Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Charytatywnie i sportowo z firmą Wood-Mizer na „Maratonie 24h Pod Dachem”

Charytatywnie i sportowo z firmą Wood-Mizer na „Maratonie 24h Pod Dachem”
22.11.2021

W dniach 20-21 listopada 2021, w hali sportowo-rekreacyjnej MOSiR w Kole odbyła się akcja charytatywna połączona z wydarzeniem sportowym „Maraton 24h Pod Dachem”. To już drugie wydarzenie z serii, którego głównym pomysłodawcą i sponsorem jest firma Wood-Mizer. Celem tegorocznego maratonu charytatywnego pod hasłem „Sprzedaj swoje kilometry” była zbiórka pieniędzy na potrzeby Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Koło nad Wartą. W gronie organizatorów Maratonu 2021 znaleźli się również – Stowarzyszenie Malinowa Mamba, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji MOSiR oraz Starostwo Powiatowe w Kole.

 

 

To interesujące wydarzenie jest oryginalnym sposobem promocji sportu i aktywnego trybu życia połączone ze zbiórką środków na szlachetny cel. Całodobowy Maraton 2021 przyciągnął łącznie 245 uczestników, którzy pod dachem hali sportowo-rekreacyjnej MOSiR brali udział w biegu na bieżniach (110 osób) i jeździe na rowerkach stacjonarnych (135 osób). W odróżnieniu od tradycyjnych zawodów sportowych, gdzie każdy uczestnik rywalizuje o najlepsze dla siebie miejsce, na Maratonie 24h Pod Dachem zawodnicy dopingują i wspierają się nawzajem. W tym przypadku uczestnicy wiedzą doskonale, że mają wspólny cel – pokonać w 24 godziny jak największą liczbę kilometrów, które później zostaną przeliczone na złotówki. Zgromadzone środki zostaną wypłacone przez firmę Wood-Mizer na rzecz miejscowej jednostki OSP Koło nad Wartą i przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu i wyposażenia ratowniczego.

 

 

„Maraton 24h Pod Dachem” gościł nie tylko zawodników, którzy poświęcali swój czas i trud w pokonywanie cennych kilometrów, ale również rodziny i znajomych gorąco im dopingujących. Na rowerkach i bieżniach można było zobaczyć m.in. prezesa Wood-Mizer pana Roberta Bagińskiego, pracowników Wood-Mizer, rowerzystów z zespołu MTB Koło Team, strażaków z OSP Koło nad Wartą, zawodników Nordic Walking z klubu New4YouTeam, członków stowarzyszenia Malinowa Mamba, zawodników z klubu „Koło Biega” oraz przedstawicieli lokalnych władz miasta i powiatu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za uczestnictwo w akcji charytatywno-sportowej „Maraton 24h Pod Dachem” oraz gratulujemy „wybieganych” i „wyjeżdżonych” kilometrów. Niech to wydarzenie posłuży za przykład jak zdrowo i sportowo można spędzić weekend, a ponadto przysłużyć się miastu i mieszkańcom zbierając pieniądze na szczytny cel. Do zobaczenia za rok na kolejnym maratonie!

 

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości pana Eugeniusza Gembki. Dziekujęmy!

***