Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Pełna hydraulika, funkcjonalność i satysfakcja - Poznaj nowy trak Wood-Mizer LT20START

Pełna hydraulika, funkcjonalność i satysfakcja - Poznaj nowy trak Wood-Mizer LT20START
20.02.2024

 

Naszym celem było stworzenie traka, który oferuje hydraulikę i funkcjonalność w niezwykle atrakcyjnej cenie. Udało nam się osiągnąć ten cel – to właśnie LT20START. Trak ten łączy w sobie zaawansowaną technologię i praktyczne rozwiązania, dostarczając wyjątkową jakość przecierania drewna bez potrzeby dużych inwestycji! LT20START jest odpowiedzią na potrzeby rynku, łącząc w sobie wszystko, czego oczekują profesjonaliści w dziedzinie obróbki drewna.

 

Doskonałość dostępna dla każdego 

Wood-Mizer LT20START redefiniuje pojęcie zaawansowanego technicznie traka z pełną hydrauliką czyniąc go dostępnym dla szerokiej grupy odbiorców dzięki atrakcyjnej cenie. Trak ten oferuje w standardzie kompletny zestaw hydrauliki zapewniający łatwe i szybkie manewrowanie kłodą oraz urządzenie do automatycznej regulacji wysokości cięcia, by jak najbardziej usprawnić pracę operatora. 

 

Tradycja i nowoczesność 

Od swojego debiutu w 2003 roku, model LT20 zyskał uznanie jako niezawodna maszyna, doceniana zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i przez indywidualnych użytkowników. Dziś, nowy model START czerpie pełnymi garściami z modelu LT20 wykorzystując bogate doświadczenie i sprawdzone rozwiązania. Wraz z wdrożeniem tego traka Wood-Mizer wprowadza nowe nazwy w serii LT20 - LT20START oraz LT20SUPER. Model START jest odpowiedzią na potrzeby rynku, oferując wypróbowaną konfigurację w popularnej i praktycznej odsłonie, podczas gdy wariant SUPER pozwala na bardziej zaawansowaną personalizację traka, dostosowaną do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

 

 

Specyfikacja dostosowana do wyzwań 

Model LT20START umożliwia precyzyjne przecieranie kłód o maksymalnej średnicy 80 cm i długości 6,1 m. Pakiet hydrauliczny w który wyposażona jest maszyna LT20START, zawiera trzy oporki boczne, centralny docisk, obracak grzebieniowy, dwie rolki poziomujące oraz ramiona załadowcze. Funkcje hydrauliczne są obsługiwane przez operatora za pomocą intuicyjnego zestawu dźwigni, co umożliwia efektywną pracę i skraca czas potrzebny na produkcję desek lub kantówek. Dostępne opcjonalne przedłużenia łoża o długości 1,8 m, 3,6 m, lub 7,2 m umożliwiają użytkownikom dostosowanie maszyny do przecierania dłuższych kłód, co zwiększa zakres zastosowań traka i otwiera nowe możliwości biznesowe. 

LT20START wyposażony jest w ergonomiczny panel operacyjny z urządzeniem SW10 Setworks do automatycznego ustawiania wysokości cięcia, eliminując potrzebę ręcznego obliczania i ustawiania wysokości. Silnik elektryczny o mocy 11 kW, zapewnia dostateczną moc wymaganą do obróbki zarówno miękkiego jak i twardego drewna.       

W standardowym wyposażeniu zastosowano łoża daszkowe, które skutecznie zapobiegają gromadzeniu się kory pod przecieranym materiałem, a tym samym znacząco podnoszą precyzję obróbki. To rozwiązanie, wsparte jest opcjonalnymi nakładkami ze stali nierdzewnej, które zapewniają dodatkową ochronę łoża. 

Do stabilizacji brzeszczotu podczas cięcia kłody wysuwane jest elektrycznie ramię prowadzące brzeszczot. Układ smarowania brzeszczotu załącza się automatycznie, gdy brzeszczot zaczyna pracować.

Trak LT20START może zostać również wyposażony w korowarkę. Urządzenie to skutecznie usuwa warstwę kory przed rozpoczęciem cięcia, co nie tylko przyczynia się do wydłużenia żywotności brzeszczotu, ale również zwiększa precyzję i jakość cięcia. 

 

 

Redukcja kosztów z brzeszczotami Wood-Mizer 

Oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer o długości 4010 mm i szerokości 32-35 mm zapewniają niezrównaną wydajność cięcia oraz długą żywotność, co czyni LT20START idealnym wyborem dla tartaków dążących do maksymalizacji efektywności przy minimalizacji kosztów operacyjnych. 

 

Inwestycja, która się opłaca 

Wybór LT20START to inwestycja w wydajność i niezawodność. Sprawdź, jak LT20START może zmienić Twoje podejście do obróbki drewna i przyczynić się do wzrostu Twojego przedsiębiorstwa. 

Nadal się zastanawiasz? Zachęcamy do odwiedzenia naszej oficjalnej strony internetowej lub kontaktu z lokalnym przedstawicielem Wood-Mizer, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie. 

 

 

 

***