Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Przełącznik ramienia prowadnika brzeszczotu lub korowarki

85,04 zł
In stock

Podana cena jest ceną netto (należy doliczyć 23% VAT)

Numer części: 024200

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania
Opis Przełącznik ramienia prowadnika brzeszczotu lub korowarki

Popularny przełącznik dwupozycyjny (lewo/prawo) z pozycją spoczynkową zero i mechanizmem powrotu do stanu zero (odbijający). W trakach taśmowych najczęściej stosowany do uruchamiania ramienia prowadnika brzeszczotu, ale również do uruchamiania ramienia korowarki. Bardzo ważny element kontrolny w procesie obsługi traka taśmowego, gdyż działanie ramienia prowadnika brzeszczotu determinuje prawidłową pracę brzeszczotu w drewnie. Prowadnik stabilizuje pracę brzeszczotu i umożliwia precyzyjne cięcie kłód o zróżnicowanym kształcie i średnicy. Operator dość często musi korzystać z tego przełącznika, aby ramię prowadnika było zawsze w optymalnej odległości od kłody.

Wymiana i konserwacja:

Przełącznik ramienia prowadnika jest częścią eksploatacyjną i ulega zużyciu podczas pracy. Należy kontrolować jego stan techniczny i wymienić jeśli to konieczne. Dla zapewnienia ochrony i komfortu obsługi, przełącznik został wyposażony w gumkę ochronną (możliwość wymiany jako osobnej części zamiennej z katalogu), która chroni wewnątrz wrażliwe elementy elektromechaniczne (styki, połączenia, sprężynki) przed zabrudzeniami.

Wymiana przełącznika jest łatwa i nieskomplikowana i polega głównie na odkręceniu płytki panelu operatora, odłączeniu przewodów od zużytego przełącznika i zamontowaniu w to miejsce nowego. Istnieje możliwość wymiany samej gumki ochronnej, która zazwyczaj zużywa się szybciej.

Read More