości trocin. 

 

 

Fachowe wsparcie techniczne i wysyłka w cenie traka 

Traki serii LX50 objęte są dwuletnią gwarancją i profesjonalnym serwisem technicznym, co daje użytkownikom pewność, że dobrze zainwestowali swoje pieniądze. W przypadku traków serii LX50 obowiązuje darmowa wysyłka do klientów w krajach UE, a nabyć je można w prosty sposób, m.in. poprzez sklep internetowy firmy Wood-Mizer https://woodmizer.pl/lx50start-sawmill oraz https://woodmizer.pl/lx50-sawmill 

Dużą korzyścią dla nabywcy traka LX50 jest łatwa dostępność produktu i szybka wysyłka – nie ma potrzeby oczekiwania tygodniami na realizację zamówienia. Traki LX50START i LX50SUPER wysyłane są z magazynu centralnego w europejskiej siedzibie firmy Wood-Mizer w Polsce lub z lokalnego magazynu w danym kraju w przeciągu 2-3 dni na niewielkiej palecie o wymiarach 165 x 65 x 98 cm. Dodatkowo proces montażu i pierwszego uruchomienia przebiega sprawnie, z pomocą praktycznej instrukcji wideo dostępnej online. Dzięki temu przyszły użytkownik ma pewność, że szybko rozpocznie pracę.

Do obu modeli LX50 można zamówić szereg akcesoriów, m.in.: przedłużenie łoża, dodatkowe oporki i docisk, rampy do załadunku kłody, klin kompensujący skos kłody oraz ręczny obracak, które również  można nabyć w oficjalnym sklepie internetowym firmy Wood-Mizer.   

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat traków serii LX50, wyślij swoje pytanie poprzez formularz https://woodmizer.pl/contact  lub skontaktuj się z przedstawicielem handlowym firmy Wood-Mizer. 

 

 

***