Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Narzędzia do obróbki drewna Wood-Mizer TOOLS – wybór na poziomie PREMIUM

Z myślą o potrzebach klientów pracujących na maszynach Wood-Mizer, które wykorzystują precyzyjne narzędzia skrawające, oferta produktowa została rozszerzona w 2016 roku o narzędzia TOOLS. Dzięki nim, użytkownik profilujący deskę na strugarkofrezarce z serii Woodworking lub rozrzynający pryzmę na wielopile ma pewność, że uzyska produkt finalny o najwyższej jakości, a przy tym wykona tę operację w sposób sprawny i bezpieczny. Narzędzia skrawające do obróbki drewna serii TOOLS wykonane są z najwyższej jakości materiałów, a przy ich produkcji zastosowano nowoczesne technologie. Ponadto, parametry tych narzędzi są skatalogowane wraz ze szczegółową specyfikacją narzędzia i rekomendacją zastosowania, a proces produkcji poddawany jest restrykcyjnej kontroli jakości na każdym etapie za pomocą nowoczesnych przyrządów pomiarowych.

- Produkty z oferty TOOLS charakteryzują się wyjątkową trwałością i zwiększoną żywotnością w stosunku do produktów konkurencyjnych dostępnych na rynku - zapewnia Jarosław Urbański, menedżer produktów serii TOOLS w firmie Wood-Mizer. - Dla nas najważniejsza jest jakość i bezpieczeństwo podczas pracy, dlatego przywiązujemy dużą wagę do jakości komponentów, na bazie których produkowane są nasze narzędzia. Naszym wiodącym produktem serii TOOLS są piły tarczowe, do produkcji których używamy najwyższej jakościowo stali i starannie wyselekcjonowanego węglika spiekanego.

- Klienci, decydując się na produkty premium z katalogu Wood-Mizer TOOLS, otrzymują precyzyjne narzędzia zapewniające wysoką jakość obróbki. Narzędzia wykonane z wysokojakościowych materiałów pozostają dłużej ostre, co pozwala wydłużyć czas pracy pomiędzy ostrzeniem narzędzia, oszczędzając czas potrzebny na przezbrojenie maszyny. Narzędzia, które pozostają dłużej ostre, minimalizują również opory toczenia podczas pracy, ograniczając zużycie maszyny i pobór energii - wymienia Jarosław Urbański.

Do produkcji narzędzi TOOLS wykorzystywana jest stal dostarczana przez wiodące europejskie koncerny, np. do produkcji pił trakowych używana jest szwedzka stal Uddeholm lub stal niemieckiego producenta Krupp, co jest zawsze dokumentowane odpowiednimi certyfikatami jakości. Zaletą takiego gatunku stali jest oczywiście wysoka jakość samego produktu, który przewyższa swoją żywotnością i precyzją obróbki konkurencyjne wyroby z rynku azjatyckiego.

- Klienci akceptują cenę narzędzi TOOLS, zdając sobie doskonale sprawę z korzyści, które otrzymują w zamian - podkreśla Jarosław Urbański.

 

 

Narzędzia Wood-Mizer z oferty TOOLS wyprzedzają produkty konkurencyjne również pod względem nowoczesnych technologii, jakie są stosowane przy ich produkcji. Piły tarczowe dedykowane do wielopił poddawane są w procesie produkcji obróbce cieplnej w wysokich temperaturach, jak również pokrywane specjalną substancją chemiczną, nadającą im charakterystyczny czarny kolor. Wytworzony w ten sposób korpus piły charakteryzuje się mniejszym współczynnikiem tarcia, co ogranicza przyklejanie się wiórów i trocin podczas pracy. Ponadto zapobiega to nadmiernemu przegrzewaniu się piły, powodując, że piła pozostaje sztywna i stabilna podczas cięcia. W praktyce wydłużeniu ulega czas pracy i możliwe jest uzyskanie wysokojakościowego materiału.

Na uwagę zasługuje dobór węglika spiekanego zgodny z charakterem pracy narzędzia i jego zastosowaniem. Użycie węglika o właściwym składzie chemicznym gwarantuje odpowiednią twardość, ścieralność oraz własności plastyczne wpływające na jego udarność. Jest to niezmiernie istotne, biorąc pod uwagę różnorodność obrabianego materiału. W przypadku pił tarczowych ważna jest również odpowiednia geometria zęba.

- Użytkownicy maszyn wyposażonych w oryginalne narzędzia TOOLS bardzo łatwo mogą zauważyć różnicę pomiędzy oferowanymi przez nas narzędziami a narzędziami producentów konkurencyjnych, choćby na przykładzie czasu pracy pomiędzy ostrzeniami narzędzia, liczbą przetartych kubików, jak również liczby samych ostrzeń narzędzia - tłumaczy Jarosław Urbański.

 

 

Maszyny kompatybilne z narzędziami Wood-Mizer TOOLS

Wprowadzenie grupy narzędzi TOOLS do oferty produktowej Wood-Mizer nieprzypadkowo zbiegło się z debiutem nowej obrzynarki do desek. Wood-Mizer EG300 to obrzynarka z funkcją wielopiły, wykorzystująca piły tarczowe dostępne w katalogu TOOLS.

Wybór narzędzi poszerzył się znacznie na przestrzeni ostatnich lat, gdy do oferty produktowej Wood-Mizer wprowadzono strugarkofrezarki Woodworking, w których zastosowanie znajdują głowice i noże strugarskie z oferty Wood-Mizer TOOLS. Wielogłowicowe strugarkofrezarki Wood-Mizer są w stanie wytworzyć produkt finalny po zaledwie jednym przejściu deski przez maszynę. Operator ma do wyboru noże proste HSS, HM oraz noże powlekane o zwiększonej żywotności. Ponadto oferta obejmuje szeroką gamę noży profilowych, które rekomendowane są do zastosowania w poszczególnych głowicach i maszynach zgodnie z informacją zawartą w katalogach, cennikach i specyfikacjach.

Pełna gama maszyn Wood-Mizer wykorzystujących narzędzia tnące TOOLS obejmuje:

• obrzynarki i wielopiły EG100, EG250, EG300, EG350 oraz wielopiłę dwuwałową MR200,
• strugarki do kłód MP100 i MP150,
• maszyny serii Woodworking: MP365, MP360, MP260, MP220, MP200, MP180, MP160,
• piłę stołową MS300 oraz frezarkę MF130 z serii Woodworking,
• frezarkoszlifierkę SlabMizer MB200 do obróbki wielkopowierzchniowej.

Narzędzia Wood-Mizer TOOLS chętnie zamawiane są również przez użytkowników innych popularnych maszyn do obróbki drewna. Narzędzia TOOLS produkowane są według norm UE i podlegają standaryzacji, co pozwala na zastosowanie ich w maszynach marek konkurencyjnych.

 

 

Zastosowanie narzędzi TOOLS

Narzędzia TOOLS przeznaczone są do obróbki drewna litego twardego i miękkiego, drewna klejonego i materiałów drewnopochodnych, czyli sklejki, płyt wiórowych, płyt okleinowanych, laminatów, MDF, HDF oraz innych twardych materiałów jednorodnych. Piły tarczowe z oferty Wood-Mizer TOOLS mają również zastosowanie w maszynach typu Lucas i Peterson.

Drugą grupą produktów z oferty TOOLS zdobywającą coraz większą popularność wśród klientów, są głowice i noże strugarskie stosowane w maszynach serii Woodworking. Noże proste, noże ryflowane i szeroka gama noży profilowych wykonane zostały ze stali szybkotnącej HSS lub z nakładkami z węglika spiekanego HM. Wybór wymiarów i profili jest na tyle bogaty, że umożliwi użytkownikowi otrzymanie dowolnego kształtu wyrobu gotowego.
Kolejną grupą produktów z katalogu Wood-Mizer TOOLS stanowią wiertła nieprzelotowe, wiertła przelotowe oraz wiertła do wykonywania otworów pod zawiasy puszkowe. Oferujemy wiertła monolityczne HM, wiertła z częścią roboczą HM oraz wiertła lutowane.

Ostatnią grupą produktów z serii TOOLS są piły trakowe przeznaczone do ramowych traków pionowych. Piły te produkowane są z wysokogatunkowej stali Uddeholm lub Krupp i odznaczają się dużą wytrzymałością i odpornością. Pełna oferta obejmuje piły do rozwodzenia, piły chromowane oraz piły stellitowe.

 

 

Dobór i zamawianie narzędzi TOOLS

W celu łatwego i szybkiego doboru narzędzi, wszystkie produkty Wood-Mizer TOOLS są czytelnie znakowane z zachowaniem przyjętych standardów. Zarówno na opakowaniu, jak i na narzędziu znajduje się logo Wood-Mizer zaświadczające o oryginalności produktu, oznaczenie literowe informujące o zastosowaniu piły oraz parametry techniczne, takie jak: średnica zewnętrzna i wewnętrzna, liczba zębów, szerokość węglika spiekanego, grubość korpusu czy ilość noży promieniowych. Aby usprawnić ponowne zamawianie produktu, narzędzia Wood-Mizer TOOLS są znakowane unikatowym numerem części, tzw. item number, który jest taki sam na opakowaniu, produkcie, w katalogu i w systemie komputerowym firmy.

Pełna oferta narzędzi Wood-Mizer TOOLS przedstawiona została w katalogu, który można otrzymać od przedstawiciela handlowego, lub kontaktując się z działem sprzedaży. Istnieje również możliwość zamówienia produktów TOOLS poprzez oficjalną stronę internetową https://woodmizer.pl/blades-and-knives.
Katalog narzędzi Wood-Mizer TOOLS prezentuje nie tylko produkty dostępne w ofercie, ale też praktyczne informacje na temat oznaczeń narzędzi, znaczenia symboli opisujących zastosowanie, tabele i rysunki techniczne oraz zdjęcia produktów. Katalog produktów TOOLS umożliwia samodzielny dobór narzędzi do projektu realizowanego przez klienta. Klient może skorzystać z różnych tabel i wzorów, np. z tabeli zależności pomiędzy średnicą piły, prędkością skrawania oraz liczbą obrotów czy tabeli z rekomendowaną wielkością tarcz dociskowych w zależności od średnic pił tarczowych.

Zamówienie na noże strugarskie i profilowe można zrealizować również w sklepie internetowym https://woodmizer.pl/e-store. Oferta noży została przedstawiona w atrakcyjny, graficzny sposób, a co najważniejsze - sam proces zamawiania jest wygodny, szybki i bezpieczny. Warto zauważyć, że jest ona nieustannie rozwijana i aktualizowana.

Narzędzia Wood-Mizer TOOLS nie ograniczają się jedynie do produktów o specyfikacjach przedstawionych w katalogu - czy na stronie internetowej.

- Istnieje również możliwość zamówienia narzędzia według indywidualnych potrzeb i wymogów klienta. Nasi specjaliści są gotowi pomóc i doradzić w realizacji zamówień specjalnych.
Wykonanie takiego narzędzia zawsze przebiega według przyjętych norm i standardów, tak aby uzyskać najwyższą jakość produktu i zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo podczas pracy - stwierdza Jarosław Urbański.

 


 

Praca z narzędziami TOOLS

Pomimo tego, że połączenie maszyn Wood-Mizer i kompatybilnych z nimi narzędzi TOOLS wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla klientów, rekomendujemy ich zastosowanie również w innych maszynach dostępnych na rynku. Operacja montażu narzędzia TOOLS w maszynie Wood-Mizer została uproszczona do minimum i przebiega szybko i sprawnie. Maszyny Wood-Mizer, takie jak strugarkofrezarki, wielopiły czy obrzynarki do desek, są projektowane w taki sposób, aby proces ich przezbrajania nie wpływał negatywnie na wydajność pracy.

Narzędzia Wood-Mizer TOOLS regenerowane są w prosty i łatwy sposób zarówno na maszynach prostych jak i na maszynach zaawansowanych technologicznie. Regeneracja w specjalistycznym punkcie usługowym to najlepsze rozwiązanie dla klienta, który nie ma odpowiedniego doświadczenia w ostrzeniu tego typu narzędzi.

- Dużą korzyścią dla klienta jest zwiększona żywotność narzędzi TOOLS, która może zostać jeszcze bardziej wydłużona poprzez ich właściwą regenerację - zapewnia Jarosław Urbański. - Bazując na moim kilkunastoletnim doświadczeniu i opiniach naszych klientów, mogę tylko potwierdzić, że oferowanie najwyższej jakości narzędzi jest właściwą drogę i przynosi wymierne korzyści obu stronom.

 

 

***