Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Ostrzarko-rozwierak BMST50

Out of stock
Kompaktowe urządzenie 2-w-1 do regeneracji brzeszczotów

Poprzez połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu, Wood-Mizer wychodzi na przeciw oczekiwaniom tartaczników przerabiających niewielkie ilości drewna i regenerujących brzeszczoty we własnym zakresie.

Opis Ostrzarko-rozwierak BMST50

Poprzez połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu, Wood-Mizer wychodzi na przeciw oczekiwaniom tartaczników przerabiających niewielkie ilości drewna i regenerujących brzeszczoty we własnym zakresie. BMST50 to urządzenie “combo” do wydajnego i ekonomicznego ostrzenia i rozwierania zębów brzeszczotu. Co więcej, ostrzarka-rozwierak BMST50 pozwoli na sporą oszczędność miejsca w warsztacie, gdyż do pracy potrzebuje tylko niewielkiego blatu lub stołu!

Ostrzarko-rozwierak BMST50 to urządzenie typu 2-w-1, zaprojektowane do wykonywania dwóch operacji regeneracji brzeszczotów. Jest to optymalne rozwiązanie dla użytkowników przerabiających niewielkie ilości drewna i pracujących na traku sporadycznie. Dzięki urządzeniu BMST50 mogą oni regenerować brzeszczoty samodzielnie i co ważne, niedrogo. Nie ma potrzeby instalowania dwóch oddzielnych maszyn do ostrzenia i rozwierania, jeśli miejsce w warsztacie na to nie pozwala – wystarczy urządzenie BMST50.

Wood-Mizer BMST50 to proste w działaniu, ręcznie obsługiwane urządzenie, w którym operator ma do dyspozycji dwie dźwignie – jedną do przesuwania brzeszczotu, a drugą do ostrzenia, ewentualnie do rozwierania zębów. Zmiana konfiguracji urządzenia pomiędzy ostrzeniem i rozwieraniem przebiega szybko i sprawnie. Urządzenie BMST50 jest kompatybilne z brzeszczotami o szerokości 32 mm i z większością typów i profili brzeszczotów dostępnych w ofercie Wood-Mizer.

Ostrzarko-rozwierak BMST50 wyposażony jest w zaciski stabilizujące brzeszczot podczas ostrzenia, pokrętła do regulacji siły docisku i wysokości położenia brzeszczotu oraz regulację trzpienia rozwierającego zęby. Do zestawu dołączany jest też precyzyjny przyrząd mierzący stopień rozwarcia zębów. Urządzenie BMST50 wymaga stabilnego stołu lub blatu do sprawnego funkcjonowania. Dzięki niewielkim wymiarom – 50 x 50 cm, można je zainstalować praktycznie w każdym miejscu w warsztacie. Do zasilania wykorzystywany jest prąd 12V DC, z możliwością modyfikacji do 230V AC.

Wood-Mizer zaleca używanie ściernic CBN do ostrzenia brzeszczotów, ponieważ ściernice te wykorzystują jeden z najtwardszych znanych minerałów na świecie, czyli borazon. Ściernice CBN nie wymagają profilowania i nie przypalają ostrzonego materiału. Mają nadany fabrycznie profil, więc muszą się zgadzać z geometrią ostrzonego zęba brzeszczotu. Ostrzarko-rozwierak BMST50 wykorzystuje ściernice CBN o średnicy 127 mm (5 cali), które muszą pracować w obecności oleju mineralnego spełniającego funkcję chłodząco-czyszczącą. Wood-Mizer ma w ofercie kilka profili ściernic borazonowych odpowiadających różnym profilom zębów brzeszczotów.

Urządzenie BMST50 do ostrzenia i rozwierania brzeszczotów objęte jest roczną gwarancją Wood-Mizer oraz profesjonalnym wsparciem technicznym. Urządzenie jest gotowe do pracy bezpośrednio po rozpakowaniu.

Read More