Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Pasek klinowy B47.5 (Strona bierna, LX50)

49,02 zł
In stock

Podana cena jest ceną netto (należy doliczyć 23% VAT)

Numer części: X100-900

Blade wheel belt compatible with Wood-Mizer LX25 and LX55 portable sawmills.

Opis Pasek klinowy B47.5 (Strona bierna, LX50)

Pasek klinowy zakładany na koło prowadzące pod piłę taśmową, przeznaczony do traka LX50. Wykonany z dobrej jakości materiału, ze specjalną utwardzoną częścią wierzchnią. Pasek klinowy zakładany pod brzeszczot zapewnia pewne i stabilne prowadzenie po kole pasowym. Po odpowiednim naciągnięciu brzeszczotu, piła taśmowa będzie miała dobry kontakt z paskiem i nie będzie spadać z koła podczas pracy.

W mniejszych trakach taśmowych Wood-Mizer, jedno koło prowadzące brzeszczot jest kołem biernym (zazwyczaj lewe), a drugie jest kołem prowadzącym i zarazem napędowym. Taka konstrukcja maszyny wymaga zastosowania pasków klinowych o różnych długościach i charakterystykach. Pasek klinowy na stronie biernej jest krótszy (B47.5), a na stronie napędowej jest dłuższy i mocniejszy (B69).

Wymiana i konserwacja:

Pasek klinowy po nałożeniu na koło prowadzące brzeszczot powinien lekko wystawać ponad krawędź koła, ponieważ tylko wtedy zapewni dobry kontakt z brzeszczotem i jego stabilne prowadzenie podczas cięcia. Zalecamy stosowanie oryginalnych pasków klinowych z katalogu części zamiennych Wood-Mizer, gdyż z naszych obserwacji i relacji klientów wiemy, że zwykłe paski klinowe zużywają się szybciej, nie zapewniają odpowiedniej stabilności podczas cięcia, a ponadto mogą doprowadzić do uszkodzenia koła pasowego.

Paski klinowe są częściami eksploatacyjnymi, ulegają zużyciu podczas pracy i należy je okresowo wymieniać. Pasek pracujący pod piłą taśmową ulega stopniowemu rozpłaszczeniu, a więc należy regularnie sprawdzać jego stan i wymienić, jeśli to konieczne. Zbyt mocno zużyty pasek nie będzie wystawał ponad krawędź koła, nie będzie zapewniał stabilizacji podczas cięcia (piła może poruszać się nieregularnie w przód/tył podczas pracy) i może doprowadzić do mikrouszkodzeń brzeszczotu.

Wymiana paska jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Nałożenie paska na koło prowadzące jest czynnością nieskomplikowaną, ponieważ średnica paska jest większa niż koła. Podczas nakładania paska na koło, warto przeczyścić je z zabrudzeń (trociny, pył, wióry). Zalecamy regularne przeczyszczanie paska z zabrudzeń również w momencie zdejmowania brzeszczotu do regeneracji. Częstotliwość wymiany paska zależy od intensywności używania traka. Jeśli przecieramy drewno hobbystycznie i uruchamiamy maszynę sporadycznie, to nie będzie potrzeby częstej wymiany paska klinowego. Przy częstej eksploatacji traka, zalecamy zwracać szczególną uwagę na stan paska klinowego i wymieniać go systematycznie.

Read More