Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Charakterystyka i zastosowanie brzeszczotów Wood-Mizer DoubleHARD

Dodane przez Wood-Mizer, Europe

 


Brzeszczoty Wood-Mizer DoubleHARD są przeznaczone do pracy z różnymi gatunkami drewna w zróżnicowanych warunkach klimatycznych. To popularny typ brzeszczotów w ofercie Wood-Mizer, który na przestrzeni dekad zdobył zaufanie wielu tysięcy użytkowników. Brzeszczoty DoubleHARD są bardzo chętnie zamawiane przez klientów, ponieważ do ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości stop stali i technologię indukcyjnego hartowania zębów, co przekłada się na zwiększoną wytrzymałość brzeszczotu i wydłużoną żywotność, w porównaniu do standardowych brzeszczotów ze stali węglowej.

 

 

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których klienci chętnie decydują się na oryginalne brzeszczoty DoubleHARD z oferty Wood-Mizer:

• Brzeszczoty DoubleHARD zostały zaprojektowane z myślą o ciężkiej pracy przez długi okres czasu, a więc nie ulegają przedwczesnemu pękaniu lub zużyciu.
• Aby zapewnić najwyższą wydajność brzeszczotów, ich zęby poddawane są precyzyjnemu ostrzeniu przy pomocy ściernicy borazonowej (CBN), a następnie rozwieraniu przy pomocy zaawansowanych technologicznie narzędzi.
• Wszystkie brzeszczoty Wood-Mizer przechodzą podczas produkcji przez około 100 różnych testów sprawdzających ich jakość, począwszy od kontroli jakości surowca, a skończywszy na szlifowaniu i rozwieraniu.

 

 

Oto co mówią użytkownicy traków pracujący na brzeszczotach Wood-Mizer DoubleHARD:

- W naszym gospodarstwie wykorzystujemy brzeszczoty DoubleHARD do cięcia dębu. Nigdy nie mieliśmy z nimi problemów - mówi Alex Gingell z posiadłości Copford Farm w Anglii.

- Testowałem różne brzeszczoty, ale w końcu zdecydowałem się na DoubleHARD. Przekonała mnie ich zwiększona żywotność. Za tę cenę nie znalazłem bardziej wydajnych brzeszczotów. W mojej działalności, brzeszczoty DoubleHARD zwróciły się już kilkakrotnie - stwierdza Oleksandr Gaydarzhi, operator traka z Ukrainy.

- Brzeszczoty DoubleHARD to dobry i przystępny cenowo produkt. Sprawdzają się zarówno przy cięciu drewna miękkiego, jak i twardego - mówi Mohd Nazmi, nauczyciel i rzemieślnik z Malezji, który właśnie otworzył swój pierwszy sklep meblowy.

 

 

Wood-Mizer dostarcza brzeszczoty do ponad 100 tysięcy maszyn pracujących w ponad 100 krajach w różnych strefach klimatycznych. Oryginalne brzeszczoty Wood-Mizer DoubleHARD oferowane są w kilku szerokościach i grubościach. Są one stosowane do standardowych operacji przecinania, jak i do zadań specjalnych. Mają różne profile i charakterystyki , dlatego właśnie można je stosować do cięcia rozmaitych gatunków drewna (drewno zmarznięte, miękkie i twarde, drewno sękate, bardzo cienkie lamele).

 

 

- Profil z najmniejszym kątem, polecany do cięcia drewna zmarzniętego, twardego i sękatego.

- Popularny profil o dużej wytrzymałości, z wydajną dolinką zęba, przeznaczony do mocniejszych silników (25 KM/18 kW lub więcej), idealny do drewna twardego.

Turbo 7 – Dostępny tylko w ofercie Wood-Mizer, bardzo wydajny profil o dużym kącie przyłożenia 39°, zaprojektowany z myślą o zadaniach specjalnych, przeznaczony np. do cięcia drewna egzotycznego. Polecany do traków z mocniejszymi silnikami (25 KM lub więcej).

Turbo 747 – Dostępny tylko w ofercie Wood-Mizer, profil przeznaczony do traków we wszystkich wersjach silnikowych, z głębszą dolinką zęba, zapewniającą lepsze odprowadzanie trocin, i kątem przyłożenia 47°. Ten profil jest idealny do większych prędkości posuwu i charakteryzuje się bardzo ostrymi zębami, zwiększającymi precyzję cięcia.

- Najlepszy profil do traków z silnikami o niższej mocy (24 KM/18 kW lub mniej), polecany do drewna zmarzniętego, twardego lub do kłód o niewielkiej średnicy.

10° - Bardzo popularny profil ogólnego zastosowania, polecany do wszystkich wersji silnikowych, z powodzeniem wykorzystywany do cięcia drewna twardego, np. dębu czerwonego, wiśni, orzecha, klonu lub topoli.

Vortex™ - Dostępny tylko w ofercie Wood-Mizer, to specjalny profil z dolinką zęba uformowaną w taki sposób, aby jeszcze skuteczniej usuwać trociny na zewnątrz.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o brzeszczotach DoubleHARD, skontaktuj się z najbliższym przedstawicielem Wood-Mizer.

 

***

Pobierz ebook

Dowiedz się jak polepszyć pracę brzeszczotów i przedłużyć ich żywotność. Zapisz się do newslettera i pobierz ebooka, w którym omawiamy 10 najważniejszych tematów związanych z brzeszczotami do traków i podajemy linki do praktycznych filmów.