Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Obchodzimy 40-lecie firmy Wood-Mizer USA

Obchodzimy 40-lecie firmy Wood-Mizer USA
19.01.2022

 

Wood-Mizer, uznany na całym świecie producent maszyn do przecierania i obróbki drewna, obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności polegającej na dostarczaniu klientom najwyższej jakości produktów, usług i rozwiązań biznesowych, wiernie kierując się mottem Gotowy Produkt Prosto z Lasu (ang. From Forest to Final Form®). Zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych firma, w przeciągu 40 lat zdobyła zaufanie ponad 100 tysięcy nabywców traków taśmowych pracujących na 6 kontynentach, oraz nawiązała owocną współpracę z ponad 100 przedstawicielami z różnych krajów, którzy nieustannie rozwijają i wspierają działania biznesowe firmy w swoich obszarach handlowych.

 

Don Laskowski (po lewo), współzałożyciel firmy Wood-Mizer, wraz z rodziną w 1982 rokuDon Laskowski (po lewo), współzałożyciel firmy Wood-Mizer, wraz z rodziną w 1982 roku
Don Laskowski (po lewo), współzałożyciel firmy Wood-Mizer, wraz z rodziną w 1982 roku

 

W 1982 roku, dwóch przedsiębiorców, Don Laskowski oraz Dan Tekulve, opracowało nowy rodzaj maszyny do obróbki kłód, który okazał się przełomowy dla branży drzewnej. Pierwszy przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer był wydajny, oszczędny i łatwy w obsłudze, tak aby umożliwić zwykłym użytkownikom bezpieczne przekształcanie kłód na gotowe drewno. Stosując technologię brzeszczotów wąskotaśmowych, konstruktorom udało się nie tylko zwiększyć uzysk materiału z pojedynczej kłody oraz ograniczyć zużycie energii elektrycznej, ale również dać szansę zalegającym i niechcianym kłodom na praktyczne zastosowanie. Na przestrzeni lat, Wood-Mizer zdobył miano lidera wśród producentów maszyn dla branży drzewnej, oferując klientom indywidualnym, jak i dużym zakładom produkcyjnymi, produkty i usługi najwyższej jakości.

 

Współzałożyciele firmy Wood-Mizer, Don Laskowski (po lewo) i Dan Tekulve (po prawo)Współzałożyciele firmy Wood-Mizer, Don Laskowski (po lewo) i Dan Tekulve (po prawo)
Współzałożyciele firmy Wood-Mizer, Don Laskowski (po lewo) i Dan Tekulve (po prawo)

 

“Od chwili powstania pierwszego traka taśmowego Wood-Mizer upłynęło już 40 lat, lecz nasza firma nadal czuje się odpowiedzialna za wspieranie i dzielenie się osiągnięciami z naszymi klientami,” mówi Prezes Zarządu Wood-Mizer Holdings, John Smith. “Wood-Mizer nieustannie pracuje nad poszerzaniem oferty produktowej, skierowanej do szerokiego grona odbiorców na całym świecie - począwszy od entuzjastów pracy z drewnem, a skończywszy na wielkoskalowych zakładach drzewnych.”

 

Pierwszy przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer dostarczony do klienta w stanie Nowy JorkPierwszy przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer dostarczony do klienta w stanie Nowy Jork
Pierwszy przewoźny trak taśmowy Wood-Mizer dostarczony do klienta w stanie Nowy Jork

 

O firmie Wood-Mizer USA

Powstała w 1982 roku firma, to lider na rynku producentów maszyn i narzędzi do przecierania i obróbki drewna. Wood-Mizer jest znanym i cenionym producentem traków taśmowych, które dzięki innowacyjnej i nowoczesnej konstrukcji odniosły globalny sukces. Realizując myśl przewodnią firmy, Gotowy Produkt Prosto z Lasu (ang. From Forest to Final Form®), Wood-Mizer kieruje swoją bogatą ofertę produktową do szerokiego grona odbiorców – od niewielkich warsztatów hobbystycznych, aż po duże przedsiębiorstwa produkcyjne. W ofercie Wood-Mizer klienci mogą znaleźć profesjonalne i przemysłowe traki taśmowe, rozrzynarki i wielopiły, obrzynarki, strugarko-frezarki, brzeszczoty, urządzenia do regeneracji brzeszczotów, linie produkcyjne do obróbki kłód, części zamienne i akcesoria do maszyn. Od ponad 40 lat Wood-Mizer dostarcza klientom najnowsze produkty i rozwiązania techniczne, wykorzystując do tego dobrze rozwiniętą sieć dystrybutorów i przedstawicieli handlowych działających lokalnie.

Więcej informacji na https://woodmizer.com/us

 

***